Skocz do zawartości

P2fl klimatyzacja


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Jestem w trakcie wymiany chłodnicy klimy w swoim wycescu, napiszcie mi proszę,

ile w układzie jest czynnika/oleju. Instalka "sucha" z racji dziury w chłodnicy klimy sick.gif

Pacjent to wycesc 1,2 8v 05r - silnik " pozmianowy", jeśli to coś może pomóc waytogo.gif

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Ci te informacje bo samemu i tak nie nabijesz układu , robią to wyspecjalizowane warsztaty i oni wiedzą ile nabić czynnika i ile oleju , ale jak się upierasz to proszę cię bardzo :

- filtr osuszający: 15 cm3 oleju;

- przewody: 5 cm3 oleju na metr;

- parownik: 40 cm3 oleju;

- kondensator: 40 cm3 oleju;

- sprężarka: 80 cm3 +/- 20 cm3 (ilość dla całego układu klimatyzacji

Począwszy od listopada 2002 w samochodach z silnikami 1242 8v i 1242 16v montowany jest skraplacz zintegrowany z filtrem osuszającym i przewidziana ilość gazu R134a wewnątrz ukłądu wynosi: 500 +/- 40 gram.

Jak już wszystko uruchomisz nie zapomnij o wymianie filtra pyłkowego , no chyba że masz nowy to nie trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po co Ci te informacje bo samemu i tak nie nabijesz układu , robią to wyspecjalizowane

> warsztaty i oni wiedzą ile nabić czynnika i ile oleju , ale jak się upierasz to proszę cię

> bardzo :

Warsztat, który będzie mi napełniał układ miał w "maszynie" kilka opcji dość mocno się różniących wartościami ilości oleju oraz czynnika w układzie, stąd moje pytanie, żeby nie przedobrzyli wink.gif

> - filtr osuszający: 15 cm3 oleju;

> - przewody: 5 cm3 oleju na metr;

> - parownik: 40 cm3 oleju;

> - kondensator: 40 cm3 oleju;

> - sprężarka: 80 cm3 +/- 20 cm3 (ilość dla całego układu klimatyzacji

To jeszcze łopatologicznie, ile powinno być oleju w całym układzie? Czy 80cm3 +/-20cm3 hmm.gif

> Począwszy od listopada 2002 w samochodach z silnikami 1242 8v i 1242 16v montowany jest skraplacz

> zintegrowany z filtrem osuszającym i przewidziana ilość gazu R134a wewnątrz ukłądu wynosi: 500

> +/- 40 gram.

> Jak już wszystko uruchomisz nie zapomnij o wymianie filtra pyłkowego , no chyba że masz nowy to nie

> trzeba .

Filterek nowy jest, o taką odpowiedź mi chodziło, dziękuję serdecznie za info 20.GIF

Co się stanie, jeśli będzie znacznie więcej oleju lub czynnika w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze łopatologicznie, ile powinno być oleju w całym układzie? Czy 80cm3 +/-20cm3

Wydaje mi się ze to właśnie ta wartość 80cm3 +/- 20cm3

> Co się stanie, jeśli będzie znacznie więcej oleju lub czynnika w układzie?

Przyznam się szczerze że nie wiem co będzie co do oleju , ale jak będziesz miał za dużo czynnika to może ci się w ogóle nie załączać klima a jak za mało to słabe chłodzenie .

Wrzuciłem Ci trochę literatury do poczytania na priwa to Ci się troszkę naświetli co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się ze to właśnie ta wartość 80cm3 +/- 20cm3

Tak mi się właśnie zdawało waytogo.gif

> Przyznam się szczerze że nie wiem co będzie co do oleju , ale jak będziesz miał za dużo czynnika to

> może ci się w ogóle nie załączać klima a jak za mało to słabe chłodzenie .

> Wrzuciłem Ci trochę literatury do poczytania na priwa to Ci się troszkę naświetli co i jak .

Jak będzie za małe ciśnienie czynnika, to też nie załączy, dzięki za info 20.GIF

priva nie dostałem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak będziesz miał za dużo czynnika to

> może ci się w ogóle nie załączać klima a jak za mało to słabe chłodzenie .

Za dużo czynnika:

- nie załączy się

- załączy się, ale będzie niska wydajność, "zawór rozprężny" nie pozwoli na "przegrzanie" instalacji

Za mało czynnika( do 350g w układzie bodajże) i czynnik OK (550g). Wszystko fajnie działa.

Poniżej 350-300g klima nie działa.

Powyższe wypisuje na podstawie doświadczeń laboratoryjnych przedstawionych w czasopiśmie "Auto Moto Serwis".

Jak będzie ktoś zainteresowany, mogę w chwili wolnego przeskanować fragment z wykresami co się dzieje w zależności od ilości czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.