Skocz do zawartości

Klocki Megane IphII


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy megane IphII z roku 2000, z silnikiem 1.4 16V 95KM posiada czujniki zużycia klocków przednich?

Przy hamowaniu z większej prędkości hamulce trochę zaczęły "buczeć". Podejrzewam kończące się klocki, jednak nie bardzo mam czas by do nich zajrzeć przed niedzielą - w niedzielę za to nie kupię klocków, gdyby były do wymiany. Na desce na razie nic się nie świeci....

A może ktoś podlinkuje z allegro jakie powinienem kupić klocki do tego auta? Jak patrzę, to jest sporo różnych rodzajów do megane... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a masz cazki :D

czekaj..bo nie łapię - klocki mam kupić z czujnikami, choć czujników nie mam w aucie? ja rozumiem, że te same klocki występują w autach z czujnikami - ale czy nie ma klocków pasujących do mojego auta, które nie są sprzedawane z czujnikami? bo IMO klocki z czujnikami są droższe, więc po co mam płacić za coś, co mam wyrzucić niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zawsze tak jest, w tym przypadku ztcp. roadhouse np. ma czujniki, ale moge sie mylic bo dawno

> ich w lapach nie mialem :D

OK, w sumie to ja nawet nie wiem, czy klocki się kończą. Gdyby były czujniki to bym miał pewność, że jeszcze są w porządku, bo nic nie zaświeciło. Sprawdzę sobie jutro stan okładzin i od razu dowiem się jak wyglądają wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem w tym roku klocki to zakupione nowe klocki posiadały czujniki ale były one zbędne więc mechanik cążkami je odciął. W megi IPhII 1,4 będzie chyba ten mniejszy rozmiar tarcz i oryginalne felgi 14calowe o ile dobrze pamiętam Ale niezależnie od wielkości tarcz nie ma w megance IphII czujnika zużycia klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wymieniałem w tym roku klocki to zakupione nowe klocki posiadały czujniki ale były one zbędne

> więc mechanik cążkami je odciął. W megi IPhII 1,4 będzie chyba ten mniejszy rozmiar tarcz i

> oryginalne felgi 14calowe o ile dobrze pamiętam Ale niezależnie od wielkości tarcz nie ma w

> megance IphII czujnika zużycia klocków hamulcowych.

Obejrzałem dziś hamulce - tarcze mam 259mm i są do wymiany icon_rolleyes.gif

Klocki też zlosnik.gif chociaż jeszcze chwilę by pewnie pojeździły, ale tarcza od wewnątrz wygląda strasznie. Zamawiam cały zestaw i wymieniam w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nie zaplac za niego wiecej jak 250zl z przesylka

ok.gif

Auto jeździ tylko po mieście, robi 5-6kkm rocznie. Prędkości max 80 km/h zlosnik.gif. Zastanawiam się nad opcją całkowicie budżetową: KLIK hmm.gif

Tanio jest....tylko czy to nie plastelina zlosnik.gif

Żadne super hiper sportowe tarcze mi nie potrzebne, bo nikt ich nie wykorzysta....ale żeby się nie okazało, że za 3 kkm tarcze z linka będą proste jak banany zlosnik.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poniedzialek wracam po urlopie do pracy, sprobuje cos przygotowac sensownego w dobrym pieniazku

Fajnie....mam nawet Waszą kartę rabatową hehe.gif (MotoPartner - chyba, że pracujesz już gdzieś indziej zlosnik.gif )

U mnie w sklepie najtańsza opcja to 158zł za tarcze (nie wiem jakie) i 60 zł za klocki Tomex - akurat te klocki znam i mają dobry stosunek jakości do ceny. Czyli na miejscu muszę wydać 220 zł....ale chętnie zapoznam się również z Twoją ofertą, dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale jakoś boję się nieznanych marek no chyba że z polecenia smile.gif Kiedyś zainwestowałem w tanie tarcze w lanosie i po 1 trasie 1000km były krzywe przegrzane i do wymiany frown.gif .

Ja będę w przyszłym roku musiał w mojej Megi 1,9dci wymienić tarcze i klocki niestety u mnie koszta będą większe i to znacznie większe z uwagi na to że mam większe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem dlaczego ale jakoś boję się nieznanych marek no chyba że z polecenia Kiedyś

> zainwestowałem w tanie tarcze w lanosie i po 1 trasie 1000km były krzywe przegrzane i do

> wymiany .

> Ja będę w przyszłym roku musiał w mojej Megi 1,9dci wymienić tarcze i klocki niestety u mnie

> koszta będą większe i to znacznie większe z uwagi na to że mam większe tarcze.

Płaciłem 3 lata temu 360zł za tarcze 280mm Mikoda i klocki valeo .grubośc tarczy min 22mm..klocki nie pamietam..ale osobiscie zrobiłe w 3 lata 34kkm i klockki jak nowe.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.