Skocz do zawartości

BARDZO WAŻNE OGŁOSZENIE: Zanim napiszesz-pomyśl! UPDATED


mar00ha_

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wielka prośba do wszystkich piszących na tym kąciku:

jeżeli masz zamiar odpowiedzieć w jakimś wątku sprawdź, czy ktoś już nie udzielił podobnej do Twojej wypowiedzi w wątku, w którym chcesz napisać

Od dziś będę śledził bardzo dokładnie wszystkie wypowiedzi pod tym właśnie kątem. Jeżeli ktoś nie będzie chciał się zapoznać z wątkiem, zanim się w nim wypowie, a jego wypowiedź będzie kolejną, która mówi to samo, co już napisana, to będę, niestety, traktował taki post jako próbę nabijania licznika. Próby nabijania licznika na tym kąciku będa przeze mnie obserwowane z wielką uwagą, a ich autorzy nagradzani blokadą konta.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym informuję szanowne grono, że skończyła się moja tolerancja do wzajemnego obrzucania się błotem i leczenia kompleksów na tle miejsca zamieszkania i posiadanych numerów rejestracyjnych.

Od tej chwili KAŻDY kto rozpocznie dyskusję w temacie j.w. i KAŻDY kto na takową prowokację odpowie, leci na długie wczasy bez ostrzeżenia.

Reklamacji nie będę uwzględniał.

--------------------

Wujek SIBUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już musisz umieścić na Motokąciku jakieś wiadomości pochodzące z ogólnodostępnych portali internetowych (mimo, że każdy zainteresowany ma do nich dostęp, jeżeli tylko zechce), to umieść cytat z tekstu!

W dobrym tonie (to taki eufemizm, bo to konieczność...) jest podanie źródła cytatu.

Wiadomości zawierające tylko link do 'niusa' będą usuwane!

Jeszcze jedna sugestia, którą dostałem od jednego z najbardziej znanych i popularnych użytkowników forum, Lucyfera. Otóż zdaniem Lucyfera (a ja się z nim w tym względzie zgadzam):

Quote:

Wiele gazet prowadzi płatne archiwa. I po kilku dniach od pierwotnej publikacji, wrzuca tam tekst, do którego można sięgnąć już tylko za opłatą. I jeżeli taki ich tekst będzie wisiał u nas, a go znajdą, mają prawo wnosić roszczenia o

a) naruszenia majątkowych praw autorskich (bo osobistego prawa autorskiego nie naruszamy podając źródło i autora),

b) uszczuplanie korzyści majątkowej z prowadzenia archiwum.


Wobec powyższego, wszelkie cytaty zamieszczać należy z pełnym poszanowaniem praw właścicieli tekstów.

Cytując miejmy to na uwadze!

Jeżeli ktoś nie wie, jak uniknąć nieprzyjemności związanych z naruszeniem praw autorskich (osobostych i majątkowych), to informuję, że:

- można zamieścić streszczenie artykułu (należy też podać żródło streszczanego tekstu),

- można zamieścić cytaty fragmentów, które się komentuje, jednak wtedy bezwzględnie należy podać hiperłącze do cytowanego tekstu, a można także podać autora, tytuł i pochodzenie publikacji.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani...

Troszkę długie mi jak zwykle wyszło, ale proszę - poświęćcie parę minutek i przeczytajcie do końca to, co wypociłem...

Autokącik to fajne miejsce, rzekłbym, że - swego czasu - całkiem fascynujące zjawisko socjologiczne.

Kiedy zaczynaliśmy - prawie osiem lat temu - autokącik liczył sobie 1 (jeden :-D) kącik, na kąciku było osób kilka - kilkanaście, miejsce nie było znane powszechnie w sieci, było kameralnie i fajowo.

Wszyscy, no, może prawie wszyscy znali się IRL i mieliśmy do siebie ZAUFANIE. Każdy wiedział co ten ktoś z drugiej strony robi, było miło i cacanie. Podobnie wyglądała wtedy zresztą cała Sieć.

Minęły lata, zmieniła się sieć i zmienił się autokącik - trochę na gorsze, trochę na lepsze, ale nie o tym chciałem dziś Wam napisać.

Autokącik się rozrósł.

