Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

el_guapo

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Za blisko (mniej niż 100m) do jeziora stoją 3 inne domy - odkąd stoją (początek lat 90) gmina nie tyka, bo od 35 lat bierze od właścicieli podatki. Też myślałem, że dom musi być "letniskowy" i na słupkach, ale Ojciec mnie wyprowadził z błędu. Dookoła stoi kilka nowych budynków (technologia i metraż z pełnego wachlarza), wybudowanych po 2010: na słupkach, na fundamencie lanym, na fundamencie z cegieł, z piwnicą i bez... działki kiedyś porastało zboże, teraz stoją tam domy, a na jednej urządzono mikro-ośrodek wypoczynkowy z 3ma domami z bali na lanym fundamencie.
  2. Masz parę postów wyżej: Myślisz, że "gruszka" jest lżejsza od szambiarki? Zdaje się, że że pompo-gruszka musi rozstawić ramiona podporowe, wiec czytaj dalej ...
  3. Nie ma takiej opcji. Działka w lesie, pomiędzy 2ma jeziorami, po przeciwnej stronie sąsiedzi, którzy wyprowadzili się z Warszawy i dozorują mi 365 dni w roku działkę.
  4. A co mają mówić? Może być słupkowy, może być lany/murowany - nie o przepisy tu chodzi, bo mam dużą swobodę w tym zakresie, a o pragmatyczne podejście do: jak najmniejszego bałaganu i zniszczenia drzewostanu, ograniczeń dojazdu, logistyki/rozwiązań usunięcia istniejącego domku...
  5. Ja się pytam o pomysły na domek, a Ty mi wykłady z inżynierii lądowej robisz... no weź się. Warunki są jakie są, nie będę remontował drogi sąsiadom, a kolektywnie to ja raz pomost robiłem i więcej nie zamierzam skrzykiwać społeczności i pędzić ich batem a) do roboty, b) do składek, c) do opłaty za pomost dzierżawcy jeziora... pewnie d), e) i kolejne literki alfabetu też by się znalazły.
  6. Pewnie się da, tylko po co? Kilka lat temu był "liftingowany" - nowy dach, powiększony taras, ocieplenie sufitu, wymiana podłogi wewnętrznej, obicie wewnątrz na nowo... dalej jest to domek z PRL ze wszystkimi wadami: - małe okna, brak ocieplenia ścian i podłogi, itp ... Konstrukcja podłogi jest w b.dobrym stanie, ale dalsze inwestycje w to, topienie $$$ w coś co nigdy nie będzie takie jak nowy domek.
  7. Mieści się szabiarka, ale droga gruntowa "klęka" po takim przejeździe.
  8. Fakty: -działka z możliwością zabudowy (podobno, wg relacji Ojca); -aktualnie dom letniskowy typu chyba Pilawa w podstawie 4,8 x 7,20 -na słupkach / bez fundamentu -media (woda, prąd, szambo) -aktualnie dom "zarejestrowany", odprowadzane podatki, wrysowany w lokalne plany, -niezgodność: za blisko granicy z sąsiadem jest ściana z oknem - jakiś "inspektor" zalegalizował to, pod warunkiem że okno będzie "zabite deskami" - no, nie jest, a sąsiad ma wyrąbane bo to zalesiona część jego działki, a dom ma po drugiej stronie. -domek powstawał w czasach gospodarki wiecznego niedoboru, więc ma swoje wady/dziwne rozwiązania, itp Chciałbym/marzy mi się: - wymiar ten sam w podstawie (spokojnie wygospodaruję salon i kuchnię, małą sypialnię i łazienkę z WC), antresola na połowie, otwarta z łóżkiem podwójnym - ocieplony/całoroczny z piecem typu koza / lub coś "estetycznego" na pellet - działka jest zalesiona, słońce nie operuje bezpośrednio, a że jestem leniem, to elewacja ma być maksymalnie bezobsługowa, co w moim przypadku oznacza blacha na dachu i dłuższych ścianach, + jakaś deska "syntentyczna" na ścianie tylnej i frontowej; - przykłady: #Forreston THOR (pasuje mi bryła do działki); #Wierzba Modern B Kłopoty/problemy: -co z istniejącym domkiem? Nowy musiałbym wpasować w dokładnie to samo miejsce, nie mogę zatem używać "starego" jako magazynu; Ktoś to kupi za psi pieniądz, rozbierze i posprząta po sobie? -dojazd jest utrudniony, nie może być mowy o dowiezieniu na miejsce dużych elementów "na lawecie" - szerokość drogi dojazdowej to max 3,5-4m, jeden zakręt 90*, dookoła las/drzewa, laweta się "nie złamie" -działka ma spadek. który wyklucza pełny fundament, nie ma mowy o wyrównywaniu gruntu bo musiałbym zbudować jakąś ścianę oporową od strony sąsiada. Czyli albo jestem ponownie skazany na "słupki" albo z jednej strony fundament będzie miał 30cm, a z drugiej 80cm (tak, jakieś 50-60cm spadku na 5m). Jakieś podpowiedzi?
