Skocz do zawartości

[AG] Wymiana gum stabilizatora


johny128

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podzielić się wnioskami na temat wymiany gum stabilizatora. Ogólnie czytałem kilka wątków i zapowiadało się nieciekawa walka z ich wymiana.

Praca nie jest najprostsza ale bez pośpiechu, można ja wykonać bez większych problemów.

Na zdjęciu klucze które użyłem.

zdjcie0156vg.th.jpg

Poduszki da się wymienić bez kanału. Pominę punkt aby odkręcić łączniki stabilizatora.

Po zdjęciu koła ukazuje się jedna śruba trzymająca obejmę, zarówno z prawej jak i z lewej dostęp do niej jest podobny. Wykręcamy ją całkowicie. A drugą śrubę idzie spokojnie odkręcić grzechotką, jest wystarczająco miejsca. Drugą śrubę wystarczy lekko odkręcić. Korzystając z tego, ż metalowa obejma gumy nie ma otworów na śruby tylko końcówka jest w kształcie litery U, szarpiemy lekko za drążek i wszystko nam wyskakuje. Po wyjęciu gumy i obejmy mamy o wiele więcej miejsca aby np. wymienić tą śrubę z torxa na normalna. obie strony można zrobić tak samo.

Może moje wyśnienie pomoże komuś w nabraniu chęci na wymianę tych gum.

Pacjenta jak w opisie. Wymieniałem cały komplet łączniki i gumy, jedyne co pukało i skrzypiało w zawieszeniu po tylu latach i kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.