Rozrósł się do rozmiarów, jakie jego "ojcu założycielowi" chyba nawet się nie śniły...

Garść statystyki:

Users that have logged in the past 24 hours 2541

Users that have logged in the past 7 days 4961

Users that have logged in the past month 8048

Doliczmy do tego osoby, które anonimowo przeglądają niektóre kąciki...

Jak widać, aktywnych uczestników forum jest "dość" sporo...

I już nie ma tak, jak było kiedyś, kiedy wszyscy wszystkich znali, wiedzieli kto co i jak...

Jesteśmy "swoi" wśród obcych...

Wydaje się nam też, że w sieci jesteśmy anonimowi...

Ano, niestety, tylko WYDAJE...

Kochani, NIE jesteśmy anonimowi...

Nie tylko w momencie, gdy rozrabiamy, ale także, a może przede wszystkim jako ZWYKLI użytkownicy forum.

Piszemy o swoich Furakach, chwalimy się zdjęciami, wypasami, cieszymy nimi, ale...

Ale tak na dobrą sprawę NIE WIEMY kto to ogląda i do jakich celów to wykorzysta...

Cieszymy się z urlopów, oznajmiamy wszystkim kiedy, gdzie i na jak długo jedziemy, ale - znów - nie wiemy kto to czyta...

Kochani.

Zimna i brutalna rzeczywistość jest taka, że SĄ WŚRÓD NAS - nie bójmy się użyć tego słowa - PRZESTĘPCY.

Nie wskażę nikogo palcem i nie mam broń Boże zamiaru nikogo oskarżać.

Po prostu - autokącik czytają także złodzieje samochodów, jumacy radijek, złodzieje okradający mieszkania itd itp..

I - znowu nie bójmy się użyć tego sformułowania - NIE JESTEŚMY W STANIE TEGO KONTROLOWAĆ.

Mimo najszczerszych chęci.

Możemy co najwyżej zamknąć ten kramik w cholerę...

Uświadomijmy sobie to, że to co piszemy może przeczytać KAŻDY. Kolega, sąsiad, żona, kochanka, szef, ale też złodziej, który może skrzętnie wykorzystać to, że pochwaliliśmy się tym, że śmigamy na 2 tygodnie na urlop...

Kochani, ustalenie adresu zamieszkania po IP to NAPRAWDĘ nie jest szczególny problem.

Toż wystarczy czasem zerknąć na imię, nazwisko, dzielnicę i sięgnąć po książkę telefoniczną, gdzie "czarno na białym"...

Paru osobom z Autokącika okradziono/ukradziono już samochody po tym, jak się "kfalili" na forum, parę osób, które pisały o skradzionych im samochodach było szantażowanych...

Dlatego też.

W imieniu swoim i wszystkich zarządzających tym forum

BARDZO, BARDZO Was Kochani proszę...

Miejcie rozwagę, zastanówcie się co piszecie, komu UDOSTĘPNIACIE SWOJE DANE, przed kim się chwalicie. Niestety - zabawa w kącik fajna jest, ale dla niektórych z nas już skończyła się mało śmiesznie.

Maskujcie na zdjęciach numery rejestracyjne, jak piszecie o wyjazdach, to piszcie w czasie PRZESZŁYM - "Bylem/am na urlopie w Koziej Wólce, fajnie było", a nie informujecie pół świata, że zostawiacie mieszkanie na miesiąc bez nadzoru...

Kącikujcie ile wlezie, ale...

Róbcie to Kochani z głową...

Aha. Jeszcze jedno.

ZANIM ktoś napisze "apel o poszukiwanie samochodu", niech się dobrze zastanowi.

Owszem - nas to nic nie kosztuje, możemy podwiesić itp.

Ale...

Bądźmy realistami.

Nikomu poza szantażystami to nie pomoże...

Tak więc - też się zastanówcie...

Rekordzista otrzymał kilka (!!!) propozycji "wykupu" auta z różnych źródeł...

Takich parę smutnych słów gorzkiej prawdy...

Bardzo proszę o powstrzymanie się od głupawych komentarzy i "dobrych rad"... Spamy również nie są mile widziane...

Pozdrawiam Was...

