Skocz do zawartości

Awaryjny Bosch w naszych Bravach


canoe

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po 100 tys. dwie części które zawiniły a normalnie nie powinno się ich wymieniać to właśnie elektryka od Boscha. Wcześniej standardowo jak u wiekszości z 1.2 16V - silnik krokowy Boscha, nie lubi temperatury i potencjometry głupieją potem. Ze trzy lata temu wymieniłem na Magnetii Marelli i na razie spokój - obroty pięknie pracują i trzymają 800 zawsze.

Teraz jeden cylinder nie palił. Zacząłem podmieniać świece - jedną najlepszą ze starych zawsze sobie zostawiam, właśnie na takie akcje. Były dobre, potem przewody sprawdzam, no i z cewki na trzeci przewód brak iskry.

Sprawdzam jaka to cewka - no tak - Bosch'a. I już wszystko jasne. Zamówiłem już cewkę ale Magnetti Marelli. Cewki od chińskich do najlepszych 70-300zł.

Co jeszcze jest od Boscha w naszych autach, żebym się przygotował (lambda, czujnik położenia wału, ??? Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie po 100 tys. dwie części które zawiniły a normalnie nie powinno się ich wymieniać to właśnie

> elektryka od Boscha. Wcześniej standardowo jak u wiekszości z 1.2 16V - silnik krokowy Boscha,

> nie lubi temperatury i potencjometry głupieją potem. Ze trzy lata temu wymieniłem na Magnetii

> Marelli i na razie spokój - obroty pięknie pracują i trzymają 800 zawsze.

hmm, to MM ma nastawnik do 1.2? Wszędzie widziałem tylko Bosch,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam pod maską dalej Bosch. Opakowanie od krokowego miałem z napisami Fiat, Lancia i dlatego przekonany byłem że mam MM. Na opakowaniu z polskiej dystrybucji napisz że to oryginalna część fiata nr 71713829, a środku był Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak mam pod maską dalej Bosch. Opakowanie od krokowego miałem z napisami Fiat, Lancia i dlatego

> przekonany byłem że mam MM. Na opakowaniu z polskiej dystrybucji napisz że to oryginalna część

> fiata nr 71713829, a środku był Bosch.

a widzisz... wink.gif kiedyś kopałem w necie - i nie znalazłem nic innego - dlatego poczułem się zaskoczony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.