Skocz do zawartości

Aku czy coś innego


RoMaN1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od paru tygodni mam problem z aku , bądź czymś innym ... Aku bardzo szybko pada , czasami ładowanie całą noc prostownikiem pozwala zajechać na miejsce , ale po stoi chwilę i już dupa . Aku ma z 4 lata Centra . Nawet jak go naładuje jest czarne oczko . Pobór prądu jest ok. 0,21 mA , ładowanie na biegu jałowym bez obciążenia jest 14,1 V , a z obciążeniem (klima, światła, radio+wzmacniacz, podgrzewanie foteli i co się dało) spada do 13,5 V . Nie wiem czy to wina aku czy też alternatora ? Napięcie aku po zatrzymaniu spada do 12,2 V przy rozruchu spada do ok. 8 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , od paru tygodni mam problem z aku , bądź czymś innym ... Aku bardzo szybko pada , czasami

> ładowanie całą noc prostownikiem pozwala zajechać na miejsce , ale po stoi chwilę i już dupa .

> Aku ma z 4 lata Centra . Nawet jak go naładuje jest czarne oczko . Pobór prądu jest ok. 0,21

> mA , ładowanie na biegu jałowym bez obciążenia jest 14,1 V , a z obciążeniem (klima, światła,

> radio+wzmacniacz, podgrzewanie foteli i co się dało) spada do 13,5 V . Nie wiem czy to wina

> aku czy też alternatora ? Napięcie aku po zatrzymaniu spada do 12,2 V przy rozruchu spada do

> ok. 8 V

aku pada, zdecydowanie za niskie jest napięcie przy wyłączonym silniku (12,2V)

ładowanie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.