Bardzo Serdecznie

--------------------

Wujek SIBUI

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Number=273737574&page=0&view=collapsed&sb=5&o=14&fpart=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio miało miejsce parę "zgrzytliwych" spraw, chciałem Wam uświadomić parę kwestii n/t lepek.

1) NIKT nie jest anonimowy na drodze - każdy ma nr rejestracyjny, jako indywidualny wyróżnik, każdy zatem może zostać "nagrodzony" za swoje ewentualne wyczyny.

2) dokładając do pkt 1 lepkę kącikową w obojętnie jakiej postaci - czy to lepek klubowych, czy lepki kącikowej, wyróżniamy się z tłumu jeszcze bardziej.

3) pojawiały się już na AK posty "informujące" o wyczynach pojazdów z lepkami - skoro MY to widzimy, to i inni też...

Nie mam nic przeciwko piętnowaniu osób "psujących image" naszej grupy, o ile oczywiście będzie to robione kulturalnie i z taktem!

Zatem - sumując pkty 1, 2 i 3 - auto kącikowicza zaopatrzone w lepkę rzuca się w oczy, a dokładając do tego kwestię łatwego w naszym społeczeństwie "przypinania łatek", nasze ZŁE zachowanie na drodze świadczy negatywnie o NAS jako o grupie i może się w szybkim tempie skończyć przyczepieniem nam łatki "bandytów szos".

Dlaczego tak? Ano dlatego, że niestety bardziej dostrzegalne jest NEGATYWNE niż pozytywne zachowanie...

Autokącik.pl jest - przynajmniej w moim przekonaniu - instytucją promującą bezpieczeństwo i kulturę użytkowników dróg, stąd mój apel...

Reasumując - UPRZEJMIE PROSZĘ osoby nie mogące się powstrzymać od wykonywania różnych "dziwnych ruchów" na drogach o demontaż "wyróżników kącikowych".

Również UPRZEJMIE PROSZĘ o demontowanie "wyróżników kącikowych" przy dalszej odsprzedaży Waszych pojazdów - nie każdy wie co to AK, nie każdy będzie wykazywał kulturę na drodze itd itd.

Nie wiem jak Wam, ale mi osobiście byłoby miło, gdyby inni postrzegali mnie jadącego autem z lepką jako tzw "Dżentelmena jezdni"...

To tylko takie moje parę słów do Was. Mam nadzieję, że nie zanudziłem.

Pozdrawiam Bezpiecznych i Kulturalnych Drajwerów Autokącik.pl

--------------------

Wujek SIBUI

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Number=273455308&page=0&view=collapsed&sb=5&o=14&fpart=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie cytatów z wypowiedzi, na które się odpowiada, to przyjemny zwyczaj. Ułatwia czytanie i pomaga zrozumieć kontekst wypowiedzi.

Jednak cytując, rób to z głową!

Cytowanie całej, liczącej wiele linii tekstu wypowiedzi, aby odpowiedzieć jedną, dwiema linijkami to mało elegancki zwyczaj. Świadczy o bezmyślności odpowiadającego-nie tylko nie wnosi nic pozytywnego do odpowiedzi, ale do tego przyczynia się do obciążenia naszych, i tak już ledwo zipiących, serwerów.

Zatem jeszcze raz: Cytuj z głową! Inni użytkownicy forum oraz serwer będą Ci wdzięczni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Udzielając komuś porady, bądź odpowiadając na pytanie związane z przepisami (ruchu drogowego, technicznymi, czy jakimikolwiek innymi) szanuj innych uczestników forum!

Pamiętaj, że błędnie udzielona porada może być nawet przyczyną tragedii na drodze!

Zachęcam zatem, jeżeli masz chęć poradzić coś komuś w sprawie przepisów, aby przypomnieć sobie (nawet kolejny raz!) i upewnić się czy masz rację i czy udzielona przez Ciebie rada będzie zgodna z obowiązującym prawem.

Pamiętaj! To bardzo ważne!

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Z uwagi na to, że MK jest forum MERYTORYCZNYM, niniejszym informuję, że nie ma tu miejsca na linkowanie bzdejów, typu "najśmimeszniejsze filmy", "super akcje" itp bzdeje.

