Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kondziek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. kondziek zmienił swoje zdjęcie profilowe
  2. kondziek odpowiedział Toost na temat - Opel
    To i ja się tutaj przywitam oficjalnie. Wczoraj odebrałem z salonu Astrę K Enjoy 1.4T 125KM kolor silver magnetic + pakiet biznes plus. Zauważyłem już pewne braki w ergonomii tego modelu 1. Brak schowka na okulary - przy tym poziomie wyposażenia powinien być 2. Podłokietnik - jak jest wysunięty do przodu to nie można zajrzeć do schowka Teraz mam do Was pytanie - czy da się dokupić i zamontować taki schowek na okulary - nad drzwiami kierowcy ? W matizie dokupiłem, w lacetti dokupiłem, w aveo T300 był w standardzie, a w akcesoriach do Astry K nie widzę aby coś takiego było dostępne ... To na razie tyle drobiazgów, trzeba się przyzwyczajać do nowego.
  3. > I jeszcze: > § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię > geotechniczną. jak cytujesz ustawe to cytuj do konca Quote: § 8. Opinia geotechniczna powinna ustalać przydatność gruntów na potrzeby budownictwa oraz wskazywać kategorię geotechniczną obiektu budowlanego teraz wez slownik do reki i znajdz znaczenie slowa "opinia" ta ustawa nie okresla sposobu wykonania takiej opini ani kto ja powinien wykonac taka opinie w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej sporzadza architekt/konstruktor i zamieszcza ja w opisie technicznym projektu budowlanego sprowadza sie to do 3-4 zdan, ktore wyzej cytowalem z tego powodu Inwestor nie ponosi dodatkowych kosztow
  4. > Nie masz wyboru. Musisz zrobić. nie musi i juz kiedys o tym pisalem ... ja w "malych" projektach, niepodpiwniczonych robie nastepujaco: W opisie "Budynek zakwalifikowano do pierwszej kategorii geotechnicznej. W wykopach sondażowych wykonanych przez Inwestora w rejonie lokalizacji budynku, do gł. ~1,2m nie stwierdzono obecności wody gruntowej. Grunt stanowią piaski drobne i średnie." - taki zapis w projektach rozni sie w zaleznosci od tego co wystepuje w wykopach sonazowych - analiza makroskopowa Ustawa "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych" mowi: "3. Rozróżnia się następujące kategorie geotechniczne obiektu budowlanego: 1) pierwsza kategoria geotechniczna, która obejmuje posadawianie niewielkich obiektów budowlanych, o statycznie wyznaczalnym schemacie obliczeniowym w prostych warunkach gruntowych, w przypadku których możliwe jest zapewnienie minimalnych wymagań na podstawie doświadczeń i jakościowych badań geotechnicznych, takich jak: a) 1- lub 2-kondygnacyjne budynki mieszkalne i gospodarcze" - czyli my sie tu kwalifikujemy dalej ta sama ustawa mowi: "§ 6. 1. Zakres badań geotechnicznych gruntu ustala się w zależności od kategorii geotechnicznej obiektu budowlanego. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych." - spelniamy nadal wymagania tej ustawy - mamy wykopy sondazowe ... natomiast w prawie budowlanym art 34 pkt 3 ust 4 mowi ze "3. Projekt budowlany powinien zawierać: 4) w zależności od potrzeb , wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych." - to jest maly budynek jednorodzinny i nie ma potrzeby robienia badan geotechnicznych - jak wyzej - pierwsza kategoria geotechniczna, wiec posadowienie budynku okreslamy na podstawie wykopow sondazowych ... jest tez male ale ... URZĘDNIK /nie lubia tego okreslenia i kaza sie nazywac ORGAN / moze zadac uzupelnienia projektu bo on po swojemu interpretuje ustawy, dla urzednika niejednokrotnie MOŻE/W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB=MUSI
