Skocz do zawartości

Opony letnie - test.


Piotrunio

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam, czekam... Na test opon, ze zrozumiałych względów zeby.GIF Na zdjęcia felg czekam, bo nie wiem co ze swoimi zrobić, może akurat Ty masz fajny pomysł ok.gif Szkoda, że mieszkasz tak strrrrrasznie daleko, bo zaprosiłbym Cię na wielkie, sobotnie, żarcie rotfl.gif Talent ćwicz, bo sam talent nie wystarczy nono.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co było powodem rozczarowania?

Dość przeciętne możliwości trakcyjne. Miałem te opony kilka lat temu w innym aucie (mniejszym z fwd o moc poniżej 100KM) i wydawały mi się wtedy rewelacyjne. Po założeniu do beemki czar prysł, okazały się słabsze od zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dość przeciętne możliwości trakcyjne. Miałem te opony kilka lat temu w innym aucie (mniejszym z fwd

> o moc poniżej 100KM) i wydawały mi się wtedy rewelacyjne. Po założeniu do beemki czar prysł,

> okazały się słabsze od zimówek.

Nie wiem, czy dobrze robisz, decydując się na Continental, ja się bardzo na tej marce zawiodłem, zdecydowanie więcej niż raz, może to mój pech hmm.gif Z pierwszego kompletu wyszły mi druty, nawet z zapasówki, która nigdy nie jeździła icon_eek.gif Drugi komplet w innym samochodzie, mimo starań kilku zakładów wulkanizacyjnych, w 2 miastach, 3 kompletów felg, nie dał się wyważyć icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam, czekam... Na test opon, ze zrozumiałych względów Na zdjęcia felg czekam, bo nie wiem co ze

> swoimi zrobić, może akurat Ty masz fajny pomysł Szkoda, że mieszkasz tak strrrrrasznie

> daleko, bo zaprosiłbym Cię na wielkie, sobotnie, żarcie Talent ćwicz, bo sam talent nie

> wystarczy

możesz podesłać fotkę auta do którego chcesz to dokręcić i samej felgi. Aaa chętnie się do Ciebie kiedyś wybiorę taka wycieczka dobrze mi zrobi a zawsze można przy tym zrobić grilla zlosnik.gif tyle że dopiero w wakacje będzie u mnie luźniej z terminami wink.gif.

Trzeba się nauczyć bo kiedyś będzie:,, tato zjadł bym coś". A tata co? Pizze w dziecko będzie pchał od małego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, to ten samochód i te felgi http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=284225972&page=0&vc=1 Jak już wspomniałem, o ile samochód jest w stanie idealnym, o tyle felgi widziały już wiele icon_eek.gif Jak dożyjemy wakacji, to ponowię zaproszenie, a propos, dobra pizza, to też sztuka ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo proszę, to ten samochód i te felgi

> http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=284225972&page=0&vc=1 Jak już

> wspomniałem, o ile samochód jest w stanie idealnym, o tyle felgi widziały już wiele Jak

> dożyjemy wakacji, to ponowię zaproszenie, a propos, dobra pizza, to też sztuka

Ja bym tu widział inne koło np takie: OZ Futura

e39w3.jpg

a tu z czarnym matowym rotorem

e39stnc1.jpg

tu jest masakra chyba z 20 cali oink.gif

2.jpg

Jeśli chodzi o seryjne felgi od M5 E39 to można z nich wykrzesać dwa rozwiązania: czarny rotor z wysokim połyskiem + polerowany parapet albo srebrny rotor + polerowany parapet. Przy pierwszej opcji trzeba pamiętać że felga ma bardzo mały parapet i przez czarny rotor koło może zginąć rozmiarowo przez co straci na wyglądzie. Za to drugie rozwiązanie jakieś takie pospolite jak na serie eM wink.gif

pierwsze wizja wyglądała by jakoś tak:

