Skocz do zawartości

Stłuczka i PZU


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy jadac na drugi koniec Polski do sanatorium mial stluczke ( z jego winy). Samochod zostal odwieziony do ASO jego marki. Szkode zglosil telefonicznie do PZU. Mija juz 3 tydzien od stluczki(powiadomienia PZU) a ogledzin brak - PZU odwleka. Ile PZU ma czasu na ogledziny od zgloszenia ? mi sie wydawalo ze 7 dni. Czy ktos mial podobne problemy z PZU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile PZU ma czasu na ogledziny od zgloszenia ?

Ten termin nie jest zdefiniowany, jest określany termin zapłaty odszkodowania.

"Znajomy" powinien zlecić niezależnemu rzeczoznawcy dokonanie oględzin (przykładowo PZMot, Dekra).

Oględziny zostaną wykonane "od ręki" co umożliwi rozpoczęcie procesu naprawy auta.

Faktura za oględziny stanowić będzie roszczenie odszkodowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak zrozumialem to on ma ubezbieczenie z tzw naprawa warsztatowa (czyli bezkosztowe). Dziwi mnie tylko taki dlugi okres na ogledziny. Kiedys swoim mialem stluczke (tez PZU ale ubepieczenie dilerskie pakietowe) to w sobote stluczka w poniedzialek rano byly ogledziny a we wtorek zamawiane czesci w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys swoim mialem stluczke (tez PZU ale ubepieczenie dilerskie pakietowe) to w sobote stluczka w poniedzialek rano byly ogledziny a we wtorek zamawiane czesci w ASO

Wiesz ... problemem w tym miejscu nie jest ubezpieczyciel czy też rodzaj umowy ubezpieczenia, problemem jest tzw. "czynnik ludzki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz ... problemem w tym miejscu nie jest ubezpieczyciel czy też rodzaj umowy ubezpieczenia,

> problemem jest tzw. "czynnik ludzki".

domyslam sie dlatego zdziwilo mnie jak znajomy poprzez komunikator internetowy opisal mi cala sprawe - 3 tygodnie a tu nic , masa telefonow do PZU i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.