-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Za blisko (mniej niż 100m) do jeziora stoją 3 inne domy - odkąd stoją (początek lat 90) gmina nie tyka, bo od 35 lat bierze od właścicieli podatki. Też myślałem, że dom musi być "letniskowy" i na słupkach, ale Ojciec mnie wyprowadził z błędu. Dookoła stoi kilka nowych budynków (technologia i metraż z pełnego wachlarza), wybudowanych po 2010: na słupkach, na fundamencie lanym, na fundamencie z cegieł, z piwnicą i bez... działki kiedyś porastało zboże, teraz stoją tam domy, a na jednej urządzono mikro-ośrodek wypoczynkowy z 3ma domami z bali na lanym fundamencie.
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Masz parę postów wyżej: Myślisz, że "gruszka" jest lżejsza od szambiarki? Zdaje się, że że pompo-gruszka musi rozstawić ramiona podporowe, wiec czytaj dalej ...
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Nie ma takiej opcji. Działka w lesie, pomiędzy 2ma jeziorami, po przeciwnej stronie sąsiedzi, którzy wyprowadzili się z Warszawy i dozorują mi 365 dni w roku działkę.
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
A co mają mówić? Może być słupkowy, może być lany/murowany - nie o przepisy tu chodzi, bo mam dużą swobodę w tym zakresie, a o pragmatyczne podejście do: jak najmniejszego bałaganu i zniszczenia drzewostanu, ograniczeń dojazdu, logistyki/rozwiązań usunięcia istniejącego domku...
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Ja się pytam o pomysły na domek, a Ty mi wykłady z inżynierii lądowej robisz... no weź się. Warunki są jakie są, nie będę remontował drogi sąsiadom, a kolektywnie to ja raz pomost robiłem i więcej nie zamierzam skrzykiwać społeczności i pędzić ich batem a) do roboty, b) do składek, c) do opłaty za pomost dzierżawcy jeziora... pewnie d), e) i kolejne literki alfabetu też by się znalazły.
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Pewnie się da, tylko po co? Kilka lat temu był "liftingowany" - nowy dach, powiększony taras, ocieplenie sufitu, wymiana podłogi wewnętrznej, obicie wewnątrz na nowo... dalej jest to domek z PRL ze wszystkimi wadami: - małe okna, brak ocieplenia ścian i podłogi, itp ... Konstrukcja podłogi jest w b.dobrym stanie, ale dalsze inwestycje w to, topienie $$$ w coś co nigdy nie będzie takie jak nowy domek.
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Mieści się szabiarka, ale droga gruntowa "klęka" po takim przejeździe.
-
[Domek] Zamiana aktualnego domku na inny
Fakty: -działka z możliwością zabudowy (podobno, wg relacji Ojca); -aktualnie dom letniskowy typu chyba Pilawa w podstawie 4,8 x 7,20 -na słupkach / bez fundamentu -media (woda, prąd, szambo) -aktualnie dom "zarejestrowany", odprowadzane podatki, wrysowany w lokalne plany, -niezgodność: za blisko granicy z sąsiadem jest ściana z oknem - jakiś "inspektor" zalegalizował to, pod warunkiem że okno będzie "zabite deskami" - no, nie jest, a sąsiad ma wyrąbane bo to zalesiona część jego działki, a dom ma po drugiej stronie. -domek powstawał w czasach gospodarki wiecznego niedoboru, więc ma swoje wady/dziwne rozwiązania, itp Chciałbym/marzy mi się: - wymiar ten sam w podstawie (spokojnie wygospodaruję salon i kuchnię, małą sypialnię i łazienkę z WC), antresola na połowie, otwarta z łóżkiem podwójnym - ocieplony/całoroczny z piecem typu koza / lub coś "estetycznego" na pellet - działka jest zalesiona, słońce nie operuje bezpośrednio, a że jestem leniem, to elewacja ma być maksymalnie bezobsługowa, co w moim przypadku oznacza blacha na dachu i dłuższych ścianach, + jakaś deska "syntentyczna" na ścianie tylnej i frontowej; - przykłady: #Forreston THOR (pasuje mi bryła do działki); #Wierzba Modern B Kłopoty/problemy: -co z istniejącym domkiem? Nowy musiałbym wpasować w dokładnie to samo miejsce, nie mogę zatem używać "starego" jako magazynu; Ktoś to kupi za psi pieniądz, rozbierze i posprząta po sobie? -dojazd jest utrudniony, nie może być mowy o dowiezieniu na miejsce dużych elementów "na lawecie" - szerokość drogi dojazdowej to max 3,5-4m, jeden zakręt 90*, dookoła las/drzewa, laweta się "nie złamie" -działka ma spadek. który wyklucza pełny fundament, nie ma mowy o wyrównywaniu gruntu bo musiałbym zbudować jakąś ścianę oporową od strony sąsiada. Czyli albo jestem ponownie skazany na "słupki" albo z jednej strony fundament będzie miał 30cm, a z drugiej 80cm (tak, jakieś 50-60cm spadku na 5m). Jakieś podpowiedzi?
