Skocz do zawartości

Uno 97r - Zapłon i diagnostyka


raja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam probolemy z Uno z 1997 roku. Silnik nie odpala jak sie nagrzeje i nie trzyma niskich obrotów. Silnik ma LPG ale na benzynie tez jest lipa.

Iskra z cewki jest i zasilanie do modułu raczej dochodzi, bo jak odłączam to silnik gaśnie (musze jeszcze zmierzyć miernikiem, czy tam ma byc 12v czy mniej ?).

Z tego co się orientowałem to przyczyny moga być 2: moduł w aparacie, czujnik hallotronowy w aparacie zapł.

Ufo jest nie szczelne, ale po zaciśnięciu rurek, nadal auto szarpie i nie pali na ciepłym. Pytanie jak zdiagnozować czy to hall czy moduł ???

Jak się podpiac do tego ustrojstwa komputerem ?? Znalazłem przy kompie pod schowkiem wtyczkę gdzie sa tylko dwa kable ...?! Czy za pomoca przejściówki mozna się połaćzyć z Uno przy pomocy ELM 327 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za pomoc. Moduł tak się grzał że nie można było dotknąć do radiatora goła reką, więc go wymieniłem. Test mokrej szmaty pomógł odpalic gorący silnik. Wymieniłem także tzw. "ufo" bo było nie szczelne.

Problem w tym że jak zgaszę nagrzany silnik i poczekam ok. 10 minut, to samochód nie chce odpalić ...

Pomożecie, bo już mi ręce opadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.