Skocz do zawartości

Poziom glosnosci radia w Cruze


chocba

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez 2 tygodnie jezdzilem Insignia i naszlo mnie takie pytanie. Dlaczego poziom glosnosci w Oplu do sluchania nadaje sie juz od poziomu 4, a podobny w Cruze jest na poziomie 20.

Czy jest cos blokowane? Moze dane ktore uzyskujemy przy przytrzymaniu przycisku CONFIG a potem przegladaniu przez INFO daje jakies dane ktore potrafia odpowiedziec na to pytanie.

Moze ktos z nas obecnie pracuje w ASO i ma troche czasu aby pogrzebac w tych ustawieniach jakie sa mozliwe w wykonaniu laptopa podlaczonego do auta.

blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio przez 2 tygodnie jezdzilem Insignia i naszlo mnie takie pytanie. Dlaczego poziom glosnosci

> w Oplu do sluchania nadaje sie juz od poziomu 4, a podobny w Cruze jest na poziomie 20.

w nowym aveo tez tak jest ze podczas jazdy mniej jak 20 nie moze byc

a max skala to 63 i wcale nie jest tak ze glowe urywa, wyraznie widac ze glosniki maja zapas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest cos blokowane? Moze dane ktore uzyskujemy przy przytrzymaniu przycisku CONFIG a potem

> przegladaniu przez INFO daje jakies dane ktore potrafia odpowiedziec na to pytanie.

dzisiaj sprawdzilem w moim radiu /aveo/ i tez jest tryb testowy po dluzszym przytrzymaniu CONFIG

potem na INFO jest az 16 stron z roznymi informacjami i ustawieniami calego radia

moze cos sie da tam przestawic? w necie brak informacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Dlaczego poziom glosnosci

> w Oplu do sluchania nadaje sie juz od poziomu 4, a podobny w Cruze jest na poziomie 20.

No jeszcze pytanie z jakiego źródła słuchasz muzyki (radio, płyty),

bo jeśli przez AUX to i poziom 20 nie będzie wystarczający palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez znaczenie. Porównywałem wszystkie zródla.

Da niet, jeśli porównasz na AUX, to nawet poziom głośności pod 30 może nie starczyć do normalnego słuchania mp3,

bez względu z jakiego mp-playera, a to samo mp3 z płyty słychać normalnie przy poziomie głośności radia 20. Więc ma znaczenie z czego słuchasz.

To znany nierozwiązany problem część zwala na analogową jakość AUX'a, część na niską jakość radia w Cruze

(bo faktycznie porównując do innych aut w Cruze AUX mocno obniża głośność tych samych utworków przez niego zapodanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok C77. Moje porownanie zrobilem wsiadajac do stojacego w salonie samochodu (wczesniej tez uzytkowalem Insignie) i ustawilem stacje ktora wczesniej slyuchalem w stojacym Cruzie przed salonem i efekt zadowalajacy uzyskalem w Astrze i Insigni na poziomie 4-6, podobny efekt naglosnienia dalo mi ustawienie radia w Cruzie na poziomie 19-21. Potwierdzili to tez w serwisie, ale nie znają przyczyn takiego efektu.

Moze jest ktos fanatykiem jakim ja byłe gdy pracowalem w ASO i wejdzie na SCANa i zobaczy czemu tak jest, bo podejrzewam ze moduły są takie same, tylko softy i mocowania sa inne co powoduje ze istnieja pod innymi referencjami.

Jesli roziwazaniem sa lepsze glosniki, to je kupie, ale boje sie ze nic nie uzyskam, a radia z Navi made in China jakos mnie nie przekonuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

I temat rozwiązany. Wzmacniacz zamontowany i efekt zgodny z oczekiwaniami. Przy poziomie 20 jest już głośno w samochodzie, c powoduje ze normalne słuchanie to 9-11.

Teraz idę za ciosem i czekam na ramki i wymieniam te głośniki, których moc jest podawana jako 20W 4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Teraz idę za ciosem i czekam na ramki i wymieniam te głośniki, których moc jest podawana jako 20W

> 4ohm

Idź dalej za ciosem i zamontuj głośniki w tylnej półce, otwory na nie już czkają grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> I temat rozwiązany. Wzmacniacz zamontowany i efekt zgodny z oczekiwaniami. Przy poziomie 20 jest

> już głośno w samochodzie, c powoduje ze normalne słuchanie to 9-11.

> Teraz idę za ciosem i czekam na ramki i wymieniam te głośniki, których moc jest podawana jako 20W

> 4ohm

Troszeczkę odkopię temat wink.gif

Prawię dwa lata jeżdżę Cruzem i też nie jestem zadowolony z nagłośnienia, z tym że mi bardziej zależy na jakości, niż na głośności. Parę dni temu w końcu się zmobilizowałem i wymieniłem oryginalne głośniki na inne firmowe, bo te oryginalne jak się potem okazało to jakieś zwykłe głośniki z dużą nalepką Made In China... Różnica jest spora, ale jeszcze czegoś mi brakuje smile.gif

Zastanawiam się nad wzmacniaczem i tu pytanie do etac_owiec - możesz napisać jak podłączyłeś wzmacniacz? Oryginalne radio, z tego co się orientuję nie ma wyjść RCA i słyszałem, że w takim przypadku najlepiej użyć wzmacniacza z HI INPUT. Taki właśnie podpiąłeś? czy skorzystałeś z innego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troszeczkę odkopię temat

> Prawię dwa lata jeżdżę Cruzem i też nie jestem zadowolony z nagłośnienia, z tym że mi bardziej

> zależy na jakości, niż na głośności. Parę dni temu w końcu się zmobilizowałem i wymieniłem

> oryginalne głośniki na inne firmowe, bo te oryginalne jak się potem okazało to jakieś zwykłe

> głośniki z dużą nalepką Made In China... Różnica jest spora, ale jeszcze czegoś mi brakuje

> Zastanawiam się nad wzmacniaczem i tu pytanie do etac_owiec - możesz napisać jak podłączyłeś

> wzmacniacz? Oryginalne radio, z tego co się orientuję nie ma wyjść RCA i słyszałem, że w takim

> przypadku najlepiej użyć wzmacniacza z HI INPUT. Taki właśnie podpiąłeś? czy skorzystałeś z

> innego rozwiązania?

Ja korzystałem z HI INPUT, koledzy na innych forach z przejsciowek na RCA i wszystkie opcje dzialaja. Tyle ze dla drugiej trzeba wyjac radia z konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dla mnie żaden, ale niektórzy boja sie żarówkę nawet sami wymienić.

A fakt, czytałem też o tych co jeździli w tym celu do ASO grinser006.gif

To chyba taki psychologiczny syndrom ludzi, którzy mają pierwsze nowe auto w życiu:

"niczego nie dotykam, bo wszystko mogę uszkodzić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam jeździłem Aveo z wymianą ale tylko raz Potem jakoś mi szło. Ale miejsca na wciśnięcie ręki to

> było tylko dla małych Koreańskich rączek. Masakra.

Trzeba mieć zwinne dłonie grinser006.gif

Mnie samemu np. udało się wymienić żarówki halogenów nie tylko bez zdejmowania zderzaka (jak to napisane w TIS, że trzeba)

ale również bez zdjęcia tej dolnej, szczątkowej przedniej osłony cfaniak.gif

Czyli można biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.