Skocz do zawartości

Pali się check


michalmadej

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie!

> Od jakiegoś czasu świeci mi się check w X16SZR. Na benzynie i na gazie, bez przerw. Parę tygodni

> temu świecił się co jakiś czas, a teraz po uruchomieniu silnika mam go zawsze przed oczami

> zapalonego. Sonda lambda do wymiany?

a błędy odczytałeś, że stawiasz odrazu taką diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdziłeś czego dokładnie ten check się dotyczy??

> Wiele może być powodów świecenia się checka.

> Polecam: KLIK

> PZDR VEN

Mam świadomość, że moje uwagi co do palącego się checka to właściwie gdybanie, no bo w ten sposób można wymienić pół auta, ale wydaje mi się, że chyba wiem co się dzieje. Otóż, 4 miesiące temu mechanik wymieniał mi pierścienie i inne zabawki i prosiłem go o zaślepienie egr-a. Nie sądziłem, że może o tym zapomnieć, ale jednak mam nauczkę, by zapisywać mu na kartce wszystkie bolączki auta następnym razem. Czy ta diagnoza może być słuszna bez względu na to czy jazda na gazie czy na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam świadomość, że moje uwagi co do palącego się checka to właściwie gdybanie, no bo w ten sposób

> można wymienić pół auta, ale wydaje mi się, że chyba wiem co się dzieje.

Jak odczytasz bledy bedzie szybciej, bez tego wymienisz pol auta naprawde. oslabiony.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo to trwało, ale wreszcie się udało. Otóż, wymieniłem EGR-a i check się nie świeci ani na benzynie, ani na gazie. Przepraszam, że zawiodłem tych, którzy polecali mi odczytanie błędów;) A tak serio, to żeby zaślepić mojego EGR-a potrzebuję blaszki ok.2 mm, by zniwelować wystający kołnierz grzybka zaworu i dopiero wtedy mogę go zaślepić resztkami puszki po piwie. Czy ktoś poleci mi dobre rozwiązanie? Na allegro są zaślepki, ja potrzebuję najpierw założyć uszczelkę dystansową, a dopiero potem to wszystko zaślepić na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.