Skocz do zawartości

F 1,4 8V jak ustawić zapłon


wojto79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, jak ustawić zapłon w tym silniku? Zacząć muszę od 0 bo zmieniłem aparat zapłonowy, a poprzedni był wcześniej wyjęty. Jak podłączyć kable? Jak powinien być ustawiony palec rozdzielacza? Wiem, że pytania lekko dziwne, ale jestem na wsi dość daleko od domu i pomocy znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj aparat (pasuje tylko w jedną stronę).

Dla pewności możesz wykręcić świecę pierwszego cylindra (od strony paska rozrządu) i posiłkując się kawałkiem drutu wsadzonym do cylindra, obracając wałem ręcznie, znaleźć moment w którym tłok będzie na samej górze cylindra (wał obraca się - patrząc na fotkę poniżej - zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Wtedy palec powinien się znaleźć na wprost elektrody kopułki odpowiedzialnej za przewód do świecy 1 cylindra. Kolejność zapłonów 1,3,4,2. Na głowicy (na szczycie otworu na aparat) i aparacie masz małe nadlewy. Ustaw je na przeciw siebie. Dalej mostkujesz gniazdo diagnostyczne jak do odczytu kodów i odpalasz silnik. Niech się trochę nagrzeje. Podłączasz lampę stroboskopową i ustawiasz zapłon na 10* porzed GMP, kręcąc aparatem. Są do tego odpowiednie znaki - nacięcie na kole pasowym wału i nadlew w postaci kreski na obudowie rozrządu.

Na fotce na godzinie 2-giej poprawione biała farbą.

Po ustawieniu, wyłączasz silnik, dokręcasz aparat i wyjmujesz zworkę z gniazda.

285950383-znaki.jpg

post-53490-14352516304048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.