3672933827be4007cc31o.jpg

a tu felga do klasycznej formy M5 pasują idealnie:

standard.jpg

a tu link do wielu innych zdjęć:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=59871&start=20

a tutaj jeszcze niemiecki bmw-syndykat też jest wiele zestawień 5-tki z różnymi kołami: taka czarna wersja rzuciła mi się w oczy

http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatfotos/topic23852_528i_Touring_5er_BMW_-_E39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZ Futura wygląda dobrze, ale rewelacyjne są faktycznie te felgi, z ostatniego wrzuconego do posta zdjęcia - białe BMW na podjeździe, za "hamerykańcami" (czarnym i czerownym) ok.gif Co to za felga, w środku widać znaczek jakby BBS hmm.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy dobrze robisz, decydując się na Continental, ja się bardzo na tej marce zawiodłem,

> zdecydowanie więcej niż raz, może to mój pech Z pierwszego kompletu wyszły mi druty, nawet z

> zapasówki, która nigdy nie jeździła Drugi komplet w innym samochodzie, mimo starań kilku

> zakładów wulkanizacyjnych, w 2 miastach, 3 kompletów felg, nie dał się wyważyć

Ja nie mam uprzedzeń do marki z zimowek ts830 jestem bardzo zadowolony. Teraz mam conti sport contact 5 i na razie na suchym nie narzekam. Rewelacji nie ma, zobaczymy jak na mokrym bedzie bo to jest dla mnie priorytet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZ Futura wygląda dobrze, ale rewelacyjne są faktycznie te felgi, z ostatniego wrzuconego do posta

> zdjęcia - białe BMW na podjeździe, za "hamerykańcami" (czarnym i czerownym) Co to za felga, w

> środku widać znaczek jakby BBS

BBS LM

zasadz taka smile.gif bedzie wiekszy kozak niz jest teraz smile.gif choc i teraz to gruba maszyna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZ Futura wygląda dobrze, ale rewelacyjne są faktycznie te felgi, z ostatniego wrzuconego do posta

> zdjęcia - białe BMW na podjeździe, za "hamerykańcami" (czarnym i czerownym) Co to za felga, w

> środku widać znaczek jakby BBS

a tutaj ich podróbka wink.gif ponoć nie jest zła

http://allegro.pl/x-felgi-aluminiowe-dare-lm-18-8j-5x120-i1553637293.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ładne

> Tylko tak przyglądając się tym felgom, dochodzę do wniosku, że coraz bardziej zbliżamy się do

> oryginalnego wzoru

teoretycznie tak :D orginalna felga z M5 jest ladna mi odpowiada smile.gif ale jak poszukac np 19sc ie jakiegos orginala smile.gif to doda uroku na 100% smile.gif bo jak zmieniac z 18scie na 18scie to nie widze wiekszego sensu wink.gif szczegolnie ze kolega ma nowe opony wink.gif

tu masz orginalne 19scie wink.gif :D http://cgi.ebay.co.uk/19-Genuine-Bmw-E60...=item23101ad110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony kupuję faktycznie na 18 cali i dlatego nie są z najwyzszej półki, tylko raczej średniej. Kupuję też z musu, bo na swoich, nie udało mi się ostatnio wyjechać z podwórka po lekkim deszczyku, a jeździć trzeba. Docelowo mam ochotę na 19 cali. Te oryginały z E60 są naprawdę ładne:

$(KGrHqJ,!jIE2LTqfYVkBNr(IVbygQ~~_12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opony kupuję faktycznie na 18 cali i dlatego nie są z najwyzszej półki, tylko raczej średniej.

> Kupuję też z musu, bo na swoich, nie udało mi się ostatnio wyjechać z podwórka po lekkim

> deszczyku, a jeździć trzeba. Docelowo mam ochotę na 19 cali. Te oryginały z E60 są naprawdę

> ładne:

a no chyba ze tak :D

no ladne te sa i orginalne bbs wink.gif 19cali smile.gif

Felgi wybrac idzie ale wszystko zalezy od mozliwosci pienieznych wink.gif

A fakt taki ze starczy gleba i kolo i auto nabviera innego wygladu smile.gif nawet zwykle serie jak moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z obniżaniem, to się chyba ograniczę, bo mi potem te 19 mogą nie wejść Ewentualnie, może coś po

> praktycznych pomiarach, już na 19

gwinta zasadz wink.gif i bedzie miodzio smile.gif i co chcesz tak bedziesz mial smile.gif

ja mam eibach pro street i jest spoko smile.gif wygodny prawie jak seria smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz z innego forum ->

> e39 M5 ma takie samo nadwozie jak zwykle e39 sedan.

