Skocz do zawartości

Wibracje przy 80km/h


kowalek85

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam takie pytanie, w przedziale predkosci 80-100km/h moja panda wpada w wibracje, 80km/h jest

> granica, poniżej wszystko jest ok, co to może być miał ktoś tak?

Wina opon, źle wyważone koła hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy jakby to były fele krzywe to nie wibrowałoby cały czas? a nie przy okreslonej predkosci?

ja mialem jedna felge walnieta nie w pandzie lecz w corsie i do 130 nic sie nie działo a równo 130 wibracje i jak minalem 130 to przy 140 juz np spokój był. Wiec różne dziwy się panie dzieją zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mialem jedna felge walnieta nie w pandzie lecz w corsie i do 130 nic sie nie działo a równo 130

> wibracje i jak minalem 130 to przy 140 juz np spokój był. Wiec różne dziwy się panie dzieją

no to spróbuje pozmieniac chociaz sam nie wiem, wątpie żeby wszystkie fele były krzywe, poza tym wzystkie fajnie sie wyważyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam przypadek, że co prawda w innym aucie, ale wibracje powodowały półosie. Teraz nie pamiętam czy

> były wygięte czy nie miały "wyważenia".

właśnie też o tym gdzieś czytałem, jeszcze coś było o jakimś łożysku na półośkach, dlatego chciałbym dać auto na oględziny do jakiegoś speca żeby powiedział konkretnie, a nie wymieniac wszystko jedno po drugim az bedzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy prędkości około 80km/h występują wibracje na kierownicy i na karoserii, ale tylko w czasie przyspieszania. Jeżeli puszcze gaz wszystko jest ok. Obstawiam coś z układu napędowego bo zawieszenie raczej to nie jest bo by trząsło cały czas. Zbierzność zrobiona kilka dni temu felgi sprawdzone. Moje pomysły to przeguby lub poduszki pod silnikiem (skrzynią). Miał ktoś tak problem? Pacjent to Panda 1.1. Ewentualnie ktoś z okolic katowic mógłby zidentyfikować usterkę? Nie chciałbym wymieniać wszystkiego po kolei?

Tyle ustaleń własnych więcej nie mogę nic powiedzieć jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy prędkości około 80km/h występują wibracje na kierownicy i na karoserii, ale tylko w czasie

> przyspieszania. Jeżeli puszcze gaz wszystko jest ok. Obstawiam coś z układu napędowego bo

> zawieszenie raczej to nie jest bo by trząsło cały czas. Zbierzność zrobiona kilka dni temu

> felgi sprawdzone. Moje pomysły to przeguby lub poduszki pod silnikiem (skrzynią). Miał ktoś

> tak problem? Pacjent to Panda 1.1. Ewentualnie ktoś z okolic katowic mógłby zidentyfikować

> usterkę? Nie chciałbym wymieniać wszystkiego po kolei?

> Tyle ustaleń własnych więcej nie mogę nic powiedzieć jakieś pomysły?

mialem podobny problem w jednym z aut, mowiono mi, ze winne moga byc przeguby wewnetrzne (zewnetrzne to slychac jak sa walniete) lub polos (np. odpadniety ciezarek). Jak sie dowiedzialem, to bylo zbyt pozno by sprawdzic, bo auto sprzedalem. Jak dojdziesz co to - napisz, bo chetnie bym zweryfikowal te informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem podobny problem w jednym z aut, mowiono mi, ze winne moga byc przeguby wewnetrzne

> (zewnetrzne to slychac jak sa walniete) lub polos (np. odpadniety ciezarek). Jak sie

> dowiedzialem, to bylo zbyt pozno by sprawdzic, bo auto sprzedalem. Jak dojdziesz co to -

> napisz, bo chetnie bym zweryfikowal te informacje

przeguby wewnętrzne do wymiany:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.