Skocz do zawartości

Chłodnica klimy wycesc 05'


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pacjent: wycesc z maja 05', 5d z silnikiem 1,2 8v -pozmianowym waytogo.gif

Czy po zdjęciu zderzaka jest swobodny dostęp do wyjęcia chłodnicy klimy w wycescu?

Jak odłączyć przewody klimy?

Wymiary chłodnicy, które są w katalogach, to samo alu, bez plastikowej obudowy?

Chłodnica uszkodzona przez nisko przelatujący kamień furious.gif

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy po zdjęciu zderzaka jest swobodny dostęp do wyjęcia chłodnicy klimy w wycescu?

W PII dało radę.

> Jak odłączyć przewody klimy?

Klucz 10 bodajże i jedziesz. Dwa przewody do wypięcia.

Warto wymienić O-ringi. Składałem na smar do tłoczków, co by ładnie weszło.

> Wymiary chłodnicy, które są w katalogach, to samo alu, bez plastikowej obudowy?

Z tego co zauważyłem, obudowa to osobny element.

Wymiana chłodnicy z założeniem zderzaka, dopasowaniem nie powinna zająć więcej jak 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W PII dało radę.

No to w wycescu mam nadzieję, że też się da wink.gif

> Klucz 10 bodajże i jedziesz. Dwa przewody do wypięcia.

Czy jest kłopot z wypięciem przewodów?

> Warto wymienić O-ringi. Składałem na smar do tłoczków, co by ładnie weszło.

Jakie oringi? confused.gif

> Z tego co zauważyłem, obudowa to osobny element.

Czyli pomiar alu tylko waytogo.gif

> Wymiana chłodnicy z założeniem zderzaka, dopasowaniem nie powinna zająć więcej jak 2h.

Zderzak kiedyś zdejmowałem, ale to było daaawno temu, nie jest aż tak kłopotliwe ztcp zlosnik.gif

Czy warto lutować orginał, czy kupować zamiennik?

Czy szczelność można sprawdzić po wyjęciu z pojazdu, czy tylko w pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie gumowe uszczelki do połączeń, do klimy są zielone

oki, jak rozbiorę, to wszelkie uszczelki, które się wymienia, będą zrobione waytogo.gif

Da się sprawdzić ciśnieniowo szczelność chłodnicy poza pojazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się

no to luzik, bo nie ma możliwości, żeby pojazd stał dłużej niż 2-3h u mechanika,

a bez chłodnicy klimy, po szczelnym zaślepieniu przewodów może jeździć waytogo.gif

W nocy, kiedy nie jeździ wymontuję chłodnicę, poskładam wszystko, albo naprawa tej,

albo zakup nowej, montaż znów w nocy i później tylko na napełnienie układu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest kłopot z wypięciem przewodów?

U mnie nie było, delikatnie przód/tył i do siebie cały czas ciągnąłem.

> Jakie oringi?

Uszczelnienia przyłączy klimatyzacji. W zależności od wersji, może być jeden "duży" O-ring, lub dwa mniejsze, rozsunięte względem siebie.

> Czy warto lutować orginał, czy kupować zamiennik?

Zależy od ceny. Są fachowcy, twierdzący, że już takiej jakości jak ma oryginał się nie dostanie i warto ratować.

Ja się dwa tygodnie temu przekonałem, że nie warto. Spaw wytrzymał rok i miesiąc. Klima siadła w najgorszy upał, w sobotnie popołudnie sciana.gif

Naprawa wykonana w profesjonalnym zakładzie trudniącym się produkcją chłodnic, intercoolerów itd.

> Czy szczelność można sprawdzić po wyjęciu z pojazdu, czy tylko w pojeździe?

Można po wyjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjęte i sprawdzone dzisiaj, niezidentyfikowany przedmiot tak przyłożył w spód chłodnicy, że urwał ostatnie żebro i rozszczelnił na czopie od strony kierowcy

No i właśnie dlatego mam siatkę w zderzaku ... smile.gif

Chociaż chłodnicę mam wymienioną właśnie z powodu rozszczelnienia tym samym miejscu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i właśnie dlatego mam siatkę w zderzaku ...

> Chociaż chłodnicę mam wymienioną właśnie z powodu rozszczelnienia tym samym miejscu ...

Też to planuję teraz, ale obawiam się, że powód uszkodzeń chłodnicy mógłby zrobić "jesień średniowiecza" z z takiej siatki crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też to planuję teraz, ale obawiam się, że powód uszkodzeń chłodnicy mógłby zrobić "jesień średniowiecza" z z takiej siatki

To na pewno, ale uszkodzenia chłodnicy klimy byłyby znacznie mniejsze i może wymiana nie byłaby konieczna, a przecież o to chodzi ... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na pewno, ale uszkodzenia chłodnicy klimy byłyby znacznie mniejsze i może wymiana nie byłaby

> konieczna, a przecież o to chodzi ...

W tygodniu oddaję chłodnicę do warsztatu na naprawę, a siateczkę też zamontuję, kamyki wyłapie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.