Skocz do zawartości

Wycieraczka przednia - przepala bezpiecznik w skrzynce


Szwaggier

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Mam spory problem.

Zachciało mi się jechać na Litwę... w drodze padła wycieraczka przednia.

Wyobrażacie sobie przejeżdżającego tira i ten prysk wody a ja bez wycieraczki. Fajnie było zatrzymywać się co 3 minuty... Spojrzałem na bezpiecznik, przepalony. Wymieniłem - znowu się przepalił.

Zatrzymałem się, rozebrałem wycieraczkę, akurat miałem smar i papier ścierny. Złożyłem wszystko, elementy chodzą lekko. Pomyślalem, że może za duży opór stawiał już silniczek.

Włączam silniczek na próbę: bez wycieraczki chodził cicho i lekko.

Sprawdziłem jeszcze wycieraczkę tylną przyciskiem koło zegarka - zatrzymała się w połowie... i przepalił się bezpiecznik.

Zabrałem bezpiecznik 20 od klaksonu (którego swoją drogą nie mam) i wstawiłem w miejsce wycieraczkowego w skrzynce by mieć spryski i chlapać sobie na szyby by wycierać szmata jak mnie znowu tir albo autobus minie :/

Sytuacja jest nieciekawa.

Jestem teraz na noclegu, mam trochę przewodów ze sobą, nawet miernik przypadkiem zabrałem bo szukałem przyczyny braku ogrzewania...

Może ktoś miał taką przypadłość?

Przewody przy silniczku przednim były ok - nic nie zaśniedziało...

Jeszcze inna sprawa - pisałem z komórki i wywaliło mi że nie mogę zostawić wiadomości bo jakiś host jest nie prawidłowy :/ A teraz z Polski pisze na forum braciszek wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozebrać podszybie, odpiąć wtyczkę od silniczka, podpiąć przewód prosto z aku, pociągnać do wnętrza

> i włączać sobie pstryczkiem elektryczkiem

ale co powoduje przepalanie tego bezpiecznika?

jak sie odłączy kostki w silniczku przednim to czy tylny będzie dział?

Ostatnio Sławek grzebał przy zegarach często i może od wkładania ręki za deskę coś poruszył i jest jakieś zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.