Skocz do zawartości

Zapalające się kontrolki licznika podczas jazdy w clio II


wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem polega na tym że w clio II 1,2 1,6v z 2001 r podczas jazdy,na liczniku robi się choinka wszystkie kontrolki się zapalają na 2-3 sekundy,ale silnik nie gaśnie,nie traci mocy.Potem znów jest oki zdarzyło mi się to na razie dwa razy w miesiącu.Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,problem polega na tym że w clio II 1,2 1,6v z 2001 r podczas jazdy,na liczniku robi się

> choinka wszystkie kontrolki się zapalają na 2-3 sekundy,ale silnik nie gaśnie,nie traci

> mocy.Potem znów jest oki zdarzyło mi się to na razie dwa razy w miesiącu.Co może być

> przyczyną?

miałem tak u klientki winny był alternator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde stawiałem na jakąś kostkę przy liczniku,co może powodować alternator żeby zapaliły się wszystkie kontrolki,wskazówki prędkości i obrotów spadły tylko podświetlenie licznika działało praktycznie a silnik pracował normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde stawiałem na jakąś kostkę przy liczniku,co może powodować alternator żeby zapaliły się

> wszystkie kontrolki,wskazówki prędkości i obrotów spadły tylko podświetlenie licznika działało

> praktycznie a silnik pracował normalnie.

przeładowuje napięcie podskakiwało do około 17-18 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,ale jeżeli nic się nie dzieje czy też wykaże jakieś przeładowanie na mierniku,czy następuje to tylko w tym momencie jak zaczynają świrować zegary.Jak ogólnie to wybadałeś.Jeżeli u mnie byłoby to samo,czyli altek do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.