  5. kondziek odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    > A temat nie dotyczył terenów osuwiskowych? chyba masz racje, roznice wysokosciowe na dzialce i dzialkach sasiednich byly ~0,2m
  6. kondziek odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    > A wcześniej projektant nie odpowiadał za to co zawarł w projekcie? Odpowiadal za bryle, estetyke i konstrukcje budynku/budowli, nie odpowiadal za projekt zagospodarowania terenu, poniewaz budynek musial byc przystosowany do miejscowego planu zagospodarowania terenu lub warukow zabudowy - jezeli urzednik wydal decyzje o pozwoleniu na budowe to on "odpowiadal" za zgodnosc z wyzej wymienionym a teraz to bedzie projektant odpowiadal, a do tego trzeba zrobic dodatkowa analize oddzialywania, teraz na minus bedzie rowniez to ze sasiedzi beda mogli wnosic sprzeciw, pomimo tego ze projekt bedzie wykonany zgodnie z MPZP/WZ - to projektant bedzie musial udowodnic ze budynek nie znajduje sie w obszarze oddzialywania sasiada nie wykluczone, ze w takim przypadku do domku jednorodzinnego /absurd!/ urzednik bedzie wymagal analizy naslonecznienia/zacieniania/przeslaniania to wszystko tylko wydluza proces projetowania i podraza projekt prostego domku jednorodzinnego > Jest to, że organ ma 30 dni na wniesienie sprzeciwu. Jeżeli go nie wniesie to można budować - i to > jest milcząca zgoda. Quote: 5e. W przypadku gdy organ nie wniósł sprzeciwu, projekt budowlany dotyczący budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a, 2b i 19a, oraz przebudowy, o której mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1b, podlega ostemplowaniu. Organ dokonuje ostemplowania niezwłocznie po upływie terminu na wniesienie sprzeciwu.”, „4a. Zatwierdzeniu podlegają cztery egzemplarze projektu budowlanego, z których dwa egzemplarze przeznaczone są dla inwestora, jeden egzemplarz dla organu zatwierdzającego projekt oraz jeden egzemplarz dla właściwego organu nadzoru budowlanego.”; 18) w art. 41 w ust. 4 wprowadzenie do wyliczenia otrzymuje brzmienie: „Inwestor jest obowiązany zawiadomić o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych, dla których wymagane jest pozwolenie na budowę, zgłoszenie budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a, 2b i 19a, lub zgłoszenie przebudowy, o której mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1b, właściwy organ oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem, dołączając na piśmie:”; Art. 44. W przypadku zmiany: 1) kierownika budowy lub kierownika robót, 2) inspektora nadzoru inwestorskiego, 3) projektanta sprawującego nadzór autorski – inwestor dołącza do dokumentacji budowy oświadczenia o przejęciu obowiązków przez osoby wymienione w pkt 1–3.”; czy nadal uwazasz ze tak wyglada zgoda milczaca? czy nie uwazasz, ze musisz sie i tak pofatygowac do urzedu po 2 egzemplarze PB? a poinformowanie urzedu i pojektanta o dacie rozpoczecia inwestycji to tez jest zgoda milczaca? o wlasnie, pojawil sie dodatkowy koszt dla inwestora obowiazkowe sprawowanie nadzoru autorskiego - przeciez nikt za darmo tego nie bedzie robil > Przecież to co ma się znaleźć w projekcie jest określone w PB i w przytoczonym przez Ciebie > rozporządzeniu - więc to nie urzędnik decyduje tylko ustawa i rozporządzenie. za duzo projektow zrobilem zeby tak uwazac jak odwiedzisz kilkadziesiat starostw/urzedow dzielnic z projektem budowlanym to zobaczysz jak bardzo sie mylisz - to urzednik ma zawsze racje ja juz przestalem dyskutowac i podpierac sie ustawami bo to i tak nie ma sensu wieksza strata jest przestuj na budowie niz koszt uzupeniania/poprawiania tego co sobie urzednik ubzdura
