Skocz do zawartości

Lancer 1.6, magicjet-y, check engine i szarpanie?


biniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest pacjent Lancer 1,6 z e Stagiem 300 i MagicJet-ami.

Ma przejechane 90 kkm z tego prawie 60kkm na gazie.

Przez dłuższy czas przejeździł z za małymi dyszami 2,0mm (moim zdaniem) bo mnożnik był 1,6 - 1,7.

Dysze rozwierciłem do 2,2. Mnożnik mam 1,2 - 1,3 max.

Auto jeździ normalnie - zreszta przedtem tez jeździło.

Ale jest jedno ale. Przy przełączaniu na benzynę potrafi zgasnąć, szarpie niemiłosiernie na wolnych obrotach przez chwilę aż sie nauczy że to benzyna. Jak juz załapie rytm, to na benzynie na wolnych obrotach pracuje równo. Na gazie na wolnych troche telepie silnikiem. I tak sie zastanawiam czy to już nie jest objaw umierającej listwy, która nie trzyma parametrów. Może komp benzynowy robi za duże korekty i po przejściu na benzyne nie wie za bardzo co ustawić???

Łapie bład korekcji skladu mieszanki.

MAcie jakies pomysły. Na gaz przechodzi raczej płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jest pacjent Lancer 1,6 z e Stagiem 300 i MagicJet-ami.

> Ma przejechane 90 kkm z tego prawie 60kkm na gazie.

> Przez dłuższy czas przejeździł z za małymi dyszami 2,0mm (moim zdaniem) bo mnożnik był 1,6 - 1,7.

> Dysze rozwierciłem do 2,2. Mnożnik mam 1,2 - 1,3 max.

> Auto jeździ normalnie - zreszta przedtem tez jeździło.

> Ale jest jedno ale. Przy przełączaniu na benzynę potrafi zgasnąć, szarpie niemiłosiernie na wolnych

> obrotach przez chwilę aż sie nauczy że to benzyna. Jak juz załapie rytm, to na benzynie na

> wolnych obrotach pracuje równo. Na gazie na wolnych troche telepie silnikiem. I tak sie

> zastanawiam czy to już nie jest objaw umierającej listwy, która nie trzyma parametrów. Może

> komp benzynowy robi za duże korekty i po przejściu na benzyne nie wie za bardzo co ustawić???

> Łapie bład korekcji skladu mieszanki.

> MAcie jakies pomysły. Na gaz przechodzi raczej płynnie.

podepnij sie i zobacz czy po przelaczeniu z poprawnie dzialajacej PB na lpg po chwili czasy pb sie zmieniaja

jesli tak to regulacja i/lub wymiana listwy

adaptacje masz rozwalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> podepnij sie i zobacz czy po przelaczeniu z poprawnie dzialajacej PB na lpg po chwili czasy pb sie

> zmieniaja

> jesli tak to regulacja i/lub wymiana listwy

> adaptacje masz rozwalona

Nowa listwa załatwiła sprawę. Śmiga ładnie. NIe zapala checka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.