Skocz do zawartości

Gaśnie na sprzęgle


Imaquest

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją asterką, rano odpalił normalnie ale pedał gazu się zablokował (być może od mrozu) cały czas chodził na najwyższych obrotach. Zgasiłem auto i po kilku próbach ustawiłem gaźnik tak jak powinien być i już nie gazował, niestety po przejechaniu kilkunastu metrów auto zgasło po tym jak wcisnąłem sprzęgło i zacząłem hamować i tak kilka razy, dodam jeszcze że w międzyczasie strzeliło mi gdzieś w filtrze. Dojechałem jakoś pod dom i zostawiłem auto odpalone,po jakichś 5 minutach zgasło. Spróbowałem jeszcze raz i to samo. To samo jest na gazie i na benzynie, auto trochę dziwnie chodzi ale to podobno od zimna. Nie wiem od czego zacząć sprawdzać co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty spadają i zaczyna trząść, później zapala się kontrolka oleju i jak nie dodam gazu do gaśnie. I bardzo szybko łapie temperature.

Sprawdziłem olej i na bagnecie są opiłki, teraz coś się tłucze przy dodawaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdziłem olej i na bagnecie są opiłki

W takim razie jeśli jeszcze planujesz nim pojeździć to już nie odpalaj silnika, tylko zdemontuj miskę oleju i przyjrzyj się łożyskom wału i korbowodom. Każda minuta pracy silnika w tym stanie zbliża go do czacha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Orochimaru jest delikatny i nie chce Ci tego powiedzieć wprost, zamarznięcie i zablokowanie linki od gazu spowodowało wkręcenie się silnika na maks obroty - tak napisałeś, teraz powiem Ci co jest skutkiem tego:

Silnik pracował na najwyższych obrotach bez smarowania, gdyż olej na takim mrozie był zbyt gęsty, wynikiem tego masz zatarty silnik, plus do tego możliwość uszkodzenia panewek oraz właśnie łożysk wału korbowego - ogólnie silnik będzie się nadawał do kapitalnego remontu.

Kwota będzie przewyższać 1500 pln, więc jak uważasz - ja bym poszukał innego silnika.

Aha a co do dokładnie za silnik??

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.