Skocz do zawartości

Mam dosc - jaka kamere cofania z dobra widocznoscia w nocy?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

> Mam dosc - jaka kamere(+monitor) cofania z dobra widocznoscia w nocy kupic (tylko w rozsadnej

> cenie)? gdzie sie ja montuje - nad tylna szyba(autobus)?

Spróbuję się dowiedzieć, co u nas w firmie montują... Generalnie z widocznością w nocy nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuję się dowiedzieć, co u nas w firmie montują... Generalnie z widocznością w nocy nie ma

> problemów.

Ty lepiej mi napisz jak się sprawują te Groeneveldy w zderzakach i panelach bocznych U15 Aarchus cośmy trzy razy zmieniali przed wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty lepiej mi napisz jak się sprawują te Groeneveldy w zderzakach i panelach bocznych U15 Aarchus

> cośmy trzy razy zmieniali przed wyjazdem

Wkurzaja zlosnik.gif

Az nawet ankieta byla, czy ich nie zdemontowac...

IMO sa przydatne, ale wada jest to, ze dzialaja tylko przy wlaczonym kierunkowskazie.

I nie maja rozbicia na strony. I nie ma regulacji glosnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkurzaja

> Az nawet ankieta byla, czy ich nie zdemontowac...

> IMO sa przydatne, ale wada jest to, ze dzialaja tylko przy wlaczonym kierunkowskazie.

> I nie maja rozbicia na strony. I nie ma regulacji glosnosci...

To ciekawe, bo miał ten finalny działać tak, że jak włączasz prawy kierunek, to obserwuje zachowanie lewej strony dupy i na odwrót, nie działa to tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ciekawe, bo miał ten finalny działać tak, że jak włączasz prawy kierunek, to obserwuje

> zachowanie lewej strony dupy i na odwrót, nie działa to tak?

No to tak nie działa...

Nawet przy dojeździe do przystanku na prostej drodze, przystanek bez zatoki i włączonym prawym kierunku wyłapuje ludzi stojących na przystanku. A jak jest ludziów więcej, to piszczy non stop... zlosnik.gif

Czyli rozumiem, że możemy to zgłosić jako usterkę? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tak nie działa...

> Nawet przy dojeździe do przystanku na prostej drodze, przystanek bez zatoki i włączonym prawym

> kierunku wyłapuje ludzi stojących na przystanku. A jak jest ludziów więcej, to piszczy non

> stop...

> Czyli rozumiem, że możemy to zgłosić jako usterkę?

Trudno powiedzieć, na moje miało to działać tak jak mówie, czyli ostrzegać o zbliżaniu się tyłu prawego do przeszkody jak się skręca w lewo i na odwrót. Taki był wymóg Sporveje o ile sie nie myle. A jeździsz jednym autem czy kilkoma, wszędzie się tak dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno powiedzieć, na moje miało to działać tak jak mówie, czyli ostrzegać o zbliżaniu się tyłu

> prawego do przeszkody jak się skręca w lewo i na odwrót. Taki był wymóg Sporveje o ile sie nie

> myle. A jeździsz jednym autem czy kilkoma, wszędzie się tak dzieje?

Generalnie to we wszystkich, ale nie napiszę na 100%, bo po prostu nie zwracałem na to uwagi...

U mnie na garażu jest sześć sztuk i tymi jeździłem...

Dziś niestety zauważyłem, że ktoś przerysował jednego U15 od środkowych drzwi aż do kół... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuję się dowiedzieć, co u nas w firmie montują... Generalnie z widocznością w nocy nie ma

> problemów.

Dobra, kamerka wygląda tak:

imag0008u.jpg

Niestety, byłem dziś na tyle późno, że już jasno było.

Na dodatek nie miałem kogo dziś zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jednym czujniki mam, i nie jestem z nich zadowolony

A tak wyglada obraz z wspomnianej wczesniej kamery...

http://img9.imageshack.us/img9/9448/imag0236ri.jpg

Moze DEV cos wie kto to robi, bo nie wiem czy czasem nie sa to fabryczne od Solarisa...

PS. Po wizycie i rozmowie z mechanikami. Kamera i ekran są dostarczane przez firmę ROSHO: http://www.rosho.de

Co prawda do nas przychodzi to w komplecie, ale według ich strony wychodzi na to, że nie ma problemu aby kupić każdą rzecz osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy, że spojrzysz na fotkę pokazującą widok z kamery w nocy.

> Tą, którą wrzuciłem w poprzednim poście. Wnioski powinny nasunąć ci się same...

No wiesz ja opieram sie na lusterkach i to mi wystarczy. CO do odległości to czujniki spełniają swoje zadanie... Kiedyś nie było czujników, kamer i sie jeździło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiesz ja opieram sie na lusterkach i to mi wystarczy. CO do odległości to czujniki spełniają

> swoje zadanie... Kiedyś nie było czujników, kamer i sie jeździło .

W Sprinterze i Transicie może to wystarczy. Ale jak masz koniec 17m za siedzeniem kierowcy, to dobrze mieć trzecie oko... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak wyglada obraz z wspomnianej wczesniej kamery...

> http://img9.imageshack.us/img9/9448/imag0236ri.jpg

> Moze DEV cos wie kto to robi, bo nie wiem czy czasem nie sa to fabryczne od Solarisa...

> PS. Po wizycie i rozmowie z mechanikami. Kamera i ekran są dostarczane przez firmę ROSHO:

> http://www.rosho.de

> Co prawda do nas przychodzi to w komplecie, ale według ich strony wychodzi na to, że nie ma

> problemu aby kupić każdą rzecz osobno...

Rosho roschowaytogo.gif zamontowane już we fabryce na życzenie klienta, cały bodaj monitoring z rejestratorem, ale w każdym autobusie jest inaczej, więc może tutaj byłą tylko do cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rosho roscho zamontowane już we fabryce na życzenie klienta, cały bodaj monitoring z rejestratorem,

> ale w każdym autobusie jest inaczej, więc może tutaj byłą tylko do cofania.

Możliwe, że to wkładacie, nie wiedziałem. W każdym u nas jest komplet z rejestratorem i kilka kopułowych wewnątrz.

Szkoda tylko, że nie można sobie w czasie jazdy włączyć podglądu z kamery... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.