Skocz do zawartości

Nie trzyma na ciepłym?


halk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z gazem od jakiegoś czasu chyba 2-3 miesiące po przejechaniu 5-6 km na benzynie przełączam na gaz i.....gaśnie,czemu?

jak już jest nagrzany i leci ciepłe powietrze,wcześniej tego nie było,dopiero po okolo 8 km trzyma na lpg.

Kumpel gada że nie spala mi do końca gazu(ponoć nie czuć gazem z wydechu!)

Trzeba odwiedzić gazownika żeby wyregulował?

Czy problem jest gdzie indziej?

Instalka Bingo-M,reduktor lovato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zatem tu trzeba by było szukać przyczyny. Sprawdź po odłączeniu kabelków, czy cewka zaworu ma

> przejście (jakiś mały opór) na zimno.

tzn.mam odłączyć go od akumulatora?mógłbys jasniej albo jutro zamieszcze fotę co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za pewne przy parowniku elektrozawór z filtrem. Jeśli się nie włączy (nie stuknie) to parownik nie dostanie gazu i silnik zgaśnie. Odłącz dwa kabelki od cewki i zmierz jaki ma opór, albo podłącz ją bezpośrednio do akumulatora. Jeśli zadziała to sprawdź tę przy wielozaworze przy butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słychać stuknięcie elektrozaworów?

Dzis sprawdziłem jeszcze raz i słychać ten moment jak przełączam na gaz-to oto chodzi tak?

Aha i przy reduktorze czuć gazem,nie wiem czy to tak ma być?

I jeszcze jedno,jak ostatnio spuszczałem maz z reduktora to śrubka odskoczyła,tak jakby się zapowietrzył,tylko nie wiem czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słychać ten moment jak przełączam na gaz-to oto chodzi tak?

waytogo.gif, ale dla pewności poprosiłbym drugą osobę, żeby posłuchała czy zawór przy butli też się załącza. One są spięte równolegle, powinny się otworzyć w tym samym czasie.

> Aha i przy reduktorze czuć gazem,nie wiem czy to tak ma być?

Nie. Sprawdź wszystkie połączenia np: wodą z płynem do naczyń.

Zobacz też jak wygląda aktuator w środku.

Czy jak już się przełączy nie ma problemów z pracą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , ale dla pewności poprosiłbym drugą osobę, żeby posłuchała czy zawór przy butli też się załącza.

słychać przełączanie

> One są spięte równolegle, powinny się otworzyć w tym samym czasie.

> Sprawdź wszystkie połączenia np: wodą z płynem do naczyń.

kapało trochę płynu chłodniczego przy reduktorze ale już to zrobiłem

> mały walec z kabelkami zamocowany na wężu między reduktorem i mikserem (silnikiem).

przeczyściłem krokowca i tam gdzie on wchodzi.

ogólnie lepiej chodzi teraz samochód na gazie nie śmierdzi już tak gzzem z reduktora,ale wydaję mi się że trzeba by było wyregulować,zapomniałem już jak to się sprawdza jaka jest mieszanka czy bogata...i jeszcze jakoś to się nazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.