Skocz do zawartości

Łańcuchy śnieżne


Krzysztof_WP

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zbliża się okres w którym będzie można wykorzystać łańuchy na śnieg proszę szanownych Kolegów i Koleżanki o pomoc a jeśli moderator stwierdzi że to nie miejsce na taki post o przekierowanie na odpowiednie forum

Opony w moim Sceniku to 195/65 R15 a na opakowaniu od łańcuchów na śnieg widnieje informacja że pasuje m.in. na oponę o rozmiarze 195/60 R15

Czy te 5 mm wysokości to jest dramat, czy wogóle będzie można to spiąć.

Nie mam zielonego pojęcia niewiem.gifniewiem.gif więc pytam Was koledzy i koleżanki

Bądź co bądź to ma być bezpieczny dodatek na śnieg a nie mają mi one utrudnić jazdy

Z góry dziękuje za wszelkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest 5mm.

prawda

> Idź to zakl. oponiarskiego i porównaj wysokość opony 65 i 60

zależy na jakiej szerokości zlosnik.gif opony wink.gif bo się może zdarzyć że będą dwie różne szerokości opony a wysokość będzie OK skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie bedziesz uzywal tych lancuchow? Bo ja mieszkam w okolicy Kotliny Kłodzkiej i nigdy mi nie

> byly potrzebne. A troche gorek jest.

w lutym tego roku chciałem przelecieć z Zakopca na Słowację i przez dwa dni było kiepsko z dojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie znam ale wyliczyłem, że Twoja opona ma ponad 6centymetrów więcej na obwodzie niż ta, na którą pasuje łańcuch. Jeśli Twojego rozmiaru nie ma wyszczególnionego to pewnie jednak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też się nie znam ale wyliczyłem, że Twoja opona ma ponad 6centymetrów więcej na obwodzie niż ta,

> na którą pasuje łańcuch. Jeśli Twojego rozmiaru nie ma wyszczególnionego to pewnie jednak się

> nie da.

oo i to już coś konkretna informacja

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.