Skocz do zawartości

[G] Pisk rozrusznika 1.4 Twinport


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Takie pytanko niby nic ale czasami przy przekręceniu i puszczenia kluczyka i uruchomienia rozrusznika (końcowa faza rozruchu - zwalniamy kluczyk) przez sekundę pojawia się pisk, tak jakby rozrusznik dalej kręcił przez krótki moment a silnik już "chodzi". Nie wiem co to może być? Nie mogę teraz nagrać tego dźwięku gdyż na weekend będą w domu. Moze ktoś już spotkał się z podobnym objawem?

A tak na marginesie dodam że jestem pod wrażeniem jak mało pali ten silnik i to przy kombi yikes.gif, już mnie przyzwyczaił do średniego spalania w okolicy 6l/100 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bendix nie odbija, polecam jak najszybszą naprawę.

Ja jeździłem z takim rozrusznikiem ponad 1,5 roku i niestety spalił mi się automat (niektórzy wołają na to elektromagnes) załączający rozrusznik.

Naprawa jest łatwa:

wyjąć, oczyścić, nasmarować i włożyć na nowo.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bendix nie odbija, polecam jak najszybszą naprawę.

> Ja jeździłem z takim rozrusznikiem ponad 1,5 roku i niestety spalił mi się automat (niektórzy

> wołają na to elektromagnes) załączający rozrusznik.

> Naprawa jest łatwa:

> wyjąć, oczyścić, nasmarować i włożyć na nowo.

> PZDR VEN

Tak też myślałem, chęci mam - czas też znajdę, a jakieś szczegóły mógłbym poprosić 20.GIF nie chciałbym "utknąć" na jakimś etapie realizacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też myślałem, chęci mam - czas też znajdę, a jakieś szczegóły mógłbym poprosić nie chciałbym

> "utknąć" na jakimś etapie realizacji....

odpinasz aku- odkręcasz rozrusznik-rozkrecasz go wraz z bendixem-czyścisz wnętrze z brudów i robisz reszte w odwrotnej kolejności wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpinasz aku- odkręcasz rozrusznik-rozkrecasz go wraz z bendixem-czyścisz wnętrze z brudów i robisz

> reszte w odwrotnej kolejności

Jakie to proste hehe.gif a za chwile się okaże że rozrusznik przy tym silniku 1.4XEP jest w takim miejscu ukrytym że żeby dostać się do niego trzeba będzie pół samochodu rozkręcić 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a za chwile się okaże że rozrusznik przy tym silniku 1.4XEP jest w takim miejscu

> ukrytym że żeby dostać się do niego trzeba będzie pół samochodu rozkręcić

tego to ci ja już nie powiem bo nie wiem dokładnie co jest zabudowane w jego pobliżu, ale co by nie było to i tak bedzie potrzeba trochę gimnastyki

ja tylko napisałem gólnie, że przy samym rozruszniku nie ma jakiejs filozofii grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.