Skocz do zawartości

Zakup vectry C lub signum


krecha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu vectry C GTS lub signum z silnikiem benzynowym, najlepiej 2,2 147km lub 2,0T (raczej przed fl). Na co zwracać uwagę oglądając ten model (poza oczywistymi rzeczami jak każdy inny samochód), jakie są słabe puntky, najczęstsze usterki itp. Czy te silniki mają dwumasowe koło zamachowe, jeśli tak jak je sprawdzić i ile kosztuje ewentualna wymiana? Jaka jest konstrukcja zawieszenia i jakie koszty napraw? Co jeszcze lubi się wysypać i jakie koszty mniejwięcej? Jak wygląda sprawa korozji itp? Jak z rozrządem, 2,2 wiem że łańcuch, gdzieś mi się obiło że swego czasu był z nim jakiś problem, wada fabryczna? Czym się to objawia i na jakie koszty się nastawiać? Jak z rozrządem w 2,0T? Samochód ma być docelowo zagazowany. Jak wygląda spalanie NoPb/Lpg? A może lepiej jednak szukać diesla 1,9? Jest jakaś baza serwisowa żeby sprawdzić po vinie co było w aucie robione i przebieg? Trochę się tych pytań nazbierało wink.gif. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc smile.gif. Pozdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, przymierzam się do zakupu vectry C GTS lub signum z silnikiem benzynowym, najlepiej 2,2

> 147km lub 2,0T (raczej przed fl). Na co zwracać uwagę oglądając ten model (poza oczywistymi

> rzeczami jak każdy inny samochód), jakie są słabe puntky, najczęstsze usterki itp. Czy te

> silniki mają dwumasowe koło zamachowe, jeśli tak jak je sprawdzić i ile kosztuje ewentualna

> wymiana? Jaka jest konstrukcja zawieszenia i jakie koszty napraw? Co jeszcze lubi się wysypać

> i jakie koszty mniejwięcej? Jak wygląda sprawa korozji itp? Jak z rozrządem, 2,2 wiem że

> łańcuch, gdzieś mi się obiło że swego czasu był z nim jakiś problem, wada fabryczna? Czym się

> to objawia i na jakie koszty się nastawiać? Jak z rozrządem w 2,0T? Samochód ma być docelowo

> zagazowany. Jak wygląda spalanie NoPb/Lpg? A może lepiej jednak szukać diesla 1,9? Jest jakaś

> baza serwisowa żeby sprawdzić po vinie co było w aucie robione i przebieg? Trochę się tych

> pytań nazbierało . Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc . Pozdr

Jak można zagazować 2.0T ??? yikes.gif

Zbrodnia... foch.gif

old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik jak silnik A w temacie cos pomożesz? Jaki tam rozrząd siedzi? Co ile wymiana i jakie

> koszty?

Z tego co wiem, siedzi tam łańcuch. Teoretycznie ma wytrzymać 200 tysięcy. Ile wytrzyma nie wiem. Moje auto ma w tej chwili 82000 i nic się nie dzieje. Wymiana w ASO koło 2k. W zamienniki bym się nie pchał. Ale ja dziwny jestem, wsadzam tylko oryginalne części i nie bawię się w Hitlera gazując silniki.

Ogolnie silniki 2.0T mają bardzo dobrą opinie, i przez to są dość ciężkie do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.