Skocz do zawartości

Punto 1.2 75km (98)r Wariuje HELP!


Pioneer1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam punto takie jak w temacie.

Problem jest następujący.

Nie chce odpalić zwłaszcza na zimnym silniku,jak odpali to trzeba trzymac obroty aż się troszkę ugrzeje bo inaczej gasnie.

później po przejechaniu kawałka na wolnych obrotach faluje między 1 a 2,5 tys obrotów.

Jest moment ze jest dobrze ale po przejechaniu kilku kilometrów znów to samo.

Czasem za nim uruchomię silnik włączy mi się wentylator i też wtedy nie chce odpalić.

Sterownik jaki tam jest to IAW49F.D1

Ktory uruchamia też wentylator.

Poniewaz ta wersja nie ma czujnika w chlodnicy,tzn jest ale robi on jako zaslepka.

Po podłączeniu examinera blędy mi pokazuje silnik krokowy -przerywany.

Sonda lambda przerywany.

Czujnik temp. wody przerywany.

Temp powietrza jest podana 55stopni czy to nie za duzo?

Wymienilem krokowy,czujnik temp wody,czujnik ciśnienia ssania,wyczysciłem wszystkie punkty masowe,dodalem dodatkową mase na czujnik temp.wody.

Auto jak już odpali to wkręca się na obroty elegancko.

Wcześniej jak jeszcze odpalal normalnie to na zimnym przeciągał obroty o 0.5tys obrotów.I obroty bardzo wolno spadały.

Wiązkę też przejrzałem i wydaje się byc ok.

Podejrzewam centralke wtrysku,tylko mam problem z dostaniem takiej,bo jest rzadka.

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze podmień ten czujnik IAT

> swoją drogą dziwię się - pracujesz w aso i co? nie ogarniacie tematu?

No niestety nie,głowną przyczyną tego jest obecny brak informacji na temat tego modelu centralki.

Poza tym wszystkie pomiary jakie zostały wykonane wskazują na to że jest wszystko dobrze.Wzorowe wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.