Skocz do zawartości

Gaśnie na LPG podczas zmiany biegów.


adamex

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy jazdy na LPG. Jadąc samochodem podczas przełączania biegów silnik strasznie szybko spada z obrotów a po włączeniu "luzu" z większej prędkości po postu natychmiast gaśnie chyba ,że wyhamuje się go "biegami" do około 1200obr. Filtr gazu czysty z tym że zauważyłem brak magnesu, filtr powietrza nowy. Instalacja założona rok temu jak dotąd nie sprawiała problemu, przebieg na lpg około 15tys. Rura wlotu powietrza zdjęta bo podobno autko się "dusi". Podejrzewam ,że może lpg jakiś trafny ale to się okaże po opróżnieniu butli i zatankowaniu na innej stacji. Czy ktoś miał podobne problemy i objawy? Co ewentualnie jeszcze "uczynić" i stwierdzić gdzie leży problem przed udaniem się go gazownika. Ostatecznie założę rurę i skieruje ją tak aby nie łapała powietrza ale jak dotąd wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> jaka instalacja. Bez diagnostyki mieszanki (sygnał sondy lambda) to można se gdybać. Poczytaj coś

> na temat kompensacji membrany II stopnia.

Instalacja: reduktor i zawór LOVATO, Wielozawór TOMASETO Elektryka STAG2. Bez diagnostyki mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za samochód. Zacząłem od sprawdzenia błędów i wyszły 44 i 45 mieszanka za uboga/za bogata. Skierowałem rurę wlotu powietrza w innym kierunku, zwiększyłem ciśnienie na reduktorze i ogólnie tak ustawiałem na "oko" wymieniłem cewkę wn i o dziwo po 3 próbie wszystko wróciło do normy! Samochód nie gaśnie nawet po wkręceniu się na ponad 4tys. obr i wrzuceniu "luzu". Nie świeci się nawet kontrolka Check. Trudno powiedzieć co było przyczyną w każdym razie autko jak na razie chodzi bez problemu :-) Teraz zostaje jeszcze kwestia sprawdzenia ile auto przejedzie na pełnej butli, wcześniej wychodziło około 9 litrów, pełna butla 26l wystarczała na 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Chciałem podzielić się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami po usunięciu usterki. Samochód jak dotąd nie sprawia żadnych problemów, nie gaśnie, obroty w porządku, silnik pracuje równo. Między czasie wyczyszczony został EGR i założona została nowa uszczelka (ASO 8zł). Po wyregulowaniu mieszalnika nadal świecił się CHECK ale tylko przy pełnym stanie butli, poniżej 9l nie zapalał się wcale. Zmniejszyłem ciśnienie na reduktorze i jak na razie zapala się tylko sporadycznie a czasami w cale, trudno mi powiedzieć od czego jest to uzależnione. Spalanie pozostaje na poziomie około 9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ponownie. Chciałem podzielić się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami po usunięciu usterki.

> Samochód jak dotąd nie sprawia żadnych problemów, nie gaśnie, obroty w porządku, silnik

> pracuje równo. Między czasie wyczyszczony został EGR i założona została nowa uszczelka (ASO

> 8zł). Po wyregulowaniu mieszalnika nadal świecił się CHECK ale tylko przy pełnym stanie butli,

> poniżej 9l nie zapalał się wcale. Zmniejszyłem ciśnienie na reduktorze i jak na razie zapala

> się tylko sporadycznie a czasami w cale, trudno mi powiedzieć od czego jest to uzależnione.

> Spalanie pozostaje na poziomie około 9l/100km.

Na pewno nie od stanu butli smile.gif Nie wiem jak masz ustawioną emulacje sondy lambda. Czy w ogóle jest uruchomiona? Ten sterownik posiada tylko prostą emulację fala ale bez żadnych możliwości zmiany wypełnienia. Napisałeś STAG L bez żadnej diagnostyki składu - nie wiem co miałeś na myśli. Jeżeli nie masz uruchomionej /podłączonej emulacji sondy to może w tym kierunku szukaj winnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.