-
Boczna brama segmentowa
Jak mieszkałem na ogrodzonym osiedlu z brama na pilota, to praktycznie nikt nie używał furtki - wszyscy właściciele pilotów otwierali bramę chociaż nie miała funkcji "furtka". Furtką wpuszczali/wypuszczali tylko gości i listonosza. Ale w domku jednorodzinnym da się to też załatwić bramą. Więc furtką bym się nie przejmował - ale AFAIK musi być bo tak przepisy wymagają (to znaczy przynajmniej w projekcie musi być).
-
Przełożenie instalacji lpg?
Pewnie. Można sobie DR wydrukować na drukarce. Jak ktoś zapyta, czy można wziąć kabriolet który sobie stoi z kluczykami w stacyjce to odpowiesz że tak? Dla mnie brak legalnej metody oznacza, że się nie da. To właśnie nazywa się pusta faktura (na usługę, która nie została wykonana). Znam takie sytuacje, gdy wystawiający puste faktury (tzw. sprzedaż kosztów) wpadł i po całej Polsce nabywcy mieli problem i kontrole. Tu sytuacja jest dokładnie taka sama z podatkowego punktu widzenia. Do tego dochodzi celowe działanie i poświadczenie nieprawdy w celu uzyskania korzyści.
-
Przełożenie instalacji lpg?
I spałbyś spokojnie wiedząc, że ktoś wystawił lewą fakturę? I jak się ogłasza w necie? Jeszcze można zostać oskarżonym o oszustwo, jak wyjdzie afera. Tak, to można kupować klejenie kafelków - a tu zostają wyraźne ślady i łatwo to udowodnić, choćby przy okazji kontroli skarbowej. No i o tym pisałem, że jak już jest wpisane w DR, to można instalką wachlować.
-
Przełożenie instalacji lpg?
A faktura? Też wymagają. A skąd świadectwo? Na nim dane pojazdu w którym został wykonany montaż i podpis mechanika? I na nim są numery seryjne - u mnie parownika i zbiornika.
-
Przełożenie instalacji lpg?
Problem jest, bo musisz mieć kwity na montaż żeby wbić do dowodu. Jak już masz wbite, to możesz przekładać.
-
Przełożenie instalacji lpg?
Pewnie wystawiają stosowną fakturę i homologację. Ale ja bym się bał, bo jak złapią takiego (a jest na to spora szansa, jak się ogłasza w internecie), co wystawiał lewe faktury, to klientela też ma kłopoty. Jak ja szukałem takiego, co mi zalegalizuje to nikt nie chciał - w tym qmple, z którym 12 lat do jednej klasy chodziłem z czego parę w jednej ławce siedzieliśmy. W końcu ze starych bebechów tylko butla została dzięki duplikatowi homologacji na nią. Ale teraz to nie wiem, czy i to przejdzie, bo chyba przy badaniu technicznym przypisują butlę do samochodu.
-
Przełożenie instalacji lpg?
Jak nie masz w swoim aucie LPG, to teoretycznie nie zalegalizujesz przekładki, bo do tego potrzebna jest faktura na montaż i homologacja na całość. Chociaż byli tu tacy, co twierdzili, że się da znaleźć takiego, co wystawi kwity. A co do przeglądu, to pół biedy - mi się policjanci czepili przy rutynowej kontroli, że jest wlew, a nie ma LPG wbitego w dowód. I chcieli zatrzymać dowód za niezgodność ze stanem faktycznym.
-
Ciepły montaż okien PCV
Producenci PUR otwartokomórkowej zalecają montaż folii paroizolacyjnej od wewnątrz i paroprzepuszczalnej od zewnątrz. Dokładnie tak, jak w ciepłym montażu okna. Po co to robią, podnosząc koszty swojego rozwiązania a nie będąc nawet producentem folii?
-
Zapięcia / zamknięcia
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20161019081932&SearchText=vintage+lock
-
Ciepły montaż okien PCV
Nawet, jak masz 110m obwodu okien x2 rodzaje taśmy to wyjdzie z 600, no, niech 800 zł n taśmę. Większość to robocizna. A, tylko upewnij się, czy oby na pewno mają na myśli taśmy paroprzepuszczalną i paroizolacyjną - a nie montaż na taśmie rozprężnej czy w warstwie ocieplenia. Bo wtedy cena robi się rozsądna (ale czy się zwróci, to osobna kwestia).
-
Ciepły montaż okien PCV
Od przewiewu to jest wentylacja. Jak jest mechaniczna, to najlepiej jakby cały budynek był idealnie szczelny. Jak grawitacyjna, to od tego są nawiewniki.
-
Ciepły montaż okien PCV
Bez taśm pianka z roku na rok będzie traciła właściwości. Z taśmami - przeżyje do wymiany okien bez znacznego pogorszenia parametrów. Ale czy się opłaca, to trudne pytanie. W necie same artykuły sponsorowane przez montażystów albo pisane przez fanatyków i wierzących. Chyba jedyny w miarę operujący liczbami, jaki znalazłem: http://oknotest.pl/montaz-okien/cieply-montaz-czy-to-sie-oplaca Ale też w wielu miejscach naginane założenia na korzyść ciepłego montażu. Ale z drugiej strony nie uwzględniają pogarszających się parametrów pianki, w której skrapla się para i zamarza. Wątpię, by 3K zł się zwróciło w kosztach ogrzewania przy 11 oknach. Ale to moja wiara, a nie wyliczenia. Pozostają jeszcze kwestie funkcjonalne. Ja bym negocjował - z 1,5K bym pewnie dopłacił. Więcej raczej nie. Ale to jeszcze kwestia czym bym ogrzewał - przy PC pewnie nawet 1000 zł by mi się nigdy nie zwrócił.
-
Ciepły montaż okien PCV
Tynk nie jest paroszczelny. Więc będzie się skraplała woda w piance i ta ulegnie degradacji. Bawienie się z taśmą zabiera sporo czasu - czas montażu można policzyć x2. Więc dużo jest robocizny, bo sama taśma szczególnie droga nie jest. Ale pół dniówki czy dniówka ekipy swoje kosztuje. Fajerwerków nie zauważysz. Bo różnice rosną z czasem. Niby poprawia szczelność od nowości (ale to trzeba dużą różnicę ciśnień, wtedy w czasie testów kamera termowizyjna coś pokaże). Ale przede wszystkim poprawia żywotność pianki.
-
Rdzewieje kosz w zmywarce
2 minuty z papierem ściernym i 2X2 minuty z klejem epoksydowym i już z 6 cykli wytrzymało.
-
Wieje z nowego okna
No, to wygląda na niezłą tandetę. Wrzuć fotki, jak wyglądają okucia. Przecież to musi się wygiąć wcześniej czy później, jak nie ma docisku na górze i na dole (nawet w oknie o wysokości 40cm) a często jeszcze pomiędzy.
Kaizeniuniek
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta