Skocz do zawartości

Brak ładowania


Hory555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ładowaniem. Jadąc na wakacje zaświeciła mi się kontrolka od aku. Stanąłem. Brak ładowania. Laweta mnie gdzieś zwiozła. Znalazłem mechaniora. Naprawił alternator (140 Euro). Pokazał na mierniku, ładowanie 14,4. Szczęśliwy pojechałem dalej. Przejechałem z 250 km auto stanęło znów. Kupiłem miernik i moje obawy się potwierdziły. Napięcie w ogóle nie wychodzi z alternatora. Co gorsza nie świeci się kontrolka od aku, nie wiem dlaczego? Od czego zacząć sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od ustalenia co on właściwie naprawił, następnie sprawdzić kable przy alternatorze, jeśli kable ok

> to trzeba wyciągnąć altek na stół.

> Pozdrawiam BAS

Tego już nie ustalę bo Węgrzy nie znają angielskiego a ja jestem już w domu. Kable przy alternatorze są dobre. Tym cieńkim dochodzi napięcie - a co do niego to ma tam napięcie dochodzić non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego już nie ustalę bo Węgrzy nie znają angielskiego a ja jestem już w domu.

Jak masz numer telefonu do tego warsztatu to spróbuj poprosić Dori(żona użytkownika Żuraw), jest Węgierką.

EDIT: Jeszcze na kąciku CTT jest Węgier, który udziela się po angielsku.

> Kable przy

> alternatorze są dobre. Tym cieńkim dochodzi napięcie - a co do niego to ma tam napięcie

> dochodzić non stop?

To jest wzbudzenie, ma tam być napięcie, nie pamiętam czy po stacyjce czy cały czas. Jeśli gruby kabel dobrze siedzi to niestety altek na stół, trzeba go sprawdzić i ewentualnie naprawić/wymienić.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.