  7. kondziek odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    > Dziwisz sie, bo ja wcale? > Robisz na 1 terenie to wiesz wszystko. > Jestes w wielu starostwach, w niektorych raz na pare lat to nie masz szans znac aktualnego > widzimisie urzednika. > Masz czas, mozesz walczyc, inwestorowi sie spieszy to podkulasz uszy i spelniasz najrozniejsze > bzdury, aby szybciej pozwolenie bylo. powiem wiecej - w tym samym urzedzie skladalem 3 projekty identycznie zrobione /wg ustawy " ...szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego"/ 3 rozne urzedniczki i kazda inaczej interpretowala przepisy wiec musialem kazdy projekt w inny sposob uzupeniac, mimo ze w tym urzedzie mam juz jakies znajomosci tak dziala Starostwo Powiatowe w Ozarowie Mazowieckim mistrzostwem bylo jak pani urzedniczka kategorycznie zazadala badan geotechnicznych do prostego domku jednorodzinnego nie pomoglo tlumaczenie, ze Quote: Ad 1. W opisie na stronie 4 jest napisane w punkcie 2 "W wykopach sondażowych wykonanych przez Inwestora w rejonie lokalizacji budynku, do gł. ~1,2m nie stwierdzono obecności wody gruntowej. Grunt stanowią piaski drobne i średnie." Ustawa na ktora sie powoluje urzad "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych" mowi: "3. Rozróżnia się następujące kategorie geotechniczne obiektu budowlanego: 1) pierwsza kategoria geotechniczna, która obejmuje posadawianie niewielkich obiektów budowlanych, o statycznie wyznaczalnym schemacie obliczeniowym w prostych warunkach gruntowych, w przypadku których możliwe jest zapewnienie minimalnych wymagań na podstawie doświadczeń i jakościowych badań geotechnicznych, takich jak: a) 1- lub 2-kondygnacyjne budynki mieszkalne i gospodarcze" - czyli my sie tu kwalifikujemy dalej ta sama ustawa mowi: "§ 6. 1. Zakres badań geotechnicznych gruntu ustala się w zależności od kategorii geotechnicznej obiektu budowlanego. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych." - spelniamy nadal wymagania tej ustawy - mamy wykopy sondazowe ... natomiast w prawie budowlanym art 34 pkt 3 ust 4 mowi ze "3. Projekt budowlany powinien zawierać: 4) w zależności od potrzeb , wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych." - to jest maly budynek jednorodzinny i nie ma potrzeby robienia badan geotechnicznych - jak wyzej - pierwsza kategoria geotechniczna, wiec posadowienie budynku okreslamy na podstawie wykopow sondazowych ... te tlumaczenia nie pomogly, musi byc i koniec! tym narazila inwestora na dodatkowe koszty
  8. kondziek odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    a ja sie zastanawiam po co te wszystkie zmiany sa teraz wprowadzane do Pawa Budowlanego jak za "chwile" wjedzie KODEKS URBANISTYCZNO-BUDOWLANY ten kodeks bedzie zawieral wszystko co zawiera PB oraz warunki techniczne i wiele innych ustaw nareszcie bedzie wszystko w jednym miejscu, a nie porozrzucane po roznych ustawach, co ulatwi nam prace
  9. kondziek odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    > No to super, bo też zastanawiam się nad dostawieniem garażu. > Ale wolnostojący, to znaczy, że dobudować do już istniejącej bryły budynku nie można? bedziesz mogl dobudowac/rozbudowac na zgloszenie w takiej samej formie jak budowa domu jednorodzinnego projekt bedzie poprostu obszerniejszy bo bedzie wymagal inwentaryzacji istniejacej czesci + wplyw oddzialywania na otoczenie czyli praktycznie tak jak to bylo do tej pory
