Skocz do zawartości

Foka Mk2, podejście drugie...


piekarz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fordziarzy wink.gif

Robię drugie podejście pod fokę mk2.

Pierwsza foka (była dyskusja na tym forum) choć mechanicznie była ok, to miała blacharskich przygód kilka.

Ogólnie ulep poflotowy no.gif

Teraz wpadła mi w oko inna foka, sprzedawca z mojej mieściny, przymierzam się do oględzin.

http://otomoto.pl/ford-focus-goldx-C23846603.html

Jak oceniacie tą sztukę?

Przebieg raczej mały, syn widział ją w lajfie i mówił że zadbana.

Na co zwracać uwagę przy oględzinach (nie miałem jeszcze dizla)

jakieś podpowiedzi i sugestie bardzo mile widziane

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo wink.gif

Czy nie przebiera na wolnych obrotach, czy turbo nie gwizda przy przyspieszaniu, warto jak juz sie rozgrzeje trochę przygazować na luzie i posłuchać.

Sprzęgło czy równo bierze (nie może być żadnych drgań przy puszczaniu) i czy nie telepie przy odpalaniu i gaszeniu (dwumasa).

No i czy się zbiera tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić trzeba wszystko jak w każdym aucie lub zaufać sprzedawcy zlosnik.gif

dwumase, poczytaj sobie jak się sprawdza, tak samo wtryski i turbosprężarkę żeby na dzień dobry kilka tysi nie dołożyć.

Poza tym posprawdzać ranty na drzwiach i klapie czy nie ma jakiegoś kawałka rdzy co może się zdarzyć jak w prawie każdym aucie jak trafi się pechowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te listwy nad halogenami nie powinny być lakierowane.

niekoniecznie... to chyba jest uzależnione od wersji. Bogatsze wersje miały o ile się nie mylę lakierowane takie elementy, podobnie jak lusterka czy spojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niekoniecznie... to chyba jest uzależnione od wersji. Bogatsze wersje miały o ile się nie mylę

> lakierowane takie elementy, podobnie jak lusterka czy spojler

lusterka i owszem. spoiler mogłeś sobie zażyczyć lakierowany, ale nie w Polsce, a w np. Niemcach, ale tylko jako wyposażenie akcesoryjne - czyli ekstra. Tymczasem to nie jest bogata wersja, tylko jakaś dziwna - bo goldX miał lepsze fotele i halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te listwy nad halogenami nie powinny być lakierowane

Zgadza się, te listwy powinny być czarne (nie lakierowane).

Nawet w Ghia tak jest.

Dzwoniłem do gościa, mówię że wpadnę z miernikiem, a on, że była lakierowana maska i p.p. błotnik.

Ale ogólnie jest bezwypadkowy wink.gif

Dzisiaj go oglądałem sobie na ulicy i wydaje mi się, że coś było jeszcze z tylnym zderzakiem.

Szpary większe przy klapie bagażnika niż przy tylnych błotnikach.

Serwisowany był w ASO, ale tylko do przebiegu 60tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam,auto 5 lat ,zawsze cos bedzie miało. Ojciec kupił C-maxa 2 letniego. Dwa lata temu tylny zderzak i klapa do lakierowania,bo pani policjant sie zagapiła.A rok temu cała prawa strona przytarta (wymiana drzwi) ładnie zrobione.I auto 5 lat i robione na OKOŁO zlosnik.gif zastrzelisz sie? .bardziej bałbym sie samego silnika i tych gadżetów.

Z reszta, w nowych dzieje sie cuda ..Pewnie..że trza pozagladać ,ale uzywaka zawsze loterią bedzie.

Ja jak kupiłem sowja renówke to patrzyłem ,że lepsze ,nowsze ,droższe grinser006.gif ale robione crazy.gif niestety nie te pieniadze wiec wiadomo co moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem maree, pierw jeździł nią ojciec i potem ja, nie ma miała nawet przycerki.

Jego toyota już teraz ma wymieniony tylny zderzak bo puknął, mój focus ma już malowaną maskę, wymienione drzwi, malowane inne drzwi też i błotnik, mimo wszystko dalej są to auta bezwypadkowe bo to była przycierka zwykła i stłuczka na parkingu.

Kiedyś bałem się auta co miało coś malowane, teraz wole takie bo przynajmniej na masce mam lepszy lakier niż fabryczny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem maree, pierw jeździł nią ojciec i potem ja, nie ma miała nawet przycerki.

> Jego toyota już teraz ma wymieniony tylny zderzak bo puknął, mój focus ma już malowaną maskę,

> wymienione drzwi, malowane inne drzwi też i błotnik, mimo wszystko dalej są to auta

> bezwypadkowe bo to była przycierka zwykła i stłuczka na parkingu.

> Kiedyś bałem się auta co miało coś malowane, teraz wole takie bo przynajmniej na masce mam lepszy

> lakier niż fabryczny

Dokładnie,dzis widziałem w naszym c-max ze szpachla peka na odcinku 2cm na masce .Wogule ktos żle ja polakierował kiedyś,bo widac rysy po papierze sciernym pod lakierem.Jak dobrze dorobiony kolor to mozna jezdzic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do dobrze masz dobrany kolor? bo jak maluja co drugi element to wyjdzie zebra.

rewelka.

Lepiej bo na masce mam teraz inny rodzaj lakieru i jest o niebo lepszy, niestety na dachu mam teraz rozbite jajko ptasie i w efekcie jest podobnie jak z maską jak były zacieki ze spryskiwaczy, wżarło się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rewelka.

> Lepiej bo na masce mam teraz inny rodzaj lakieru i jest o niebo lepszy, niestety na dachu mam teraz

> rozbite jajko ptasie i w efekcie jest podobnie jak z maską jak były zacieki ze spryskiwaczy,

> wżarło się

No własnie ja chciałbym błotnik i drzwi wyklepac i polakierowac na nowo 1000zł razem . Niby szef gada ze nie bedzie róznicy ,ale jakos sie cykam .

2. Moze pojeżdze jeszcze rok po to juz 10letnie auto ,może i 5 crazy.gif Z 20K mozna by dołozyc ,ale wycyckac sie kasy eh.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.