Skocz do zawartości

[1.2 75KM] Blad - Ecu Defective


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza blad j/w w temacie ?? Komputer z 1.2 75KM punto 8F.5T 070C. Dodatkowo ciagle wyskakuje Adaptation at limit. Silnik to 1.1 + gora kompletna z 1.2. Powoli zaczyna mi juz brakowac pomyslow z tym autem. Ciagle sa problemu z falujacymi obrotami pomimo roznych krokowcow. Same problemy na benzynie z obrotami itp a na gazie wszystko idealnie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co oznacza blad j/w w temacie ?? Komputer z 1.2 75KM punto 8F.5T 070C. Dodatkowo ciagle wyskakuje

> Adaptation at limit. Silnik to 1.1 + gora kompletna z 1.2. Powoli zaczyna mi juz brakowac

> pomyslow z tym autem. Ciagle sa problemu z falujacymi obrotami pomimo roznych krokowcow. Same

> problemy na benzynie z obrotami itp a na gazie wszystko idealnie pracuje.

A jakim to programem diagnozowane?

ECU defective bym się nie przejmował, jeżeli dobrze czaję co to za błąd, wybacz, ale na prawdę nie ma tu miejsca wyjaśniać skąd taki błąd może się wziąć. (Może też być problem z checksumami pamięci, albo właśnie tym drugim błędem). Póki wogóle działa, olać ten błąd.

To drugie natomiast może (ale nie musi) być spowodowane lekko padniętą lambdą. Na początkek ją odłącz (wtyk), zresetuj kompa (odłącz akumulator, albo prościej, wyjmij na chwilę dwa bezpieczniki w komorze) i zobacz co będzie. Dalej to pompa paliwa i/lub wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko diagnozowane visa.

Wlasnie sonde tez obstawiam, ale najbardziej mnie ciekawia te falowania obrotow, bo gdy jest juz naprawde zle, ciagle faluja obroty, ze ciagle gasnie pomaga odpiecie na 5 sec akku i wszystko wraca do normy. Moze to bym spowodowane ciagle podpietym kabelkiem 23 (o ile dobrze pamietam) i wcina prad?? Komputer ciagle jest pod zasilaniem i glupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.