Skocz do zawartości

w jaki sposób sypie sie sprzęgło????


olos

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do znawców....

jak w temacie - bo coś tam czytałem i nie wiem czy dobrze poskładałem to do kupy...

z 2 miechy temu ślizgnęło mi sie z 2x sprzęgło jak pierwszy raz temp w okolicach 0... a autko stało na zewnątrz,

przy pełnym but.gif tak powyżej 120km/h zaczeło sie ślizgać po odpuszczeniu gazu i znowu but.gif i szło ok

tydzień później stało sie to 2x (po przejechaniu 40km z pełnym but.gif..)

od tego czasu zrobiłem z 5kkm (pełen but, 4 osoby na pokładzie) i wszystko ok

gdzieś czytałem że jak sie sprzęgło kończy to bierze wysoko - u mnie natomiast jest b. nisko (i tak było od kupna - rok i 30kkm temu)

obecnie troche ponad 150kkm i dopóki sie nie ślizga nie chce tego ruszać...

na co sie szykować?, co sprawdzić? może odpowietrzyć?? koniec tarczy??? panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci jak podobnie. Z tym że ja przytarłem i przypaliłem wyjeżdżając pod górkę stromą na wstecznym. Od tego czasu 1, 5 kkm jazdy miejskiej - bieg, zmiana, bieg, zmiana, szanując sprzęgło.

W każdym bądź razie odnoszę wrażenie, iż to co się przypaliło - udało się to zetrzeć. Wczoraj poza miastem miałem wrażenie że znowu się uślizgnęło - z tym że nie wiem dziś czy słuszne czy nie

Na dobrą sprawę objawy przypominały jazdę autem ze skrzynią CVT - najpierw obroty się podnosiły, potem dobijała do tego prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Ci jak podobnie. Z tym że ja przytarłem i przypaliłem wyjeżdżając pod górkę stromą na

> wstecznym. Od tego czasu 1, 5 kkm jazdy miejskiej - bieg, zmiana, bieg, zmiana, szanując

> sprzęgło.

no ja raczej też smile.gif a sprzegła jeszcze nigdy nie spaliłem....

> W każdym bądź razie odnoszę wrażenie, iż to co się przypaliło - udało się to zetrzeć. Wczoraj poza

> miastem miałem wrażenie że znowu się uślizgnęło - z tym że nie wiem dziś czy słuszne czy nie

> Na dobrą sprawę objawy przypominały jazdę autem ze skrzynią CVT - najpierw obroty się podnosiły,

> potem dobijała do tego prędkość

fajne uczucie smile.gif

ale 3x już mnie to wkurzyło i nie kce tego więcej!!!!!!!!!

gdzieś pisali że sprzęgło wytrzymuje ze 150kkm... czyżby robiło goodbye???? a może coś z hydraulika szwankuje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

niestety odkopuje temat - sprzęgło jednak sie sypie...

od tygodnia bez zapowiedzi zaczęło ślizgać sie permanentnie...

juz jestem umówiony z wujkiem darkiem na robotę i tu pytanko:

nasz dostawca części samo sprzęgło kompletne ceni na 650pln a całość z dwumasą na 1150pln... dwumasa powinna być jeszcze dobra - bo objawów nie daje ale pewność będzie dopiero po rozebraniu....

ma ktos dostep do sprzegła w lepszej cenie??? trzeba tam cos jeszcze robić coś szczególnego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzeglo kompletne z wysprzglikiem to imho cena ok. Bo wysprzeglik warto wymienic razem ze sprzeglem

A to 1150 chyba za sama 2mase a nie za komplet ;>

wg mnie nie powinienes uwazac ze 2 mas jest jeszcze ok, imho to nalezy robic razem, no chyba ze za robote nie placisz a lubisz w stosunkowo niedlugim czasie grzebac sie 2 razy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprzeglo kompletne z wysprzglikiem to imho cena ok. Bo wysprzeglik warto wymienic razem ze

> sprzeglem

dopytałem i tu niestety nie - sprzegło gołe 650, z hydraulika ponad 1kpln

> A to 1150 chyba za sama 2mase a nie za komplet ;wg mnie nie powinienes uwazac ze 2 mas jest jeszcze

> ok, imho to nalezy robic razem, no chyba ze za robote nie placisz a lubisz w stosunkowo

> niedlugim czasie grzebac sie 2 razy z tym.

tu zdam sie na ogledziny po rozbiorce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Przerabialem..

> Sprzeglo- 450zl

> Wysprzeglik 300zl

> Warto wymienic wysprzeglik, moze sie okazac ze juz sie rozsypal:)

> Dwumasa do sprawdzenia po zdjeciu skrzyni

gdzie kupowałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Link Allegro

> > ASO Fiat, sprzeglo Valeo, wiec nie ma o co sie martwic

mam prośbe - czy ktoś po winie zfa19200000292886

mógłby sprawdzić mi numery części (sprzego łożyskko/wysprzeglik) bo magiki w sklepach w okolicy wg swoich katalogów twierdza że sa jakieś 2 wersje (za 750 komplet i 2 za 1150pln) różniące sie jakimiś pierdołami... (na jutro moga mi ściągnąć obie)

tylko auto-dap (aso) ma jedna wersje na stanie za 850pln komplet (ale tam mam 100km i szkoda mi czasu na przestój i odwożenie gdyby to było nie to...

pozdrawiam i z góry thx smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup w Auto Dap...polecam, nie kombinuj.

jeśli tu i tu jest to samo (valeo) a tu mam 100pln taniej i 20km dojazdu a nie 100 to ja widzę różnice smile.gif

a poza tym u tych bliżej zaopatruje sie mój mechanik i nie ma żadnych problemów zw zwrotem jeśli to nie to

(pozatym mam ambitny plan poskładac grata do końca tygodnia bo później wybieram sie w góry a z tym sprzegłem to sciana.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Sprzęgło 500 brutto tarcza docisk .łożysko 300 brutto.

jeśli by to było to na 100% to to biore... ale nikt mi pewnosci nie da...

a u kumpla (mechanika) juz kilka gratów stało po kilka tygodni bo części nie pasowały.... (ostatnio jakis mercedes dostawczak stał miesiąc - 3x odsyłał - też chyba sprzegło aż w końcu wział stare i zawiózł do sklepu że kce właśnie takie i dostał...)

a i pytanie? a wysprzeglik? wymieniałeś też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli by to było to na 100% to to biore... ale nikt mi pewnosci nie da...

Pisze przecież, że to info od ASO FIAT.. angryfire.gif

Jesli chcesz gdzies indziej zakupic, to po co sie pytasz? Sorry, ale specjalnie napisalem do tego milego Pana, zawracam mu gitare a Ty marudzisz?

czerwona.gif

Masz wyżej adres @, napisz co w przypadku jak nie będzie pasować i juz.

Taniej nie bedzie..

Bez urazy:)

pad.gif

Ps. wysprzeglik (lożysko) 300zl

286168733-wysprzeglik.jpg

post-78200-14352517092896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisze przecież, że to info od ASO FIAT..

> Jeśli chcesz gdzieś indziej zakupić, to po co sie pytasz? Sorry, ale specjalnie napisałem do tego

> milego Pana, zawracam mu gitare a Ty marudzisz?

wujek Darek z nim gadał - odłożone na bok - jutro robi trasę do łodzi to je odbierze osobiście...

> Taniej nie bedzie..

> Bez urazy:)

spoko - dzięki za pomoc i nie denerwować się proszę!!!!

dam znać jak poskładamy grata... tylko żeby dwumas był cały.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.