>Oryginalne felgi w M5 to:

>8 x 18" ET 20 z oponą 245/40 R18

>i

>9,5 x 18" ET 22 z oponą 275/35 R18

>O ile z przodu mozna troszkę szerzej, to z tylu juz zalozenie opony >285/35 R18 w skrajnych przypadkach powoduje ocieranie.

>Na przodzie jezdzilem na 9x18 ET22 i roznych oponach (235-245 >roznych firm) i nic sie nie dzialo, podobnie jak na 8,5x18 ET13.

>Jak widzisz, bez ingerencji w nadkola szalenstwa nie ma. Z tylu >wydaje mi sie ze kluczowy jest rant blotnika przy tylnych drzwiach - >o ile rant u gory jest zagiety fabrycznie, to tu odstaje. Mam nadzieje >ze jego zrolowanie zalatwi temat montazu 10x18" ET19 i opony >285/35 R18.

>Mowie tutaj o zalozeniu kol w taki sposob, ktory umozliwi >wykorzystanie potencjalu samochodu, a nie powolne toczenie sie po >rownym asfalcie... German to to nie bedzie.

a co do moich kół dzisiaj je założyłem jeszcze tylko dekle zostało pomalować i będzie fotka. Ale wygląda food.giffood.gif napatrzeć się z okna nie mogę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ciekawe rozwiązanie, pod warunkiem, że produkują dla M5 Czy to zawieszenie wygląda tak?

no wlasnie cos takiego smile.gif bo w piatce nie masz osobno springa i amorka ?? smile.gif tak jak w 3jce...

a masz samopoziomowanie??

AP K-sport KW v2 KW v3

malo jest do M ale KW jest ciekawym rozwiazaniem wink.gif

No chyba ze masz okolo 10-15 tysiakow to mozesz zrobic lowridera :D na poduszkach powietrznych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo fajny zestawik

W tym roku chcę Bunie doprowadzic do stanu idealnego. Jeśli zdążę, to jeszcze w tym roku zacznę delikatnie "poprawiać" zawieszenie, taki jest plan ok.gif Jak wyjdzie, zobaczymy zlosnik.gif Mam czas, bo ma u mnie dożywocie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym roku chcę Bunie doprowadzic do stanu idealnego. Jeśli zdążę, to jeszcze w tym roku zacznę

> delikatnie "poprawiać" zawieszenie, taki jest plan Jak wyjdzie, zobaczymy Mam czas, bo ma u

> mnie dożywocie

hehe no to ladnie wink.gif

a co numery nabijales wlasne?? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe no to ladnie

> a co numery nabijales wlasne??

Ha wróciłem, tęskniliście zlosnik.gif ? Ale miałem przygodę.... to po prostu reżyser mody na sukces wysiada.

Wracając z Krakowa na moje rodzinne ziemie załadowany bagażami+ 3 osoby w aucie, 50 km za Krakowem podczas wyprzedzania TIR-a rozerwało mi oponę. Oczywiście przednią i jak na złość prawa tak że ściągnęło mnie w kierunku dużego mobila. Na całe szczęście, nie ściągnęło opony z felgi więc auto udało się opanować dodatkowo niska prędkość auta też miała na to wpływ--- uuufff. Doczłapałem się do zatoczki autobusowej i tam przypomniałem sobie o tym że, żeby zrobić więcej miejsca w bagażniku, wyjąłem zapas zlosnik.gif.

