Skocz do zawartości

Schemat sterowania radiem z kierownicy- jak podłączyć?


Dareek

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ostatnio wałkujemy tematy elektryczne w Pandzie grinser006.gif więc wrzucam kolejny - otóż jak podłączyć sterowanie radiem z kierownicy hmm.gif?

1. Na pewno trzeba mieć przyciski które montujemy na kierownicy ok.gif

2. dodatkowo kompletny taśmę z wiązką do podpięcia klawiszy ok.gif

Zastanawiałem się podczas wymiany kierownicy na skórzaną nad jedną kwestią - czy konieczna jest wymiana całego zespolonego hmm.gif?

Oglądając gniazdo taśmy łączącej klakson i airbag z resztą instalacji z moich oględzin wynika, iż ścieżki są w każdym przełączniku- wystarczy zastąpić tą końcową wiązkę w której są przewody do airbagu i do klaksonu na wiązkę z dodatkowymi przewodami do sterowaniem przyciskami radia.

I tu moja prośba - może komuś został stary przełącznik zespolony uszkodzony lub po wymianie na tak z TRIP-em i zerknąłby na tą wtyczkę?

Kolejna kwestia to gdzie podłączyć przewody wychodzące z kierownicy?

Poniżej wklejam schemat- wygląda mi na to iż biegną one bezpośrednio do radia. hmm.gif

284722407-schem.jpg

A Wy jak to widzicie? 20.GIFhmm.gifwaytogo.gif

post-33228-14352511670105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba to sterowanie podłączyć pod wtyczkę C złącza iso. Dla orientacji jak lecą numerki we wtyczce ISO Kable można wziąć z odpowiedniego blaupunkta a podłączyć według Twojego schematu

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba trzeba to sterowanie podłączyć pod wtyczkę C złącza iso. Dla orientacji jak lecą numerki we

> wtyczce ISO Kable można wziąć z odpowiedniego blaupunkta a podłączyć według Twojego schematu

> Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi

Masz rację ok.gif - chyba taka zielona kostka klik - tylko się zastanawiam czy przewody biegną bezpośrednio od radia do przełącznika zespolonego czy np "po drodze zahaczają" o body ( np poprzez Can-a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idą bezpośrednio body nie ma tu "naszczęście" nic do gadania.

> Zakładasz ori przyciski czy inne??

Wiesz zadał mi dziś pytanie kumpel od 4x4 no i pozwoliłem sobie rozgryźć temat wspólnie na AK

Na razie rozpoznaje teren- pozostała kwestia sprawdzenia przełącznika zespolonego bo jak to tylko ten kabel wymaga wymiany a ścieżki są to bez sensu wymieniać cały przełącznik zespolony hmm.gif

no i muszę poczytać gdzie poszczególne kabelki należy podpiąć hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz zadał mi dziś pytanie kumpel od 4x4 no i pozwoliłem sobie rozgryźć temat wspólnie na AK

> Na razie rozpoznaje teren- pozostała kwestia sprawdzenia przełącznika zespolonego bo jak to tylko

> ten kabel wymaga wymiany a ścieżki są to bez sensu wymieniać cały przełącznik zespolony

> no i muszę poczytać gdzie poszczególne kabelki należy podpiąć

Gdzies czytalem ze jednak musi byc wymieniony bo z kierownIcy idzie wtyczka i normalnie brakuje chyba 2 pinow w tej wtyczce w zespolonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Gdzies czytalem ze jednak musi byc wymieniony bo z kierownIcy idzie wtyczka i normalnie brakuje

> chyba 2 pinow w tej wtyczce w zespolonym

no i mam kolejny element układanki

284786656-ster1.jpg

jak widać na foto jest 8 pin-ów od których idzie kostka do taśmy i dalej przez przełącznik

284786656-ster2.jpg

Ciągle wracam do zespolonego, gdyż zaciekawiła mnie następująca rzecz a mianowicie kostki z tyłu zespolonego

284786656-zespolony.jpg

szczególnie zaznaczona na czerwono- liczba pin-ów się niby zgadza i jak zauważyłem każdy zespolony takową posiada

Czyżby każdy z nich miał podobnie jak wtyczki do tripa instalację do sterowania radiem? hmm.gif

post-33228-14352511953874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.