  10. kondziek odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    > Imo różnica nie jest aż tak wielka. Nadal trzeba zrobić projekt. Wcześniej taki projekt był > zatwierdzony decyzją, teraz będzie zatwierdzony "milcząca zgodą". Na plus, że będzie krócej. czy krocej i taniej? to jest kwestia dyskusyjna, bo zwieksza sie zakres odpowiedzialnosci projektanta oraz sam zakres projektu budowlanego, ktory i tak trzeba zalaczyc do zgloszenia w 4 egzemplarzach z tego wynika, ze odpowiedzialnosc z urzednika /ktory i tak nie ponosil zadnej odpowiedzialnosci/ zostala przeniesiona na projektanta odnosnie "milczacej zgody" to jest nieprawda, przeczytaj co jest w ustawie ciekawostka jest to ze zmieniaja ustawe "Prawo Budowlane", a nie ma poprawek do ustawy "...w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego" czyli nadal urzednik bedzie "rzadzil" tym co ma sie znalezc w projekcie budowlanym skladanym do wniosku o zgloszenie budowy, a sami projektanci nie wiedza co w danym urzedzie bedzie wymaganym zalacznikiem do projektu Tu jest PB wazne od 9 marca 2015 i nie patrzec ze jest datowane na 2013 - nalezy otworzyc tekst ujednolicony a w moim zalaczniku znajduje sie "Tekst ustawy ustalony ostatecznie po rozpatrzeniu poprawek Senatu" - jeszcze nieoficjalny 288293987-TekstustawyustalonyostatecznieporozpatrzeniupoprawekSenatu-1.doc
  11. kondziek odpowiedział rwIcIk na temat - Chevrolet
    > spalanie - 5,6l / 100km - tylko po miescie - Warszawa 62 000km ma juz Aveo - spalanie calkowite jak wyzej - 5,6l / 100km wg komputera a dzisiaj przy dystrybutorze zatankowane 38,5l na dystansie 712km, czyli ~5,41l / 100km 60% Warszawa, 40% lokalne drogi + A2, S8, S2
  12. > Niestety mam zakaz podawania nazwy firmy na forach nie zrozumiales ironii napisz jakie sa godne uwagi "Twoim" zdaniem ... > najwazniejsze ze klient jest zadowolony sugerujesz ze podroby chinskie kupilem ? raczej normalna cena tego modelu amorow, w wielu sklepach podobna jak do tej pory jako zamiennik zawsze kupowalem KYB i nigdy sie nie zawiodlem, wiec oczekuje ze i tym razem tak bedzie
  13. > KYB na naklejce, a w srodku Made in China a co teraz nie jest chinskie ? rozejrzyj sie do okola, spojrz na metki itp ... mnie osobiscie to nie przeszkadza, mamy wolny rynek, a jakosc produktow chinskich jest coraz lepsza sam sporo kupuje bezposrednio u chinczykow - CCC ... Cena Czyni Cuda > Koszty produkcji są na podobnym poziomie, a gdzie zarobek? mniej posrednikow od fabryki do konsumenta, watpie zeby bylo mozna kupic czesci GM bezposrednio z fabryki a Ty jakiej firmy amortyzatory produkujesz? i co polecasz ?
  14. kondziek odpowiedział PAWELwaw84 na temat - Chevrolet
    > Mam świerszcza w dmuchawie albo jakiegoś liścia. Łatwo wyjmuje się ten wentylator? Jakaś > podpowiedź? trzeba zdemontowac schowek pasazera i jest dobry dostep ale czyszczenie niewiele pomoze, wentylatory z tym defektem sa wymieniane na gwarancji byl tu kiedys gosc z ukrainy i dawal manual jak rozebrac caly wentylator ale nie moge tego znalezc
  15. > TU chyba dostaniesz wszystko czego potrzeba tylko ze POTAK stal sie drogi mozna znalezc zamienniki w duzo nizszych cenach, co nie koniecznie oznacza nizsza jakosc tydzien temu szukalem amortyzatorow i w potaku oryginaly GM kosztuja 200pln/szt ja kupilem KYB za 100pln/szt
  16. > A nie masz takiej dodatkowej wykładziny w bagażniku ??? mam mate podobna do Twojej, ale tez jezdzilem z zupelnie pustym bagaznikiem i efekt byl ten sam tez sobie na poczatku tlumaczylem ze cos w bagazniku stuka, a najlepsze jest to ze jak chcialem specjalnie wywolac to pukniecie to sie nie dalo tydzien temu wymienilem te gorne mocowania oraz amortyzatory i narazie mam cisze

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.