Skocz do zawartości

fire 99'r - zzerany przez rdze - sprzedawac, rozbierac ?


przemke

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem Was zapytac o rade co zrobic z autem. Moj Uniak 1.0 fire (juz nim nie jezdze, choc przydal by sie rodzinie i jako zapasowe auto) niestety juz chyba zbliza sie do konca swych dni. Progi sa juz mocno zezarte i korozja na dole chyba wszystkich drzwi sie przeniosla i idze w gore nieublaganie.

Szkoda bo auto jest mechanicznie sprawne, nawet na gazie jeszcze chodzi, jedynie prawy przedni amorek do wymiany bo "jakby go nie bylo" powiedzial gosc na stacji diagnostycznej. Poza tym najwieksza dziure w progu trzeba by zaspawac zeby go przepuscili, a przeglad sie konczy za miesiac gdzies.. Koszta ww. to bedzie z 200zl minimum sadze, do tego przeglad ok. 170 chyba obecnie kosztuje i OC juz sie konczy (wyjdzie 400na rok)..sumarycznie ok. 800zl wiec

Sprzedawac w takim stanie chyba juz nie ma jak ani komu wiec najrozsadniejszym wyjsciem wydaje mi sie moze byc wyjecie silnika i co sie da i sprzedaz na czesci a reszte na zlom - ile mozna by z tego wyciagnac i

co o tym sadzicie ? Tak szybki szacunek to kilka popularniejszych czesci +skrzynia i silnik to za ok. 800zl mozna by sprzedac

Ponoc przy zlomowaniu musialbym doplacic roznice w wadze auta od 1-10zl za kg wg ustawy wink.gif nie wiem ile dokladnie i czy to ma sens wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale części z seryjnego uniaka (w tym silnik/skrzynia) są nie sprzedawalne, więc radzę złom jak jest mocno zjedzony, naprawa blacharki mija się mocno z celem i wyjdzie drożej niż planujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisał fenix części sprzedać ciężko.

wystaw na sprzedaż w całości może ktoś kupi tak do zakatowania.

auto możesz trzymać sobie tak długo póki masz ubezpieczenie, nim sie ono skończy oddaj na złom lub sprzedaj, ja tak zrobiłem.

za auto z silnikiem złom ci zapłaci ( mi dali 300 pln ) a autko było ruiną jeśli chodzi o blache.

W naprawianie się baw tylko wtedy gdy mechanika jest tip top i masz zamiar wozić sie tym autkiem co najmniej 2 lata jeszcze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.