Skocz do zawartości

Awaria ABS


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zadalem na Francowatych, ale tam ruch minimalny, a problem moze wystapic nie tylko we Francach (to, ze zalezy mi na jak najszybszej odpowiedzi, to inna inszosc).

Otoz problem jest nastepujacy. Po kilkukrotnym i dosc mocnym hamowaniu na drodze szutrowej, wywalilo mi kontrolke ABS i hamulca (plus Renaultowskie Service i Stop). Dodatkowo spod maski dochodzi glosne buczenie, jakby jakis elektryczny motorek pracowal. Po wylaczeniu zaplonu buczenie nie ustaje, i da sie je tylko uciszyc przez odpiecie akumulatora.

Hamulce dzialaja poprawnie. Czy ABS dziala nie sprawdzalem, bo troche strach hehe.gif.

Macie jakies sugestie, pomysly, co sie poszlo kochac angryfire.gif. Auto To Megane II icon_rolleyes.gif.

Jutro jade do mechaniora, i chcialbym miec jakies pomysly, zeby mi ciemnoty za rownowartosc auta nie wcisnal beksa.gif

Za pomoc wirtualne 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem buczy pompa a padł kontroler. Jak masz chwilę czasu to sprawdź czy masz wskazania prędkościomierza jadąc na luzie - ich brak to typowa informacja o awarii elektroniki.

Naprawa - jak mi kiedyś padł kontroler w Pontiac'u to dealer chciał $1500 za wymianę. Nowy kontroler u dealera $1200, na eBayu nowy $800, naprawiany $400. Ale znalazłem firmę w Miami która naprawiała kontrolery za $100 plus koszty przesyłki. Naprawili + zmienili mi oprogramowanie na lepszą wersję (lepiej hamował). Więc jak Ci dealer powie że naprawa kosztuje majątek, to rozejrzyj się po internecie zanim wydasz pensję na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zacznij od czegoś prostrzego i tańszego: sprawdź czy jakiś kabel, albo przekaźnik nie

> wyskoczył ze złącza, może coś gdzieś z masą nie tego.

Po przeszukaniu netu, obejrzeniu kilku instrukcji naprawy do Megane, wychodzi na to, ze halas pochodzi z pompy ABS sciana.gif. Po cichu jeszcze licze, ze moze jeden elektrozaworek, ale halas dochodzacy dokladnie z komory silnika i miejsca, gdzie pompa raczej nie pozostawia zludzen.

Jeden plus, to ze pompa nie zrobila kuku, jak zona z dzieciakami jechala i mogla musiec awaryjnie zahamowac icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.