Skocz do zawartości

Co wybrać subwoofer 8" - 20 cm w skrzyni ~8l


Luban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w doborze subwoofera w małej zamkniętej skrzyni ~8l.

Głośnik będzie grał czarne rytmy grinser006.gif

Szukam czegość rozsądnego cenowo obecnie z najpopularniejszych na allegro :

Hertz ES 200

JBL GTO 804

RE-AUDIO RE8S4

Intertechnik MDS 8

Macie jakieś doświadcznia z w/w polecacie coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hertz ES 200

> Macie jakieś doświadcznia z w/w polecacie coś innego?

> Z góry dziękuję za pomoc.

Jeden z kącikowiczów z Wrocławia miał tego Hertza w małej, zamkniętej skrzynce.

Odsłuchiwałem go u siebie i byłem miło zaskoczony w porównaniu do skrzynki z 30cm Lanzarem, którego mam na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Proszę o pomoc w doborze subwoofera w małej zamkniętej skrzyni ~8l.

> Głośnik będzie grał czarne rytmy

> Szukam czegość rozsądnego cenowo obecnie z najpopularniejszych na allegro :

> Hertz ES 200

> JBL GTO 804

> RE-AUDIO RE8S4

> Intertechnik MDS 8

> Macie jakieś doświadcznia z w/w polecacie coś innego?

> Z góry dziękuję za pomoc.

a czym to bedziesz napedzal ? mialem hertza i mds , teraz mam 2 x re 8s4 wg mnie re najlepszy z tych 3 zaraz po nim hertz , mds przereklamowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym to bedziesz napedzal ? mialem hertza i mds , teraz mam 2 x re 8s4 wg mnie re najlepszy z

> tych 3 zaraz po nim hertz , mds przereklamowany

Wzmacniacz nie został jeszcze kupiony, rozważam carpower 602.

W zasadzie też skłaniałem się ku re, natomiast ze względu na wielkość skrzyni najprawdopodobniej wybór padnie na hertza. Pod co miałeś podłączony ten głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym to bedziesz napedzal ? mialem hertza i mds , teraz mam 2 x re 8s4 wg mnie re najlepszy z

> tych 3 zaraz po nim hertz , mds przereklamowany

W jakim aspekcie MDS przereklamowany??

Miałem swego czasu (jak jeszcze mało kto słyszał o MDS'ach) dwie sztuki w skrzynce bass-reflex ( a w zasadzie skrzynka była podzielona na dwie niezalezne komory). Uważam że grało to świetnie i potrafiło narobić niezłego zamieszania w razie potrzeby. Miałem okazję słuchać w moim aucie wielu subbasów i uważam że MDS nie jest przereklamowany. Jest wart pieniędzy za które można go kupić.

A odnośnie tematu wątku - polecam u-Dimension RM208. Do małych skrzynek super, a przy tym mega płytki więc zapakujesz go praktycznie wszędzie. Wzmacniacz praktycznie nie ważny bo to sub o małej mocy - oczywiście nie żaden boschmann czy inny peying bo szkoda wtedy głośnika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wzmacniacz nie został jeszcze kupiony, rozważam carpower 602.

> W zasadzie też skłaniałem się ku re, natomiast ze względu na wielkość skrzyni najprawdopodobniej

> wybór padnie na hertza. Pod co miałeś podłączony ten głośnik?

hetrza i mds mialem najpierw na kenwoodzie kac 921 a pozniej na keenwodzie ps 200, nie kupuj tego carpowera poszukaj starszego ale bardziej jakosciowego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim aspekcie MDS przereklamowany??

> Miałem swego czasu (jak jeszcze mało kto słyszał o MDS'ach) dwie sztuki w skrzynce bass-reflex ( a

> w zasadzie skrzynka była podzielona na dwie niezalezne komory). Uważam że grało to świetnie i

> potrafiło narobić niezłego zamieszania w razie potrzeby. Miałem okazję słuchać w moim aucie

> wielu subbasów i uważam że MDS nie jest przereklamowany. Jest wart pieniędzy za które można go

> kupić.

> A odnośnie tematu wątku - polecam u-Dimension RM208. Do małych skrzynek super, a przy tym mega

> płytki więc zapakujesz go praktycznie wszędzie. Wzmacniacz praktycznie nie ważny bo to sub o

> małej mocy - oczywiście nie żaden boschmann czy inny peying bo szkoda wtedy głośnika

z tym przereklamowaniem chodzi mi o to ze jest chwalony na wiekszoscu forów przez co jego cena nie jest adekwatna do mozliwosci , mialem mds i w closedzie i w br ,tak samo hertza , re sluchalem(mam) w konfiguracji 2 x re w closed lub br w zaleznosci od humoru moge wymieniac obudowy. MDS nie gra zle ale re i hertz sa dla mnie duze lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym przereklamowaniem chodzi mi o to ze jest chwalony na wiekszoscu forów przez co jego cena nie

> jest adekwatna do mozliwosci , mialem mds i w closedzie i w br

Możliwości czyli co ? zejście, ciśnienie itp? wogóle wymaganie cudów od głośnika 8" mija się dla mnie z celem. Ten głośnik ma służyć do uzupełnienia przodu i w tym zadaniu się świetnie sprawdza, poza tym płacisz za jakość wykonania i jakość przetważanych dźwięków.

Mało który glośnik tej klasy ma odlewany kosz np i kevlarową membranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwości czyli co ? zejście, ciśnienie itp? wogóle wymaganie cudów od głośnika 8" mija się dla

> mnie z celem. Ten głośnik ma służyć do uzupełnienia przodu i w tym zadaniu się świetnie

> sprawdza, poza tym płacisz za jakość wykonania i jakość przetważanych dźwięków.

> Mało który glośnik tej klasy ma odlewany kosz np i kevlarową membranę.

niezauwazylem ze ceny mds tak spadly yikes.gif wykonanie tego glosnika i materialy ktore sa uzyta sa bardzo dobre , glosnik ten uzupelnial przod , cudów od niego nie oczekiwalem - byc moze zbyt mocny przod tj vibe sek60 pozniej hsk nie daly mu sie do konca pokazac , wszystkie 3 przetowrniki sa dobre ale wiadomo ze gust jest jak dupa i dla mnie hertz i re sa przyjemniejsze do sluchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za wyszystkie odpowiedzi.

Głośnik już jest wybór padł na Hertza ES 200, napędzał go będzie wzmacniacz Crunch GTR 250. Teraz czekam na magika, który podłączy to pod radio farbyczne smile.gif

Zestanawiam się jak duża będzie różnica po przesiadce z aktywnego Alpine SWE 1000 na powyższy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.