Skocz do zawartości

Nowa wersja softu do Blue and Me.


Rekomendowane odpowiedzi

Pod tym adresem: http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fiat〈=en pojawiła się datowana na koniec marca 2012 nowa wersja softu do Blue & Me. Numer wersji 5,6. Pliki mają łącznie mniej niż 10 MB, można aktualizować tylko jeżeli w autku zainstalowana jest już wersja 5,5.

Instalacja wymaga ciepliwości, bo uu mnie trwała ponad 10 minut, 4 resety bez jakiejkolwiek informacji co się dzieje z systemem, ale działa. Różnic na razie nie ustaliłem, ale zainstalowałem godzinę temu i nie testowałem.

A co ciekawe wszelkie linki na temat B&M znikły z polskiej strony Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poboczne: jak weryfikujemy jaką mamy zainstalowaną wersję ?

Zdaje się że nie da się tego ustalić w jakiś prosty sposób. Gdzieś wyczytałem hipotezę, że przez ecu scan, ale nikt tego nie zweryfikował.

Można kombinować z datą produkcji samochodu. Mój z kwietnia 2010 miał zainstalowany soft w w wersji 5,4 więc wszystko co było wcześniej ma numer ten lub niższy. Wersja 5,5 pojawiła się gdzieś w lecie 2010, tak więc po tym terminie pewnie była instalowana fabrycznie w samochodach.

Reasumując, jeżeli masz autko sprzed kwietnia 2010 to soft (jeżeli nie był upgradowany we własnym zakresie)jest w wersji <5,4 i przed zmianą na 5,6 trzeba wcześniej upgradować do 5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co jest pod linkiem. Wersja językowa jest według mnie instalowana tylko raz i po upgradzie nie ma potrzeby jego dogrywania.

Błąd USB 10 wywalił mi się przy upgradzie na 5,5, ale po drugiej czy też kolejnej próbie udało się.

Podstawową zasadą upgradu jest cierpliwe, nawet kilkunastominutowe czekanie na komunikat słowny o zakończeniu instalacji. Przed jego pojawieniem się w systemie nic się pozornie nie dzieje i może się wydawać, że coś się zawiesiło.

A co do nowej wersji to w ciągu trzech dni odtwarzacz multimediów nie zawiesił się ani razu, co przy poprzednich wersjach było normą. Innych różnic nie widzę. Obsługa telefonu bez zmian, czyli dalej nie czyta SMS-ów z Samsunga Galaxy ACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

> Pytanie poboczne: jak weryfikujemy jaką mamy zainstalowaną wersję ?

Sciągamy z tej strony: http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fga〈=en#/support/download/

BlueMeConfigurator.zip

Postępujemy zgodnie z instrukcją ....

Mój BMConf.xml

Code:


 -<BlueAndMeInfo>

<CarType>Bravo</CarType>

<Configuration>837A1</Configuration>

</BlueAndMeInfo>


obecna wersja B&M ..5.6_11.05.2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.