Skocz do zawartości

skrzynia - do wymiany czy remontu ?


BojaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim kropkiem objawiającym się jakby gruchotaniem/zgrzytaniem od strony skrzyni przy ruszaniu i dużym obciążeniu na 1 i 2.

Sprawdziłem półośki,przeguby i poduchy no i są OK.

Myślałem, że to wina docisku (był zużyty) więc wymieniłem kompletne sprzęgło. Gruchocze niestety dalej i jakby mocniej.

Mechanicy twierdzą że jeździć dalej i czekać aż skrzynia się rozpadnie.

Ale ja tak nie lubię no i nie jestem pewien, że to skrzynia.

Biegi wchodzą idealnie. Na luzie nic nie zgrzyta,puka. Skrzynia nie cieknie.

Zastanawiam się czy to mogą być objawy wywalonego łożyska na wałku sprzęgłowymi. Takie sugestie znalazłem w internecie.

Nie wiem tylko jak to zweryfikować ? Może podpowiecie...

Wymiana skrzyni to raczej ostateczność bo jednak koszty spore a i używki niezbyt pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam problem ze swoim kropkiem objawiającym się jakby gruchotaniem/zgrzytaniem od strony skrzyni

Co to za silnik masz?

Jezeli 1.2 to możliwa opcja jest taka, ze się odkręca piąty bieg 270751858-jezyk.gif

Trzeba by zdjąć pokrywę piątego biegu i sprzwdzić czy nie ma tam luzu na takiej płytce trzymającej łożyska,

201101071391.jpg

o właśnie na tym zdjęciu widać, pod kołami piątego biegu taka blacha przykręcana śrubami imbusowymi. U mnie jedna z tych śrub się poluzowała i wykręciła. Stukało aż wreście zmieliło zębatki 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.2 8V

Dzięki za podpowiedź ale to chyba jednak nie to.

Pojawia się tylko przy znacznym obciążeniu (ruszanie)

Podczas normalnej jazdy tego nie ma.

Stąd też moje podejrzenia, że to niekoniecznie skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Możesz przybliżyć metodę weryfikacji przegubów i półosi ?

Mechanik. Ponoć niezły. Samochód podniesiony przodem. Ja jedynka i gaz a mechanik coś tam grzebie.

Przyznaję, że się na tym nie znam i głośno WOŁAM O POMOC.

Chciałbym to naprawić ale nie mam pewności co do diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przegub wewnętrzny.

Spróbuj jeszcze, podczas mocnego przyspieszania skręcać w prawo, lewo. W momencie, kiedy słyszysz dziwne dźwięki. Czy coś się zmienia. Potrzebny będzie jakiś większy parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik. Ponoć niezły. Samochód podniesiony przodem. Ja jedynka i gaz a mechanik coś tam grzebie.

> Przyznaję, że się na tym nie znam i głośno WOŁAM O POMOC.

> Chciałbym to naprawić ale nie mam pewności co do diagnozy.

jakby ci to powiedzieć: większość magików naprawia na zasadzie eliminacji potencjalnej przyczyny, tzn. wymieniają aż trafią i dobry to ten co trafia za pierwszym razem, no góra drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam. Czy udalo ci się dojść do ładu z tą skrzynią? Mam dokładnie te same objawy. Podejrzewam łożysko wałka sprzęgłowego. Czy orientuje się ktoś czy da się je jakoś "wydłubać" od strony koła zamachowego czy trzeba rozbierać skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.