-
ORLEN - wakacyjna promka edycja 2025
Taaak? Z tym że te zniżki miały się skończyć zdaje się tydzień temu.
-
ORLEN - wakacyjna promka edycja 2025
Promka na paliwa w ORLEN - nowa edycja: Użytkownicy aplikacji ORLEN VITAY mogą skorzystać z rabatu 20 gr na litr paliwa, który wzrasta do 35 gr na litr przy jednoczesnych zakupach pozapaliwowych za minimum 5 zł. Oferta obejmuje paliwa VERVA i EFECTA (benzyny oraz oleje napędowe). Promocja na wszystkich stacjach ORLEN w Polsce potrwa do 30 sierpnia (godz. 23:59), obejmując łącznie 15 kolejnych weekendów: 22-24 maja; 29–31 maja; 4–7 czerwca (wydłużony weekend Bożego Ciała); 12–14 czerwca; 19–21 czerwca; 26–28 czerwca; 3–5 lipca; 10–12 lipca; 17–19 lipca; 24–26 lipca; 31 lipca–2 sierpnia; 7–9 sierpnia; 14–16 sierpnia; 21–23 sierpnia; 28–30 sierpnia.
-
Auto zastępcze na czas naprawy z OC sprawcy
Bierz zastwpczaka z serwisu gdzie naprawisz auto z OC sprawcy. Nic Cie nie interesuje, co najwyżej jak TU rozpocznie spór sądowy z warsztatem powołają cię na świadka: -czy swiadek korzystał z auta zastępczego serwisu X pomiędzy 7 a 14 czerwca? -tak wysoki sądzie -dziękuje, świadek jest wolny Tak to wyglądało w moim przypadku.
-
Najtańszy, nowy?
Wersja zaślepka silnikowo, to to samo co taka wersja Cross. Z wyposażenia pisałem o klimie i radiu. Cross miała klimę i radio i el.szyby (pewnie brak w wersji "zaślepka"), ale umówmy się - nikt nie umarł od pokręcenia korbką podczas wynajmu, a to czy będzie miała lakierowane zderzaki czy czarne... bez różnicy, bo siedzę w środku.
-
Najtańszy, nowy?
Ja zarezerwowałem VW Up!, a dostałem taką Pandinę Cross hybrid - dla mnie bomba auto. Połknęło 2+2 i 4 kabinówki bez problemu. Ale... 90km/h to max, bo potem to już strach w oczy zaglądał, a pojazd zwalniał na VI biegu, za to stworzone na wąskie i kręte drogi, tak do 70km/h.
-
Najtańszy, nowy?
Co to w ogóle jest? Że Ci auto dostarczą do salonu?
-
Najtańszy, nowy?
Wszystko zależy co wyklikasz w konfiguratorze w wypożyczalni dla danej kategorii auta... a na koniec i tak dostaniesz inną markę ale raczej lepszą. niż gorszą. Co mają takie Hultaje i20/Kia Piccanto/VW Up! więcej niż Pandina z klimą i radiem?