Skocz do zawartości

323 e90


mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam rozglądać się za nowszym autem, bardziej dla serce.gif niż dla mnie.

Znalazłem takowy:

http://otomoto.pl/bmw-323-m-pakiet-dealer-bmw-zdunek-C16483045.html

czy cena nie jest za niska ?.

Interesuje mnie tylko silniki benzynowe, bo auto bedzie robic mniej wiecej 10 kkm.

Jaki silniki sa najbardziej trwałe i najmniej awaryjne ?, napewno tez nie bedzie gazowane.

Na co zwracac uwage przy oglądaniu takowego modelu, pomijając standardowe miejsca. ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. unikaj auta klasy E60/E90 z klima na pokrętła (ręczną), potem nikt tego od Ciebie nie kupi.

> m-pakiet - m-srakiet a klima z kurkami. No i co chodzi z tą moca silnika? 2500 powinien mieć

> chyba 170 KM

Ja bym kupił. Strasznie mnie irytuje automat w trójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a konkretnie? u mnie działa bez zastrzeżeń

A konkretnie, to w twarz mi za ciepło, w nogi za zimno, dmucha mocniej niż bym chciał. Za dużo na twarz, wysusza oczy. Ustawić tego lepiej nie umiem. Zreszta wszystkie automaty jakie miałem tak działały. Ideał to ręczna klima, gdzie precyzyjnie ustawiać mogę tak aby było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A konkretnie, to w twarz mi za ciepło, w nogi za zimno, dmucha mocniej niż bym chciał. Za dużo na

> twarz, wysusza oczy. Ustawić tego lepiej nie umiem. Zreszta wszystkie automaty jakie miałem

> tak działały. Ideał to ręczna klima, gdzie precyzyjnie ustawiać mogę tak aby było idealnie.

1. u mnie w iDrive moge ustawić tryb pracy klimy: LOW, MEDIUM, HIGH, oprócz tego moge sam sobie ustawić zalecaną siłe dystrybucji powietrza w trybie AUTO, przykład 10% na kratki, 40% na szybe i 50% na nogi. Do wyboru do koloru

2. Nie wiem czy wiesz ale w BMW jest mozliwość ustawienia kierunku nawiewu bezpośrednio z kratki, nie musi Ci walić prosto w oczy zlosnik.gif. Możesz też przesłoną ustawić sile nawiewu w kratkach a nawet jeśli masz np. ustawione ciepłe powietrze na AUTO to pokrętłem czerwone-niebieskie możesz zdjąć sobie temperature z kratek. Więcej możliwości regulacji nie przychodzi mi już do głowy.

Minus klimy/ogrzewania ręcznego. Jak wchodze do auta, musze dawać temp na maxa, obroty na min, kiedy się nagrzeje zmniejszam temperature a zwiększam obroty aż kabina sie nagrzeje, potem znów zmniejszam obroty itd. NIezastąpione działąnie klimy auto w deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. u mnie w iDrive moge ustawić tryb pracy klimy: LOW, MEDIUM, HIGH,

Mam low

> oprócz tego moge sam sobie

> ustawić zalecaną siłe dystrybucji powietrza w trybie AUTO, przykład 10% na kratki, 40% na

> szybe i 50% na nogi

Przyznaje, że nie znalzłem takiej opcji. Gdzie ona jest?

> Do wyboru do koloru

> 2. Nie wiem czy wiesz ale w BMW jest mozliwość ustawienia kierunku nawiewu bezpośrednio z kratki,

> nie musi Ci walić prosto w oczy . Możesz też przesłoną ustawić sile nawiewu w kratkach a nawet

> jeśli masz np. ustawione ciepłe powietrze na AUTO to pokrętłem czerwone-niebieskie możesz

> zdjąć sobie temperature z kratek.

Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem. Zimą jak jestem w płaszczu jest mi za ciepło przy 16,5 C a mniej się nie da ustawić w trybie auto. W oczy wali mi to co sie odbija od szyby.

> Więcej możliwości regulacji nie przychodzi mi już do głowy.

> Minus klimy/ogrzewania ręcznego. Jak wchodze do auta, musze dawać temp na maxa, obroty na min,

> kiedy się nagrzeje zmniejszam temperature a zwiększam obroty aż kabina sie nagrzeje, potem

> znów zmniejszam obroty itd. NIezastąpione działąnie klimy auto w deszczu

Sorry, ale nie wiem o czyn piszesz, z deszczem nie mam żadnych problemów, a ustawienie porządanego komfortu jest dużo prostsze i szybsze, zakładając, że przy automacie w ogóle możliwe. Owszem przydał by sie program pod przyciskiem do odmarzania szyb, ale wole już to niż działanie automatu.

Może trochę zmienię zdanie jak dojdę jak w trybie auto ustawić np. 20 na szyby 80 na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.