  9. Taaak? Z tym że te zniżki miały się skończyć zdaje się tydzień temu.
  10. Promka na paliwa w ORLEN - nowa edycja: Użytkownicy aplikacji ORLEN VITAY mogą skorzystać z rabatu 20 gr na litr paliwa, który wzrasta do 35 gr na litr przy jednoczesnych zakupach pozapaliwowych za minimum 5 zł. Oferta obejmuje paliwa VERVA i EFECTA (benzyny oraz oleje napędowe). Promocja na wszystkich stacjach ORLEN w Polsce potrwa do 30 sierpnia (godz. 23:59), obejmując łącznie 15 kolejnych weekendów: 22-24 maja; 29–31 maja; 4–7 czerwca (wydłużony weekend Bożego Ciała); 12–14 czerwca; 19–21 czerwca; 26–28 czerwca; 3–5 lipca; 10–12 lipca; 17–19 lipca; 24–26 lipca; 31 lipca–2 sierpnia; 7–9 sierpnia; 14–16 sierpnia; 21–23 sierpnia; 28–30 sierpnia.
  11. Bierz zastwpczaka z serwisu gdzie naprawisz auto z OC sprawcy. Nic Cie nie interesuje, co najwyżej jak TU rozpocznie spór sądowy z warsztatem powołają cię na świadka: -czy swiadek korzystał z auta zastępczego serwisu X pomiędzy 7 a 14 czerwca? -tak wysoki sądzie -dziękuje, świadek jest wolny Tak to wyglądało w moim przypadku.
  12. el_guapo odpowiedział ochkarol na temat - Motokącik
    Wersja zaślepka silnikowo, to to samo co taka wersja Cross. Z wyposażenia pisałem o klimie i radiu. Cross miała klimę i radio i el.szyby (pewnie brak w wersji "zaślepka"), ale umówmy się - nikt nie umarł od pokręcenia korbką podczas wynajmu, a to czy będzie miała lakierowane zderzaki czy czarne... bez różnicy, bo siedzę w środku.
  13. el_guapo odpowiedział ochkarol na temat - Motokącik
    Ja zarezerwowałem VW Up!, a dostałem taką Pandinę Cross hybrid - dla mnie bomba auto. Połknęło 2+2 i 4 kabinówki bez problemu. Ale... 90km/h to max, bo potem to już strach w oczy zaglądał, a pojazd zwalniał na VI biegu, za to stworzone na wąskie i kręte drogi, tak do 70km/h.
  14. el_guapo odpowiedział ochkarol na temat - Motokącik
    Co to w ogóle jest? Że Ci auto dostarczą do salonu?
  15. el_guapo odpowiedział ochkarol na temat - Motokącik
    Wszystko zależy co wyklikasz w konfiguratorze w wypożyczalni dla danej kategorii auta... a na koniec i tak dostaniesz inną markę ale raczej lepszą. niż gorszą. Co mają takie Hultaje i20/Kia Piccanto/VW Up! więcej niż Pandina z klimą i radiem?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.