Skocz do zawartości

Alternator Panda 1.1 - czy są różnice?


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po dłuższym postoju auta chyba coś stało się z alternatorem... Najpierw był ciężki rozruch i rozrusznik ledwie kręcił, a jak w końcu silnik odpalił to towarzyszył mu pisk paska, dym z pod maski i świecąca kontrolka ładowania.

Po chwili popiskiwanie ustało, kontrolka ładowania zgasła i pozostało jedynie lekki świst/brzęczenie z okolic alternatora. Diagnoza zatem prosta - alternator do wymiany.

Ponieważ nie ma na co czekać, znalazłem na allegro alternatory, jednak w opisie aukcji napisane jest, że są do wersji bez wspomagania i klimatyzacji. Klimatyzacji w egzemplarzu nie ma, ale jest wspomaganie CITY. Sprzedający po zadaniu pytania odpowiedział, że chodzi o wspomaganie hydrauliczne i jeśli jest elektryczne to nie ma znaczenia.

Pytania zatem moje są takie:

1. Czy alternatory do wersji ze wspomaganiem i bez wspomagania w Pandzie są takie same?

2. Czy alternator konkretnie z TEJ aukcji nadaje się na podmianę do Pandy 1.1 w wersji ze wspomaganiem CITY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> według książki "WKŁ" altki Pandy wszystkie mają identyczne parametry w benzyniakach.

> Natomiast różnice będą chyba jedynie w kołach pasowych w przypadku wersji z klimą (inny pasek)

Dzięki! O taki konkret mi chodziło.

> aha - panda ma tylko elektryczne wspomaganie

Tak, tak... To wiem! Myślałem, że te ze wspomaganiem mogą mieć np. mocniejszy alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.