Skocz do zawartości

Focus mk3 słabe światła.


sd455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W aucie ojca słabo świecą światła mijania, na żółto. Droga jest słabo oświetlona, a po deszczu to nic nie widać. Snop światła widzę dopiero 1-2 metry w aucie przede mną. Natomiast w focusie mk1 światła świecą na jasno biały kolor, droga jest bardzo dobrze oświetlona po deszczu, światła świecą daleko. Jaka to jest przyczyna, czyżby Ford przyoszczędził na przekaźnikach i cienkich przewodach? Zgłoszę to na przeglądzie, i tu mam pytanie czy dostanę wydruk z badania napięć jaki dochodzi do żarówki, jaki prąd ładowania alternatora?

286165272-focusmk1-Kopia.jpg

286165272-focusmk3-Kopia.jpg

post-75624-14352517087844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo rzadko jeżdżę tym mk3, po przestawieniu włącznika z pozycji O na mijania nie widzę różnicy.

> Światła dzienne są tylko z ksenonami.

jak masz 0 to na żarówkę idzie okolo 70% mocy. W nocy musisz załączyć normalnie swiatła żeby dobrze świeciły. Sprawdzałem to w foce mkIII i jest duża różnica w sile świecenia na dziennych.

W wersji z ksenonami masz po prostu w inny sposob realizowane swiatła dzienne. W wersji bez ksenonów własnie przez sile świecenie świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pożyczyłem miernik i sprawdziłem napięcie.

Na wyłączonym silniku w pozycji przełącznika świateł mam:

O (dzienne tak twierdził diler) 11,35V / 3,68A

mijania - to samo

Auto - to samo

Przy włączonym silniku (wolne obroty, jak i 3-4 tyś obr/m) bez znaczenia

0 (dz) - 11,65V/ 3,80A

mijania - to samo

Auto - to samo

Pomiary robiłem w dzień jak i w nocy. Zakryłem też czujnik światła w lusterku ale nic to nie dało. Widziałem już kilka fordów mk3 i tam zdecydowanie jaśniej świeciły postojwki oraz mijania. Proźba do posiadaczy czy możecie sprawdzić u siebie jakie macie napięcie. Trochę jest z tym roboty bo trzeba wyjąć lampę poprzez odkręcenie dwóch śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pożyczyłem miernik i sprawdziłem napięcie.

> Na wyłączonym silniku w pozycji przełącznika świateł mam:

> O (dzienne tak twierdził diler) 11,35V / 3,68A

> mijania - to samo

> Auto - to samo

> Przy włączonym silniku (wolne obroty, jak i 3-4 tyś obr/m) bez znaczenia

> 0 (dz) - 11,65V/ 3,80A

> mijania - to samo

> Auto - to samo

> Pomiary robiłem w dzień jak i w nocy. Zakryłem też czujnik światła w lusterku ale nic to nie dało.

> Widziałem już kilka fordów mk3 i tam zdecydowanie jaśniej świeciły postojwki oraz mijania.

> Proźba do posiadaczy czy możecie sprawdzić u siebie jakie macie napięcie. Trochę jest z tym

> roboty bo trzeba wyjąć lampę poprzez odkręcenie dwóch śrubek.

Może jest uszkodzony czujnik zmierzchu confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.