Skocz do zawartości

Wahacze czy tuleje?


michals

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po długiej przerwie.

Niestety u mnie dziś diagnosta stwierdził luz na tulejach wahaczy (właśnie pękło 100kkm), urwane gumy tulei, w efekcie przegląd nie podbity, na naprawę mam 14 dni.

Od razu zaproponowano mi naprawę, wymiana tulei około 300zł za części i robociznę.

Proszę o radę czy warto wymieniać same tuleję, czy decydować się na wymianę całych wahaczy (w przypadku Magneti to koszt około 360zł). Jakie macie doświadczenia?

A jeśli całe, to jakie wybrać, czy oferowane na Allegro Magneti Marelli będą dobre, czy warto wybrać inne?

BTW. czy Magneti Marelli i TRW to to samo? tak sugeruje jedna z aukcji Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie po długiej przerwie.

> Niestety u mnie dziś diagnosta stwierdził luz na tulejach wahaczy (właśnie pękło 100kkm), urwane

> gumy tulei, w efekcie przegląd nie podbity, na naprawę mam 14 dni.

> Od razu zaproponowano mi naprawę, wymiana tulei około 300zł za części i robociznę.

> Proszę o radę czy warto wymieniać same tuleję, czy decydować się na wymianę całych wahaczy (w

> przypadku Magneti to koszt około 360zł). Jakie macie doświadczenia?

zdecydowanie caly wahacz

po moich zbednych wydatkach zwiazanych z wymiana tulei odradzam - tym bardziej ze prawdopodobnie tez lada chwila padnie Ci sworzen wahacza wiec.... podwojny wydatek i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdecydowanie caly wahacz

> po moich zbednych wydatkach zwiazanych z wymiana tulei odradzam - tym bardziej ze prawdopodobnie

> tez lada chwila padnie Ci sworzen wahacza wiec.... podwojny wydatek i tak

potwierdzam ok.gif

też wymieniłem same tuleje, a teraz i tak wymieniam całe wahacze, bo sworznie mają luzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarły do mnie wahacze, zastanawia mnie czy takie przesunięcie mocowania tulei jest dopuszczalne, ma je tylko 1 sztuka. opinię mechanika poznam dopiero jutro, a co wy o tym myślicie?

285192436-PICT2932.JPG

post-33322-14352513598073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dotarły do mnie wahacze, zastanawia mnie czy takie przesunięcie mocowania tulei jest dopuszczalne,

> ma je tylko 1 sztuka. opinię mechanika poznam dopiero jutro, a co wy o tym myślicie?

nie przyglądałem sie jak było w moich, ale myśle, że nie ma to żadnego znaczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem teraz na etapie wymiany wahacza.

I teraz już wiem czym się różni wahacz do 100hp od zwykłego.

100hp ma zupełnie inną tylnią tuleje.

Ale podobno można założyć zwykły wahacz do 100hp i odwrotnie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.