Skocz do zawartości

Kłopot z drzwami od strony pasażera


tate11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w stilonie 3D 1.6 16v mam problem zanikaniem prądu w prawych drzwiach, miga lampka otwartych drzwi, działa nie działa centralny zamek to samo z szybą elektryczną i z prawej strony lampka oświetlenia siedzeń tylnej kanapy także mruga (po za tym fes żadnych błędów nie pokazuje) .

Złączka w drzwiach przedmuchana i przesmarowana kontakt sprejem i żadnego efektu, jak autko postoi na słońcu to się na chwilę na prawi.

Gdzie szukać przyczyny tej awarii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moduł w prawych drzwiach.

> Pozdrawiam BAS

Dostałem się do modułu przepsikałem i przedmuchałem te trzy wtyczki wchodzące do niego i nic, dalej dyskoteka (uszkodzony moduł?).

Najlepsze że to nasila się przy włączonym zapłonie, po wyłączeniu po chwili przestaje migać (ale jak jest ciepło i sucho).

Co dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co dalej robić?

A co FES mówi?

Generalnie diagnostykę zaczynamy od FES a później jeśli nie znajdziemy nic to moduł na stół, jeśli jest rozbieralny(na szczęście nie miałem przyjemności) to płyta, jeśli się da, do myjki ultradźwiękowej, jak nie da się to porządne czyszczenie i suszenie oraz oglądanie elementów i ścieżek.

Zacznij od FES.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VAGKKL+Fiatecuscan z przełącznikiem (Fiat Ecu Scan 2.3.1) i nie mogę się połączyć z inne (łączę się z silnikiem, poduchami) oraz mam także interfejs elm 1,4 i łączę się z silnikiem , nadwoziem, deskąrozdzielczą, service , ai z innymi nie łączy się.

Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam VAGKKL+Fiatecuscan z przełącznikiem (Fiat Ecu Scan 2.3.1) i nie mogę się połączyć z inne (łączę

> się z silnikiem, poduchami) oraz mam także interfejs elm 1,4 i łączę się z silnikiem ,

> nadwoziem, deskąrozdzielczą, service , ai z innymi nie łączy się.

Z drzwiami gada się po CAN, więc jeśli łączysz się bez problemów z BC a nie możesz połączyć się z drzwiami to coś jest uwalone.

> Co robię nie tak?

Czy w BC lub liczniku nie ma jakiegoś błędu(może na coś naprowadzi)?

Jeśli błędów brak to wracamy do suszenia modułu i ewentualnej podmiany, jeśli podmiana nie przyniesie rozwiązania problemu to coś masz skopane w kablach.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W liczniku nie ma błędu ale jest w nadwoziu "U1601-usterka linii C-CAN"

Odepnij akumulator na 15 minut i zobacz czy błąd da się skasować, jeśli to nie pomoże to kable do przekopania, ale...

Jakby Ci się udało gdzieś pożyczyć taki sam moduł i podmienić to miałbyś diagnozę od ręki.

Niestety mamy tu wiele możliwości.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.