Skocz do zawartości

Demontaż wentylaora chłodnicy, golf III


BlacKnight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Demontował ktoś wentylator chłodnicy w golfie III (1.8, 93r.)?

Bratu się zaciera (strasznie głośno chodzi), chce go zdemontować i zreanimować jeżeli to możliwe, ale wszystko na to wskazuje, że należy ściągać zderzak, belkę i chłodnicę aby się do niego dostać, jest jakiś prostszy sposób?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Demontował ktoś wentylator chłodnicy w golfie III (1.8, 93r.)?

> Bratu się zaciera (strasznie głośno chodzi), chce go zdemontować i zreanimować jeżeli to możliwe,

> ale wszystko na to wskazuje, że należy ściągać zderzak, belkę i chłodnicę aby się do niego

> dostać, jest jakiś prostszy sposób?

> pzdr.

Reanimacja chyba nie ma sensu skoro nowke mozna dorwac za 110pln. U mnie niestety smarowanie starego pomoglo tylko chwilowo.

Wersja bez klimy?

Sciagasz przedni grill, pozniej metalowy plaskownik, sciagasz lewa lampe, odkrecasz plastik ktory laczy zderzak i lewe nadkole. Sa tam 4 sruby chyba na klucz 7. Jak to zrzucisz masz dojscie do dolnego weza chlodnicy, odkrecasz opaske i spuszczasz plyn.

odkrecasz 4 sruby od strony komory silnika ktore trzymia chlodnice. Bez problemu wyciagasz cala chlodnice.

Pozniej walka z plastikowa oslona na zapinki. Na koniec odkrecasz 3 sruby ktore trzymia wentylator i gotowe.

Przy dobrych wiatrach i naszykowanych narzedziach mysle ze 40-50min.

Przy okazji wymienilbym czujnik wentylatora. Mi nie dzialal jeden bieg i niestety zorietnowalem sie dopiero po zlozeniu wszystkiego do kupy. A wg mnie tego czujnika nie wymienisz przy zalozonej chlodnicy, przynajmniej ja nie dalem rady i nie widzialem sensu tym walczyc.

CLICK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy trzeba az tyle rozbierac.

Ja coprawda mam 2.0, ale wymienilem wentylator bez spuszczania plynu. Grill, zderzak, belka, chlodnice poodginac na wezach (mam klime) i wentylator sie da wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.