Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

PAWELwaw84

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Ja kupiłem żonie Opla Mokkę w AutoHero. Akurat można było te auto obejrzeć przed zakupem i się przejechać, potem przyjechało lawetą pod dom. Generalnie nie mam zastrzeżeń do nich, auto mamy już 1,5roku i nie ma z nim niespodzianek.
  2. PAWELwaw84 zmienił swoje zdjęcie profilowe
  3. PAWELwaw84 odpowiedział Oberon na temat - Motokącik
    HC A3/B4 mają wysoki TBN, wyższy od olejów C3, więc nie wydaje mi się żeby tak łatwo zostawiały szlam w silniku...
  4. To ja coś może opowiem o Captivie, bo mam od 3 lat. Z rodziny 2+0, zrobiła mi się w szybkim tempie 2+2 (no wiecie, śliczna sporo młodsza żona i takie tam...) w związku z tym rozejrzelismy się za SUVem. Bałem się Captivy ze względu na opinie, ale żonie się spodobała i ..... okazała się moim jak dotąd najmniej kłopotliwym i najmniej awaryjnym autem. Mam wersję po drugim lifcie 2013+, do tego diesel 2.0 163KM znany m.in z Cruze, Orlando. Zrobiłem nim już prawie 60kkm od zakupu i nic się nie dzieje. Na dzień dobry wymieniłem 3 tuleje w zawieszeniu i 1 piastę oraz akumulator. Gdzieś tam w międzyczasie zauważyłem że tylny amorek lekko zapocony, więc wymieniłem za kwotę poniżej 400zl za parę i to wszystko. Captiva śmiga, wszystko działa, wymieniam tylko płyny i filtry. Pali sporo ale bez tragedii jak na 2tony. W mieście 9-10, w trasie 7-8. DPF wypala się systematycznie co ok. 700km, a w dbaniu o niego pomaga darmowa apka w telefonie. Zdecydowanie polecam, choć pewnie coraz trudniej znaleźć egzemplarz z salonu PL od 1 właściciela z niskim przebiegiem.
  5. Przede wszystkim kupując żarówki kieruję się info czy mają filtr UV. Większość no-name nie ma, a potem płacz że odbłyśnik zmatowiał. Wiem o czym mówię. U mnie w robocie we flocie dobrze ponad 100 pojazdów zawsze są montowane najtańsze H7 i po kilku latach soczewki świecą jak pozycyjne....
  6. Zabawnie to wyglądało jak ktoś tankował na 3 minuty przed startem promocji i dziwnie się przyglądał zacierajacym ręce kierowcom w kolejce
  7. Te środki ułatwiające wypalanie DPF najprawdopodobniej podnoszą temperaturę spalin, a w wyższej temperaturze sadza się szybciej i łatwiej wypala. Pytanie tylko czy część tych dodatków nie zapycha filtra związkami których cykl nie wyeliminuje i filtr się zapycha popiołem? Paliwo premium nie daje takiego efektu. U mnie znacznie szybciej filtr się wypala ze zwykłym ON+Archoil 6900 D-Max.
  8. Ja akurat przejeżdżałem obok Cirkle 15 minut przed promką i byłem pierwszy w kolejce 😃
  9. Pamietaj że te automaty są dość awaryjne i dobrze jest wymieniać w nich olej co 3 lata lub 60kkm, najlepiej dynamicznie.
  10. W żony Oplu Mokka jest podobnie. Jaki masz silnik? Ona ma 1.6 A16XER, występujący również w Aveo. Zauważyłem że w tylnym tłumiku jest fabrycznie mała dziurka od spodu by woda się w środku nie zbierała i to chyba przez nią tak auto popiarduje....
  11. Właśnie w przypadku amorków zerknąłbym na ceny TRW, bo z tych lepszych powinny być najtańsze i niewiele droższe od najdroższych pakowaczy. Przynajmniej w moim przypadku tak było jak kupowałem z 2 miesiące temu amorki na tył do Captivy.
  12. PAWELwaw84 odpowiedział kmark2 na temat - Motokącik
    Dla mnie natomiast jedną z najważniejszych cech jest by był bezbarwny. Te niebieskie farbki z płynów potem robią tęczę na szybach i lakierze która ciężko zmyć. Który oprócz Biedronkowego jest bezbarwny? Shell, Orlen, Sonax?
  13. Na forum olejowym, gdzie użytkownicy wysyłają próbki zarówno nowego jak i zużytego oleju do analiz, można poczytać że Orlenowskie i Lotosa oleje nie odbiegają jakością od Motula. Wręcz w niektórych parametrach wypadają lepiej. Od tej pory zacząłem zalewać oleje Orlen i nie mam uwag.
  14. U mnie podobnie wyglądają Vredestein Quatrac Pro jak Nokiany u dankina. Zrobiłem na nich 50kkm w 2lata i 9 miesięcy, również pozostało około 6mm bieżnika. SUV ok 2tony. Trochę szkoda, że mięsa tyle a spękania jak 20 lat temu miałem w 10letnich Kormoranach. U żony ten sam model opony tylko rok młodsze, ale w 600kg lżejszym aucie i wyglądają jak nowe.
  15. PAWELwaw84 odpowiedział kartonik na temat - Motokącik
    Pytanie czy cały płyn spływa. Zwykle sam wymieniam od lat i spostrzeżenia takie, że przy pojemności układu 8-9litrow, dołem chłodnicy spływa 5-7litrow...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.