Skocz do zawartości

Uszczelniacze a DIS w x16szr


kycej

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli uszczelniacze zaworów?

Jeśli używa się przyrządu do ściskania sprężyn zaworów to nic, poza zdjęciem pokrywy zaworów i świec, nie trzeba ruszać.

Do uszczelniacza wałka rozrządu też nie trzeba ruszać DISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chodziło mi o uszczelniacze zaworów.

Pytam się ponieważ śruby miały wyjechany torx i bez rozwiercenia by się nie obeszło.A w manualu na kąciku widziałem, że był ściągany Dis podczas wymiany uszczelniaczy. Dzisiaj znajomy wpadł się pochwalić ,,nowym silnikiem ,, po kapitalce. Ręce opadaja, pasek rozrządu stary, filtry wszystkie stare. Tyle udało mi się dostrzec.Jutro batalia.

Nie będe śmiecić na forum więc opisuję tutaj.

Pacjent astra G X16SZR.

Podczas tegorocznej zimy żona kolegi nie zwróciła uwagi na wskaźnik temperatury, płyn zamarzł, cały olej i płyn chłodniczy wyciekł, cóż kobiety...

Autko powędrowało do mechanika. Dzisiaj byliśmy u niego, niestety szefa nie było. rozmawialiśmy z osobą, która naprawiała auto.

Wymienione zostały pierscienie, uszczelniacze zaworowe, termostat. Po oględzinach wyszlo tak: nowa uszczelka pod glowicą, sylikon miska olejowa, sylikon pokrywa zaworów, uszczela kolektora dolotowego i wydechowego nowe, termostat sylikon, pasek rozrządu cytuję mechanika,, wyglądał na dobry,,więc został stary , rozrzad był wymieniany 6 lat temu. Cedna to 1700 zł. Silnik zalany Shelem półsyntetykiem. Aha kolega ma się zglosić po przejechaniu 1000 km na dokręcenie głowicy. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.