Jak ktoś chce się tego typu rzeczami podzielić, to zapraszam tutaj.

Aha, jak ktoś zapoda po raz kolejny "arabski drift", to normalnie leci na wieki.... ;-D

Z pozdrowieniami,

Wasz Mod-terrorysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Drodzy użytkownicy.

Przypominam, że MotoKącik jest kącikiem TEMATYCZNYM, na którym wypowiadamy się MERYTORYCZNIE.

Na tym kąciku działają także liczniki i jest to działanie CELOWE, pozwalające na eliminację durnego spamu.

Z dniem dzisiejszym wszelkie idiotyczne i pozbawione merytorycznej wartości posty, ze szczególnym uwzględnieniem komentarzy do zdjęć samochodów w stylu:

Quote:

ok.gif


Quote:

no.gif


Quote:

food.gif


Quote:

love.gif


Quote:

serduszka.gif


Quote:

slinka.gif


Quote:

mnie sie podoba / nie podoba


Quote:

przydki/ładny/śliczniusi/obleśny dresowóz/ma brzydkie lampy/opony/rurę wydechową


itp "głębokie wynurzenia" będą karane z całą surowością.

Chcecie komentować nowe auta - proszę bardzo, dawajcie MERYTORYCZNE komentarze, a nie komentarze w stylu SuOtKiHHH KoMcIuFfFfF F FyKoNaNiU SuOtKiChHhH GóFnIaRzY.

To nie są SuOtKiE BlOgAsSsKi - przykro mi.

Jeżeli chcecie komentować WYGLĄD samochodów, to mamy po temu specjalne forum:

Piękne Maszyny i Historia Motoryzacji i tamże zapraszam.

Jeżeli macie ochotę na durnawe komentarze itp - proszę, mamy też kolejne po temu forum:

HydePark

Mam nadzieję, że rozwiązuje to wiele kwestii.

Dziękuję za zrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami netykiety przypominam, że odkopywanie wątków starszych niż miesiąc, ZWŁASZCZA (!!!!) żeby dopisać głębokie wynurzenie w stylu:

Quote:

zgadzam się w całej rozciągłości


i na dokładkę pod kilometroooooooooooooooooooowym, nieprzyciętym cytatem jest zakazane i będzie tępione.

Jeżeli macie coś merytorycznego do dodania w tego typu wątku, przy czym za merytoryczne nie przyjmuje się tego co wyżej, ani postów w stylu "też tak miałem", to proszę bardzo, aczkolwiek LEPIEJ (czytelniej, mniej obciążająco dla bazy na serwerze) założyć nowy wątek z odnośnikiem do starego i nowymi FAKTAMI związanymi bezpośrednio z tematem.

Dziękuję za zrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uprzejmie przypominam, że punkt 6. "Regulaminu korzystania z forum Autokącik.pl" nakłada na piszących obowiązek nadawania odpowiedniego (tzn. adekwatnego do treści wiadomości) tematu wątkom zakładanym na forum. Bardzo proszę o trzymanie się tego, narzuconemu przez regulamin, obowiązku.

Ponadto proszę o nie tworzenie w tytułach wątków potworków językowych i dbanie o ich poprawność ortograficzną.

Informuję, że tworzenie tematów zawierających potwory typu "koleguff", "znafcuff" i innych tego typu będzie karane brakiem dostępu do forum.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

O ile ktoś redaguje pytanie dotyczące konkretnej marki auta (przykładowo jak wymienić rozrząd w Fiacie Siena), dla której jest na Autokąciku dedykowany kącik, a z jakiś powodów zależy mu na pozostawienie wątku na Motokąciku, proszę o wyraźne zaznaczenie życzenia w treści post'a, jak też krótkie uzasadnienie ok.gif

Danke IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Uprzejmie informuję, że używanie na Motokąciku przekleństw w formie zarówno jawnej jak i zakamuflowanej będzie karane brakiem dostępu do forum Autokącik.

Autorytarnej oceny czy coś jest przekleństwem dokonają moderatorzy Motokącika, zgodnie z własnym sumieniem.

Ewentualne reklamacje na kroki podejmowane w celu eliminacji przekleństw przez moderatorów Motokącika należy składać do Administratorów AK.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.