-
Fotowoltaika - prośba o radę
czyli taki pół offgrid. To chyba najoptymalniejsze rozwiązanie. Nie musisz się bawić w rozliczanie z siecią i wszystko co wygenerujesz konsumujesz sam.
-
Fotowoltaika - prośba o radę
znaczy jak w ciągu dnia odpalasz czajnik, kompa, telewizor czy piekarnik to korzystasz z sieci, a jak w nocy zasilasz jedynie piec i coś tam małego do idzie z akumulatorów, tak?
-
Fotowoltaika - prośba o radę
on nie wychodzi i samo mu sie odcina
-
Fotowoltaika - prośba o radę
znaczy nie jesteś podpięty do sieci?
-
Fotowoltaika - prośba o radę
cóż ... jak się nie jest w domu to się nie używa prądu, lodówka się w godzine nie rozmrozi
-
Fotowoltaika - prośba o radę
generator, wyłącznik dodatkowy za licznikiem żeby z generatora nie zasilać sieci i wskaźnik napięcia w sieci. Jak wystąpi przerwa w zasilaniu to wyłączasz wyłącznik sieciowy, odpalasz generator a jak sie pojawi napięcie w sieci odstawiasz generator. Najprostsze rozwiązanie
-
Fotowoltaika - prośba o radę
no, i póki co się ciesz. Co będzie dalej to się zobaczy
-
Fotowoltaika - prośba o radę
co w ziemi? i co dostałeś za free, zapłaciliśmy za Ciebie. Jak byś sam musiał wszystko kupić to byś tak nie kozaczył.
-
Fotowoltaika - prośba o radę
nie. offgrid to jest układ w miejscach gdzie nie da się podciągnąć zasilania ze słupa.
- Fotowoltaika - prośba o radę
-
Fotowoltaika - prośba o radę
Sęk w tym, ze jak ładnie świeci to nadprodukcja paneli podbija napięcie i najwidoczniej zabezpieczenia nadnapięciowe na podstacji wyłączają całą okolicę. jak falowniki wymagają napięcia z sieci to nie działają i nie ma ładowania. I cały misterny plan w piz... Musiał by mieć instalację z własną regulacją i stabilizacją częstotliwości, a to już nieco inne ustrojstwo.
-
Fotowoltaika - prośba o radę
na pewno nie tyle co pv z osprzętem
-
Fotowoltaika - prośba o radę
działa bez napięcia w sieci?
-
Fotowoltaika - prośba o radę
no to generator sobie kup, będzie z milion razy tańszy i zawsze zadziała
-
Fotowoltaika - prośba o radę
A te zaniki napięcia to u Ciebie w domu czy w całej okolicy? Kup sobie agregat z dieslem. jak z sieci nie pójdzie to odpali sie agregat a sąsiadom powiesz, ze to przez ich ekologiczne panele prądu nie masz