Skocz do zawartości

Problem ze światłami STOP - astra F


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie dodam że mam MID-a bo chyba tu tkwi problem.

Otóż, przekręcam kluczyk w stacyjce na midzie świeci sie kontrolka CHECK. Wciskam pedał hamulca, kontrolka świeci się nadal, światła STOP są. Ale gdy za którymś razem wcisnę pedał hamulca podczas jazdy - kontrolka CHECK gaśnie i nie ma też świateł stop confused.gif.

Czyli tak jakby działanie odwrotne do zamierzonego.

Ponieważ do tej pory wszystko działało bez zarzutów zła instalacja MID-a odpada.

Pytanie czy problem jest gdzieś w w połączeniach kabelków (dodam że niedawno wyjmowałem MID-a w celu wymiany żaróweczek)?

Brak kontaktu czy może jakieś zwarcie - kabelki się zwieraja?

A może włącznik świateł stop się popsuł?

Normalnie świecącą/nie świecącą kontrolką bym sie nie przejmował ale jazda bez świateł stop jest trochę ryzykowna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka siedzi w samym układzie świateł stop- mid jedynie sprawdza sprawność układu i gdy zaświecą na chwile światła check gaśnie. Zacznij od sprawdzenia samego czujnika który jest nad pedałem stopu, możesz zdemontować złącze i je po prostu zmostkować kawałkiem kabelka, powinny zapalić sie z tyłu światła stopu wówczas do wymiany sam czujnik, jeśli jednak nadal nie świecą to trzeba szukać dalej.

od czegoś zacząć trzeba

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.