Skocz do zawartości

Pasek klinowy


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zanim założyłem wspomaganie to pasek klinowy wymieniałem co roku. Teraz mam wieloklin i mam święty spokój.

Może pomyśl aby u siebie zamontować wieloklin - napewno by się dało.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pasek (klinowy) wymieniłem jakieś 2 tygodnie temu, czyli po 335tyś przebiegu. A wymieniłem go

> tylko dlatego, że zużyło się kółko na alternatorze i stary pasek czasami się ślizgał .

893goodvibes.gif Uff. A już myślałem że to ja znowu coś zawalam i pasek trzeba zmieniać jak filtry. Przebieg prawie 150tys i pasek fabryczny. I wygląda na bardzo zdrowy. Nic nie ślizga i nie hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pasek (klinowy) wymieniłem jakieś 2 tygodnie temu, czyli po 335tyś przebiegu. A wymieniłem go

> tylko dlatego, że zużyło się kółko na alternatorze i stary pasek czasami się ślizgał .

Miałem podobnie. Na jednym pasku zrobiłem chyba ze 250 tys. km. Na skutek zużytego kółka, wymiana paska nic nie dawała. Pasek opierał się dołem klina o kółko, boki nie trzymały, więc idea klina "brała w łeb". Są dwa sposoby na pozbycie się problemu. Albo wymiana kółka (metoda polecana), albo o numer szerszy pasek klinowy.

Częstą dolegliwością szybkiego zużywania się paska klinowego jest przesunięcie płaszczyzn kółek.

Code:


  

\ /

||

||

||

/ \


Tak to w dużym przybliżeniu to wygląda. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem, że te paski wytrzymują za krótko bo nie pamietam abym we wczesniejszych autach tak co chwile je wymieniał

sprawdzałem już kiedyś czy koła są w jednej płaszczyźnie i zarówno koło alternatora jak i pompy wspomagania współgrają z kołem pasowym. Nawet nie wiem czy przesuniecie miałoby wpływ na takie wyłamywanie zebów bo u ojca w aucie jest przesuniecie i to znaczne i on wymienia paski srednio co 2,3 lata czyli jakies 20 kkm crazy.gif

jedynie tak jak piszecie, musi to być wyrobione koło alternatora bo najczęściej pada pasek "ładowania" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.