Skocz do zawartości

Zbiornik płynu chłodzącego czarny-uszczelka?wymiana płynu


klufa

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie wczoraj z ciekawości postanowiłem zajrzeć do zbiorniczka z płynem chłodzącym by sprawdzić jego poziom. Po odkręceniu korka zdębiałem frown.gifbrud, syf, głównie było widac zabrudzenia z oleju, wnioskuje że to znak na wymiane uszczelki pod głowicą ale niekoniecznie bo może poprzedni właściciel zaniedbał i z takim syfem cały czas jeździł dlatego w celu wyeliminowania takiej hipotezy muszę wymienić płyn na nowy i tu mam kilka pytań:

1. w jaki sposób oczyścić cały układ z syfu jaki jest w obiegu bo samo spuszczenie podejrzewam nic nie da

2. jakim płynem zalać?DYNAGEL, PRESTONE?a może cos innego?

3. ile wchodzi litrów do mojego układu - scenic 1,9 D 2000r.lift

4. czy mój układ należy odpowietrzyć po zalaniu nowego?jeżeli tak to w jaki sposób?

5. generalnie jak szybko i sprawnie wymienic płyn?

poproszę o odpowiedz na moje pytanka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obecnego brudnego płynu wlej ćwiartkę ludwika, pojeździj dobre kilkanaście km (żeby sie wsio dobrze wymieszało) i spuść. Potem wlej wody destylowanej z kolejną ćwiartką ludwika, pojeździj trochę i spuść. Dopiero wtedy nalej świeżego płynu (niemal każdy dobry, ja wziąłbym jakieś petrygo czy k2, coby za dużo kasy nie wydać w razie gdyby sie okazało, że jednak olej ciągle idzie do płynu.

Ps

Nie wiem czy masz, ale w razie gdyby, to najbardziej prawdopodobna jest usterka chłodnicy oleju, a dopiero potem zainteresuj sie upg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ma do tego chłodnica oleju?przecież to są dwa odrębne układy czy nie?

olej w tej chłodnicy jest chłodzony płynem chłodzącym. Zwykle ta chłodniczka zbudowana jest z wielu rurek przez które przepływa olej zanurzonych w płynie. I teraz wystarczy, że jedna z tych rurek się odlutuje na końcu czy cos podobnego i masz winowajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.