Cóż szybka myśl, i brykam do jakiegoś autochtona. Mówię jak się całą sytuacja ma. Okazało się że we wsi jest koleś który zezłomował E30 i akurat ostałą się oryginalna alufelga z oponą. Ok zakupu dokonałem za 20 zł zlosnik.gif zdejmuje moje koło, odwracam, patrze a tam na rancie wewnętrznym pęknięci około 1 cm yikes.gif. Założyłem zakupioną felgę i toczę się 70 km/h. Całą drogę dedukuje jak to się stało. Pierwsza myśl: przywaliłem pęcło i opona kabum . Druga myśl: przecież nigdzie nie przywaliłem na niskim zawiasie i niskim profilu poczuł bym to momentalnie, tym bardziej że felgi mam twarde i nie pierwszy rok jeżdżę na takim zestawie. Jak się później okazało felgę kupiłem już nadpęknięte lecz pęknięcie się rozrosło i tak oto powstała cała historia. Felgi zawsze staram się kupować z pewnego źródła. Cóż jak widać nawet znajomy potrafi nam kit wcisnąć. Nie uważacie że to lekka przesada wciskać taki kichę komuś? Oponę kupiłem felgę wspawałem raz dwa i już jest na aucie. NA SZCZĘŚCIE cała ta impreza ma dobry zakończenie. Prócz tego że jestem lżejszy o oponę i spawanie felgi + trochę siwych włosów ze strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do opon hmmm to tak: na suchym asfalcie jest naprawdę fajnie kleją się i w zakręty można sobie na wiele pozwolić. Za to na mokrym- tragedia oblecieć całe rondo bokiem ( próba wykonywana w nocy i ruchu praktycznie nie było, ale na placu postawić ja bokiem też specjalnie nie musiałem się starać) na 9J 215/40/16 i silnik 125 konny- nie stwarza większego problemu. Może to kwestia dotarcia albo moich umiejętności hehe.gifoink.gif ale zobaczymy jak się będą zachowywać po miesiącu użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe no to ladnie

> a co numery nabijales wlasne??

Marzy mi się taka mini kolekcja, M5 E39, M5 E34, M5 E28 ale odnalezienie tych dwóch ostatnich, w dobrym stanie, graniczyć będzie chyba z cudem frown.gif Więc pozostaje mi, w tej chwili, skupić się na tej jedynej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marzy mi się taka mini kolekcja, M5 E39, M5 E34, M5 E28 ale odnalezienie tych dwóch ostatnich, w

> dobrym stanie, graniczyć będzie chyba z cudem Więc pozostaje mi, w tej chwili, skupić się na

> tej jedynej

dobrze kminisz wink.gif taka kolekcja po czasie bedzie warta DUZO :D

tak jak teraz e30 sa jeszcze po 10-15tys ale za pare lat beda................ smile.gif

sa auta w ktore warto inwestowac bo na nich sie nie straci wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wiem czy uda mi się ją zebrać. Jest taki moment, kiedy samochód przestaje tracić na wartości i zaczyna opłacać się go kupić. W przypadku BMW, ten moment najniższej ceny, wykorzystują handlarze. Ewentualny, przyszły kolekcjoner ma bardzo małą szansę coś znaleźć dla siebie. Tym bardziej, że większość tego, co przetrwało i mogłoby stać się przedmiotem zainteresowania jest w opłakanym stanie frown.gif Wiem to z własnego doświadczenia, pozostają mi zawsze do pooglądania ochłapy po handlarzach oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, nie wiem czy uda mi się ją zebrać. Jest taki moment, kiedy samochód przestaje tracić na

> wartości i zaczyna opłacać się go kupić. W przypadku BMW, ten moment najniższej ceny,

> wykorzystują handlarze. Ewentualny, przyszły kolekcjoner ma bardzo małą szansę coś znaleźć dla

> siebie. Tym bardziej, że większość tego, co przetrwało i mogłoby stać się przedmiotem

> zainteresowania jest w opłakanym stanie Wiem to z własnego doświadczenia, pozostają mi zawsze

> do pooglądania ochłapy po handlarzach

nie podpuszczam Cie ale jest zdrowe E30 coupe 1.8 biała, szeroka lampa w rozsądnych pieniądzach dobra baza na zrobienie czegoś sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.